LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Activision dokona niebawem masowych zwolnień?

Agencja Bloomberg, specjalizująca się w dostarczaniu informacji na temat rynków finansowych, donosi, że w przyszłym tygodniu Activision Blizzard prawdopodobnie zwolni wielu pracowników.

Nie podano konkretnej liczby osób, które stracą pracę ale mówi się, że mogą być ich setki. Masowe zwolnienia mają być skutkiem tego, że firma próbuje zmienić strukturę i scentralizować swoje działania.

Zwolnienia mają czekać pracowników wszystkich sektorów firmy. Dotyczyć to będzie także ludzi pracujących w Blizzardzie. Czy taki obrót spraw może zagrozić zbliżającym się projektom studia? Przypomnijmy, że niedawno szukano ludzi do pracy nad nową produkcją z cyklu Diablo. Warto również dodać, że pod koniec 2017 roku, Activision zatrudniało prawie dziesięć tysięcy pracowników.

To kolejna niepokojąca wiadomość z obozu Activision. Ostatnie kilka miesięcy było prawdziwym rollercoasterem dla firmy. Zaczęło się dobrze, bo Call of Duty: Black Ops 4 świetnie się sprzedało. Później było już tylko gorzej. Pojawiły się doniesienia o złych relacjach na linii Activision - Blizzard. Następnie Activision straciło doświadczonych dyrektorów finansowych. Nowy człowiek na tym stanowisku został przywitany zawrotną kwotą 15 milionów dolarów. Do tego wszystkiego doszła informacja, że po trwającej 8 lat współpracy, Bungie rozstało się z Activision, zabierając przy okazji markę Destiny.

Akcje kapitałowe firmy także nie wyglądają najlepiej. Wczoraj ich wartość spadła o 2,5%. Activision ma zamiar opublikować oficjalne oświadczenie w najbliższy wtorek.

Źródło:
"Serek" - GRY-OnLine


Klemens
2019-02-09 11:36:27