LOGOWANIE
Zarejestruj sie

126 polskich gier do obejrzenia podczas Poznań Game Arena 2017

Już w ten weekend Poznań stanie się stolicą polskiej branży gier komputerowych.

6 października rozpoczną się bowiem targi Poznań Game Arena (PGA), jedna z największych tego typu imprez w naszym kraju. Przez trzy dni odwiedzający Międzynarodowe Targi Poznańskie przy ulicy Głogowskiej 14 obejrzą mnóstwo gier z całego świata. Jak przystało na gospodarzy, szczególnie widoczna będzie obecność deweloperów z Polski i ich dzieł. Jak podaje serwis Graczpospolita, w stolicy Wielkopolski pojawi się 126 gier z kraju nad Wisłą, przeznaczonych na różnorakie platformy, w tym Nintendo Switch, którego popularność nie słabnie od dnia premiery. Nie zabraknie również tytułów przygotowywanych stricte z myślą o urządzeniach VR. Jest to rekord w rodzimej branży gier.

W Poznaniu zjawią się zarówno producenci więksi, jak i mniejsi. Ci drudzy wiele zawdzięczają Fundacji Indie Games Polska. Dzięki jej pracy i promocji na PGA będzie mogło wystawić się kilkadziesiąt niezależnych, nierzadko debiutujących studiów. Kto wie, być może impreza ta stanie się dla nich przepustką do wielkiej kariery?

Co będzie można zobaczyć w ten weekend podczas PGA, jeśli chodzi o polskie gry? W Poznaniu zamelduje się między innymi Techland, 11 bit studios ze swoim Frostpunkiem oraz CD Projekt RED z Gwintem: Wiedźmińską grą karcianą. Obecność zapowiedzieli również przedstawiciele dwóch ekip z Gliwic - Destructive Creations, zamierzający zaprezentować strategię Ancestors Legacy oraz The Farm 51, którzy będą promować wydaną w czerwcu tego roku strzelaninę Get Even. A poza tym? Poznańskie studio Atmoic Jelly pojawi się z symulatorem drugowojennego myśliwca 303 Squadron: Battle of Britain, Wastelands Interactive z Łodzi pokaże ciekawie zapowiadający się Cooking Simulator, Jujubee zaprezentuje kontrowersyjny Kursk, a krakowski Polyslash przedstawi swoją autorską odpowiedź na Papers, Please – rozgrywającą się w rewolucyjnej Francji grę We. the Revolution. Wymienione tytuły to zaledwie kropla w morzu. Pełną listę polskich tytułów, które pojawią się na PGA 2017, możecie znaleźć w serwisie Graczpospolita.

Jak zatem widać, polska branża i rynek gier wideo z roku na rok rośnie w siłę. Dostrzegł to nie tylko nasz rząd, którego przedstawiciele (między innymi z Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) pojawią się na PGA 2017. Poznańska impreza przyciąga coraz więcej osób z zagranicy. Mowa tu o deweloperach z nierzadko dość egzotycznych zakątków świata. Dla przykładu, w tym roku w stolicy Wielkopolski, dzięki współpracy Fundacji Indie Games Polska, KPT i China Indie Game Alliance, po raz pierwszy wystawią się niezależni twórcy z Chin. Na ich stoisku, China Indie Arcade, które zostanie usytuowane w pawilonie 5A MTP, będzie można zobaczyć takie produkcje, jak platformówka Shio, przygodówka z elementami survivalu HomeBehind, przeznaczony wyłącznie na PlayStation 4 horror DYING: Reborn oraz strzelanina z widokiem izometrycznym Enlightenment.

Jednak nie samymi prezentacjami człowiek żyje. Podczas PGA rzecz jasna nie zabraknie również innych atrakcji – cosplayerów, konkursów z nagrodami, Muzeum Gier Wideo, zawodów e-sportowych i wiele więcej. Bilety na to wydarzenie w przedsprzedaży można jeszcze kupić między innymi za pośrednictwem stron tixer.pl oraz ticetpro.pl.

Źródło:
"AlexB" - GRY-OnLine


Klemens
2017-10-04 18:33:48