LOGOWANIE
Zarejestruj sie

XIII Century: Death or Glory

XIII Century: Death or Glory
Sztab VVeteranów
Tytuł: XIII Century: Death or Glory
Producent: One Small World
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2008-03-21
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 84% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
XIII Century: Death or Glory Screen 1 XIII Century: Death or Glory Screen 2 XIII Century: Death or Glory Screen 3
XIII Century: Death or Glory to gra czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się w Średniowieczu. Gracz walczy w niej na śmierć i życie według żelaznego średniowiecznego kodeksu honorowego. Dlatego honor przegranemu może zwrócić tylko jego śmierć w walce. „Zwycięż lub zgiń próbując”.
Wiek XIII to okres przełomów w dziejach Europy. Jakby koniec i początek różnych epok. W 1244 roku Krzyżowcy tracą Jerozolimę i powoli wycofują się z Ziemi Świętej. Sytuacja między Francją i Anglią zaostrza się, by w przyszłości zaowocować Wojną Stuletnią. W Polsce trwa rozbicie dzielnicowe, a na jej rubieżach swe państwo lokują Krzyżacy. Liczne najazdy tatarskie pustoszą Europę Wschodnią i Środkową. Działają tacy twórcy jak Dante Alighieri, autor Boskiej Komedii. Na polu religii dobrą nowinę głoszą Tomasz z Akwinu i Franciszek z Asyżu. Ponadto wśród społeczeństwa Zachodu zaczyna się ferment, który wkrótce przeobrazi się w Renesans i zmieni raz na zawsze oblicze Starego Kontynentu.

Wśród licznych narodów tego okresu wyróżniono osiemnaście, które będą występować w grze. Między nimi będzie się toczyć walka o dominację. Producent ma nam udostępnić wachlarz środków do realizacji naszego powołania. Niezwykle bogata jest dyplomacja, dzięki której niemal wszystkie zatargi mają mieć możliwość pokojowego rozwiązania. Oczywiście mocno wątpliwym jest, żeby dowolnie zmieniać granice złotem, więc mamy zostać wyposażeni w jeszcze jedną silną broń – interfejs wojenny.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję