LOGOWANIE
Zarejestruj sie

4 miliony The Sims 3 jeszcze w tym roku?

4 miliony egzemplarzy już w tym roku ma dołożyć The Sims 3 do ponad 100-milionowej rodziny Simsów. Tak przewiduje analityk Mike Hickey z Janco Partners.

5 czerwca dojdzie do premiery gry The Sims 3. Analityk Mike Hickey z Janco Partners uważa, że do końca bieżącego roku produkcja ta osiągnie sprzedaż 4 milionów egzemplarzy. Taki wynik oznaczałby, że „trójka” przebiła poprzedniczkę pod względem popularności w pierwszym roku kalendarzowym sprzedaży (Sims 2 zakupiono w tym okresie 3,5 miliona razy).

Zdaniem analityka duże znaczenie w wynikach osiąganych przez trzecią część słynnej serii będzie miała skala, na jaką pirackie wersje gry będą podbijały sieć. „Sprzedaż Spore była bardzo mocno zdeterminowana przez piractwo” - przypomniał Hickey.

Analityk wyznaczył także przewidywane statystyki sprzedaży dla dwóch innych tytułów EA - nowego Harry'ego Pottera oraz Dragon Age'a. Pierwszy z nich trafi jego zdaniem w ręce ponad 3 milionów konsumentów, zaś drugi... „Nie jesteśmy aż tak podekscytowani premierą Dragon Age'a. Przewidujemy, że gra może się sprzedaż w liczbie 1,2 miliona sztuk”.

Źródło:
Patryk "Pepsi" Purczyński - Gry-OnLine


Klemens
2009-05-01 18:52:28