LOGOWANIE
Zarejestruj sie

AI War 2 - hybryda grand strategy oraz RTS debiutuje na Steam w Early Access

AI War 2 to sequel kosmicznego RTS-a AI War z 2009 roku, które spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem i otrzymało aż sześć rozszerzeń.

W "dwójce" znajdziemy podobne rozwiązania jak w pierwszej części, choć wszystko będzie większe, lepsze, bardziej dopracowane i rozbudowane. Miłośnicy modów będą mieli spore pole do popisu.

W grze kierujemy ludźmi, którzy stają do walki ze sztuczną inteligencją, która opanowała galaktykę. Jedną z wad AI jest megalomania. Drugą - to, że nie docenia ludzi. Dzięki temu możemy wykradać technologię, zajmować skrawki terytoriów, na których rozbudujemy bazę i rozpoczniemy atak. Jednakże nasze działania przyciągną uwagę AI, więc trzeba wybierać starannie cele. W grze znajdziemy różne frakcje (każda ma własne cele i stosuje inne strategie) oraz rozmaite typy map, z licznymi pod-opcjami. Twórcy chwalą się również 1700 mówionymi kwestiami dialogowymi w wykonaniu 25 aktorów, nie licząc kwestii dialogowych AI. Obecnie gra nie oferuje trybu wieloosobowego, nad którym jeszcze trwają prace, ale niebawem się do zmieni.

Źródło:
Małgorzata Trzyna - gram.pl


Klemens
2018-10-17 21:54:05