LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Activision Blizzard podsumowuje rok 2013 – wydawca poradził sobie lepiej niż oczekiwano

Firma Activision Blizzard opublikowała raport finansowy za czwarty kwartał roku kalendarzowego 2013 oraz podsumowanie minionych 12 miesięcy.

Ogólnie rzecz biorąc, właściciel takich serii, jak Call of Duty, Diablo czy World of Warcraft, zamknął rok z lepszym rezultatem niż oczekiwano. Szef korporacji, Bobby Kotick, od dawna zwiastował słabszy wynik końcowy ze względu na wypadający w 2013 roku okres przejściowy pomiędzy dwiema generacjami konsol. Całoroczny przychód netto Activision Blizzard wyniósł jednak 4,583 miliardy dolarów – nieco mniej niż w roku poprzednim (4,856 mld), ale więcej niż prognozowano (4,32 mld). W samym czwartym kwartale minionego roku odnotowano przychód w wysokości 1,52 mld dolarów – sporo więcej niż w okresie od lipca do września 2013 roku, gdy liczba ta wyniosła 691 milionów.

Perełkami w naszyjniku Activision Blizzard okazały się w tym roku serie Call of Duty i Skylanders, będąc odpowiednio drugą i trzecią najlepiej sprzedającą się marką na rynku gier konsolowych. W czwartym kwartale 2013 roku w Ameryce Północnej i Europie na topie było Call of Duty: Ghosts, zarówno jeśli chodzi o konsole nowej generacji, jak i wszystkie platformy sprzętowe razem wzięte. Od początku istnienia do 31 grudnia 2013 roku marka Skylanders wygenerowała przychód w wysokości ponad 2 miliardów dolarów. Warto wspomnieć, że chodzi tu nie tylko o same gry, lecz także o figurki pozwalające odblokować dodatkowe wirtualne postaci. Te ostatnie znalazły do tej pory jakieś 175 milionów nabywców na całym świecie.

W 2014 roku Activision Blizzard szykuje kilka mocnych tytułów. Bobby Kotick największe nadzieje pokłada w Destiny – pierwszej odsłonie nowej marki studia Bungie Software (twórcy serii Halo), która ma się stać kolejnym bestsellerem w katalogu wydawcy. W tym roku nie zabraknie rzecz jasna kolejnej części Call of Duty, a także kontynuacji generującej krociowe zyski serii Skylanders. Z kolei Blizzard przygotowuje się do premiery Reaper of Souls – pierwszego dodatku do Diablo III, zmierzającego na PC i PS4 – oraz darmowych Hearthstone: Heroes of Warcraft i Heroes of the Storm. Trzecim tytułem „free-to-play” od Activision Blizzard będzie przeznaczone na rynek azjatycki Call of Duty Online, które obecnie znajduje się w fazie testowej. Mimo tak dobrze zapowiadającego się okresu Activision Blizzard spodziewa się w 2014 roku uzyskać przychód netto w wysokości 4 mld dolarów, z czego 885 mln ma przypaść na pierwszy kwartał.

Źródło:
"luckie" - GRY-OnLine


Klemens
2014-02-07 16:51:57