LOGOWANIE
Zarejestruj sie

8Realms - nowa przeglądarkowa strategia od Jagex

Jagex to deweloper, który specjalizuje się w grach funkcjonujących za pośrednictwem przeglądarki. Flagowa produkcja tego studia, to niezwykle popularne, darmowe MMO - Runescape, a teraz po nadchodzącym Stellar Dawn przyszła kolej na następny tytuł. 8Realms będzie strategią stworzoną na potrzeby przeglądarek i zrealizowaną przy wykorzystaniu dosyć nietypowych rozwiązań.

To, że rynek produkcji WWW gwałtownie się rozwija nie jest żadną niespodzianką. Nie bez kozery deweloperzy w odniesieniu do przeglądarek używają określenia „największa platforma do gier”, a czynią to ze względu na szeroką dostępność, uniwersalność i niezależność od posiadanego przez użytkownika sprzętu.Tytuł 8Realms będzie nietypowy w swoim gatunku poprzez technologię w jakiej został zaprojektowany, a mowa tutaj o czystym html’u. Zrezygnowano niemalże ze skryptów javy, zupełnie porzucając także flasha. Wszystko po to, by gra funkcjonowała na każdym urządzeniu pozwalającym na obsługę przeglądarki. Będą się z niej zatem mogli cieszyć zarówno posiadacze komputerów, jak i netbooków, tabletów PC, czy iPada. Nie będzie przy tym konieczne instalowanie żadnych plug-inów.

Jeśli wierzyć deweloperom, a trzeba przyznać, że w tej dziedzinie są raczej ekspertami, to w przypadku 8Realms będziemy mieli do czynienia z jednym z najbardziej zaawansowanych kodów html, jaki kiedykolwiek trafił do Internetu.

Co zaś się tyczy samej rozgrywki, to 8Realms wykorzysta wypróbowany schemat, zapraszając graczy do zabawy w strategię, w której najważniejsza będzie rozbudowa, pozyskiwanie surowców i podnoszenie militarnej siły swojego państwa. Otrzymamy także charakterystyczny dla Age of Empires rozwój prowadzący poprzez kilka historycznych okresów, począwszy od starożytności, aż po przyszłość.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany tym tytułem, to warto odwiedzić oficjalną stronę produkcji i zapisać się do zamkniętej bety. Ta trwa już od czwartku, ale zaproszenia są nadal akceptowane. Wszystko jednak do czasu, warto się zatem pospieszyć.

Źródło:
"Rock Alone" - GRY-OnLine


Klemens
2011-05-09 09:55:21