LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Steel Division: Normandy 44

Steel Division: Normandy 44
Sztab VVeteranów
Tytuł: Steel Division: Normandy 44
Producent: Eugen Systems
Dystrybutor: Paradox Interactive / Steam
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2017-05-23
Premiera Świat:
Autor: Ignis
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85 Procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Steel Division: Normandy 44 Screen 1 Steel Division: Normandy 44 Screen 2
Steel Division: Normandy 44 to strategia czasu rzeczywistego, której akcja rozgrywa się zaraz po lądowaniu aliantów w Normandii w 1944 roku.
Twórcą gry jest francuskie studio deweloperskie Eugen Systems, znane wcześniej z takich tytułów jak R.U.S.E. czy serii Wargame. Deweloper zdecydował się dość nietypowo zawęzić teatr działań w swojej produkcji i postawił na przedstawienie na bitwy i potyczki toczone w Normandii. W związku z tym wydarzenia zobrazowane w Steel Division obejmują okres od pierwszych dni po desancie aliantów na plażach Francji oraz desancie spadochronowym w głębi kraju i trwają około 3 miesięcy. Zgodnie z historią, stronami biorącymi udział w tej operacji wojskowej są Niemcy oraz alianci zachodni na czele ze Stanami Zjednoczonymi oraz Wielką Brytanią.

Gra oferuje 3 kampanie. W pierwszej z nich kierujemy losami amerykańskiej 82. Dywizji Powietrznodesantowej, rozgrywającymi się w przeciągu tygodnia od chaotycznego lądowania za liniami wroga. Próbujemy kolejno przywrócić ład organizacyjny w poszczególnych oddziałach dywizji oraz systematycznie wykonać kolejne zadania postawione wcześniej przed spadochroniarzami. W kolejnej z kampanii dowodzimy 21. Dywizją Pancerną, w nieco alternatywnej wersji wydarzeń historycznycznych – co by było gdyby niemiecki feldmarszałek Erwin Rommel zlekceważył rozkaz Hitlera i wysłał obecne w Normandii dywizje pancerne do kontrataku na lądujące wojska aliantów. Ostatnią z trzech kampanii opowiada o wydarzeniach związanych z kluczową bitwą o miasto Caen, podczas których pokierujemy szkocką 15. Dywizją Piechoty. Naszym zadaniem jest zdobycie wzgórza 112, które miało być kluczem do przejęcia ważnego miasta i w efekcie zapewnienia sobie wygranej w Normandii.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję