LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Akcje Nintendo w dół po ogłoszeniu Nintendo Switch

Ubisoft widzi w Nintendo Switch konsolę, która na nowo zdefiniuje granie. Najwyraźniej nie wszyscy podchodzą do niej jednak z takim entuzjazmem.

- Dzięki niepowtarzalnym zdolnościom i projektowi Nintendo Switch, Nintendo może po raz kolejny na nowo zdefiniować sposób, w jaki gramy - mówił tuż po ogłoszeniu przez Wielkie N nowej konsoli firmy Yves Guillemot, dyrektor wykonawczy Ubisoftu. - Nintendo Switch jest przede wszystkim przystępne, ale bazuje też na rozwijających się trendach dzielenia się doświadczeniami i graniem wszędzie i o każdej porze - stwierdził.

Ubisoft będzie współpracował z Nintendo i na Switchu na pewno nie zabraknie gier francuskiego giganta. - Nasze partnerstwo jest wieloletnie, a obecnie tworzymy wiele gier na nowo ogłoszoną platformę, wliczając w to Just Dance 2017. Nie możemy się już doczekać ogłoszenia kolejnych w późniejszym terminie - dodał Guillemot.

Nie wszyscy podzielają entuzjazm dyrektora wykonawczego Ubisoftu względem Switcha. Dość powiedzieć, że po ogłoszeniu konsoli ceny akcji Nintendo spadły o 6 proc. Dzień przed ujawnieniem platformy znanej dotąd jako NX papiery wartościowe Wielkiego N zdrożały natomiast o 4,6 proc. Być może tylko pierwsze reakcje są niekorzystne. Trzeba pamiętać, że japońska firma nie zdradziła zbyt wielu szczegółów na temat konsoli i nie zrobi tego do przyszłego roku.

Źródło:
Patryk Purczyński - gram.pl


Klemens
2016-10-22 09:57:11