LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sid Meiers Railroads

Sid Meiers Railroads
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sid Meiers Railroads
Producent: Firaxis Games
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl: 2006-12-08
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 73% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Sid Meiers Railroads Screen 1 Sid Meiers Railroads Screen 2 Sid Meiers Railroads Screen 3
Sid Meier’s Railroads! jest świetną grą ekonomiczną legendy gier strategicznych – Sid’a Meier’a. Podstawą jakiejkolwiek działalności transportowej są środki transportu. Tu gracza interesują tory kolejowe i wszystko, co może po nich jeździć. Do dyspozycji gracza jest 30 lokomotyw - od prymitywnej 0-4-0 Planet, przez superpotężną 4-6-6-4 Challenger i klasyczne Diesle, aż po supernowoczesne TGV.
Akcja gry toczy się w różnych miejscach globu, takich jak Ameryka, Wyspy Brytyjskie, Francja, Niemcy, czy Bałkany. Działalność jaką prowadzi gracz jest prosta w założeniu – stworzyć i rozwijać własną firmę transportową. W stosunku do pierwowzoru uproszczona została obsługa techniczna torowiska. Zwrotnice, stacje kolejowe, rozjazdy, tunele i zwrotnice – to wszystko buduje się samo. Gracz koncentruje się na tym, co daje chleb, czyli na wyznaczaniu przebiegu torowisk i ustalaniu składów pociągów.

Dzięki usługom kolei rozwijają się miasta i wioski, przedsiębiorstwa zaopatrzone w surowce mogą pracować, a ludność podróżować i wysyłać pocztę. Nutki ryzyka grze dodaje możliwość wystąpienia krachu giełdowego, lub innego niesprzyjającego interesom wydarzenia.

Polskie wydanie zawiera dodatkowo zestaw czterech alternatywnych motywów graficznych dla lokomotyw 4-8-4 Golden State "Freedom Train", F-Series Diesel "Screaming Skull", A4 Mallard "Union Jack" i Class 40 Diesel "Yellow Sub" oraz oryginalną grę Railroad Tycoon w wersji DeLuxe - wydany przez Microprose Inc. klasyk z poprawioną oprawą wizualną, dodatkowymi scenariuszami, mapami oraz pociągami.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję