LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Star Trek: Birth of the Federation

Star Trek: Birth of the Federation
Sztab VVeteranów
Tytuł: Star Trek: Birth of the Federation
Producent: Microprose
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 82% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Star Trek: Birth of the Federation Screen 1 Star Trek: Birth of the Federation Screen 2 Star Trek: Birth of the Federation Screen 3
Grę Star Trek - The Next Generation: Birth Of The Federation rozpoczyna klimatyczne intro - bez żadnych fajerwerków graficznych, ale z pewnością nie odrzucające, co więcej, u trekkerów wywołujące miłe skojarzenia. Rozpoczęcie gry nie stanowi większego problemu - po szybkim skonfigurowaniu: ustaleniu warunków zwycięstwa, określeniu wielkości galaktyki, wyborze rasy( o czym dalej) itp. gracz jest rzucony na szerokie morze gry.
Star Trek - The Next Generation: Birth of the Federation to typowy przedstawiciel wymarłego, zdawałoby się, gatunku space-simów. Gra wywołuje przyjemne skojarzenia ze słynnym Master of Orion. Gra rozgrywa się na standardowej dwuwymiarowej planszy, podzielonej na równe pod względem wielkości sektory. Niektóre posiadają układy planetarne, nadające się do terraformowania i zamieszkania. Inne już są zamieszkałe i tylko od nas zależy, jak ułożą się nasze stosunki z napotkaną rasą. A mogą one być różne. Możemy bez bawienia się w dyplomatyczne ceregiele zaatakować ów system, podbijając go, lub wybijając tambylców co do nogi. Równie dobrze możemy jednak zyskać wśród innych ras znakomitą opinię pozwalającą na pokojowe zasymilowanie. Wybór należy do samego gracza.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję