LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm

Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm
Sztab VVeteranów
Tytuł: Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm
Producent: Relic Entertainment
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2008-03-13
Premiera Świat:
Autor: Matis
Ocena
czytelników 90% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm Screen 1 Warhammer 40000: Dawn of War - Soulstorm Screen 2
Soulstorm jest najnowszym, trzecim dodatkiem do kultowej gry strategicznej osadzonej w uniwersum Warhammera 40K - Dawn of War.
Akcja najnowszego dziecka Relic Entertainment rozgrywa się w układzie Kauravy. Wcielamy się w dowódcę jednej z 9 nacji. Gwardia Imperialna jest rasą najbardziej konwencjonalną – są to po prostu ludzie na etapie rozwoju 41 milenium uzbrojeni w nowoczesne lasery i wspierani przez ciężkie czołgi. Kosmiczni Marines, kolejna z nacji, także podlegają woli Imperatora, jednak ilość implantów umiejscowionych w ich ciałach raczej oddala ich od klasycznego wzorca homo sapiens. Ci komandosi w ciężkich zbrojach stanowią elitę armii Imperium, jednakże nie są tak liczni jak gwardziści. Siostry Bitwy, to żeński odpowiednik Marines (nie używający jednak implantów), podlegają pod Inkwizycję. Swoje braki w sile (w porównaniu do kolegów) nadrabiają fanatyzmem i rządzą zniszczenia . W skład sił Chaosu wchodzą Kosmiczni Marines, którzy oddali swoje dusze mrocznym bogom w zamian za potęgę i ich demoniczni sojusznicy. Eldarzy to odpowiednik elfów z klasycznych systemów RPG, a pochłoniętych rządzą zniszczenia Orków nie trzeba nikomu przedstawiać. Mroczni Eldarzy to źli adwersarze Eldarów. Imperium Tau, to prawdopodobnie najlepiej rozwinięta technologicznie rasa. Naturalną słabość fizyczną nadrabiają efektownym pancerzami bojowymi, potężnymi strzelbami o dalekim zasięgu, i sojusznikami z innych planet. Ostatni na liście, Necroni są ożywionymi, na wpół uduchowionymi pancerzami, które drzemały pod powierzchnia planet przez tysiące lat.

Akcja gry toczy się w czasie rzeczywistym. W kampanii podbijamy kolejne planety układu, całość podzielona jest na sektory podobnie jak w serii Total War. Oprócz kampanii możemy spróbować naszych sił w potyczce, i w rozbudowanym trybie multiplayer.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
03.03.2010 | Cyleon » Ta gra to klasyk polecam.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję