LOGOWANIE
Zarejestruj sie

18 milionów kont w grze World of Tanks

Darmowa gra MMO World of Tanks zdobywa coraz większą popularność. Studio Wargaming.net ogłosiło, że gracze założyli do tej pory 18 milionów kont.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że osiągnięty wynik nie oznacza takiej samej liczby osób regularnie zasiadających do rozgrywki. Część użytkowników mogła zarejestrować się z czystej ciekawości i nie zabawić na dłużej w świecie World of Tanks. Mimo wszystko rezultat robi wrażenie i jest dobitnym dowodem na dużą popularność produkcji studia Wargaming.net.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy zanotowano gwałtowny wzrost rejestracji. Jeszcze w sierpniu informowano, że założono „dopiero” pięć milionów kont, a teraz mamy do czynienia z liczbą niemal cztery razy większą. Chętnie poznalibyśmy zatem dane na temat aktywnych graczy, ale twórcy do tej pory takowych nie ujawnili.

Pewną wskazówką w tej sprawie jest wiadomość o poprawionym Rekordzie Guinnessa w liczbie użytkowników grających jednocześnie na pojedynczym serwerze MMO. Kilkanaście dni temu było to ok. 250 tysięcy osób. Możemy więc orientacyjnie założyć, że kilka milionów graczy dość regularnie próbuje swych sił w popularnym dziele studia Wargaming.net.

World of Tanks to gra MMO typu free-to-play, która jest dostępna dla europejskich graczy od 12 kwietnia bieżącego roku, a kilka miesięcy wcześniej testowali ją mieszkańcy Rosji. Rozgrywka opiera się na bitwach pomiędzy czołgami – możemy dowodzić jednym z wielu ich rodzajów, poprawiając statystyki pojazdu. Całość łączy w sobie elementy zręcznościowe, symulacyjne oraz taktyczne.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine


Klemens
2011-12-22 10:16:37