LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Slay the Spire

Slay the Spire
Sztab VVeteranów
Tytuł: Slay the Spire
Producent: Mega Crit
Dystrybutor: Mega Crit
Gatunek: karcianka
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Matis
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85 Procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Slay the Spire Screen 1 Slay the Spire Screen 2
Slay the Spire jest przedstawicielem popularnego segmenty „rougelike”, ale o tyle niekonwencjonalnym, że opartym na mechanice karcianki.
Nasze wirtualne alter ego (które wybrać będziemy mogli z jednej z czterech klas – po ich uprzednim odblokowaniu) przedziera się przez proceduralnie generowane lokacje. Rozgrywka przebiega na dwóch płaszczyznach. Na pierwszej planujemy naszą trasę przemarszu i wybieramy które komnaty chcemy zbadać. Na naszej drodze mamy pomieszczenia obsadzone zwykłymi oponentami, elitarnymi wrogami, sklepami, punktami wypoczynku i zdarzeniami losowymi. Typ lokacji jest z góry znany, nieznana pozostaje ich zawartość. Obrana przez nas ścieżka zawsze prowadzić będzie do bossa (również co do zasady wybieranego losowo) – i tak przez 3 albo 4 akty. Skąd taka różnica? Nie będzie wielkim spoilerem jeśli zdradzę, że pierwsze przejście gry nie odblokowuje pełnego zakończenia i prawdziwego ostatniego bossa. Dopiero przy najwcześniej drugim podejściu będziemy mogli grę w pełni ukończyć. A jest co przechodzić.

Rdzeniem rozgrywki są walka i rozbudowa talii. Animacje postaci jest tylko dodatkiem dla kart, które stanowią motor napędowy starć.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję