LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Samuraj

Samuraj
Sztab VVeteranów
Tytuł: Samuraj
Producent: Lacerta
Dystrybutor: REBEL.pl
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl: 2008-00-00
Premiera Świat:
Autor: Hunter
Ocena
czytelników 73% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 90 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Samuraj Screen 1 Samuraj Screen 2
Samuraj - przez stulecia tę nazwę wiązało się z niewyczerpaną odwagą, niewzruszoną lojalnością oraz wewnętrzną harmonią. W dzisiejszych czasach wciąż darzy się ją szacunkiem, a opowieści, mity i legendy o samurajach stają się coraz bardziej popularne.
Tak znakomity temat nie mógł być pozostawiony na śmierć, a wręcz przeciwnie – jest on bardzo często wykorzystywany w grach czy filmach. Produkt ten to kolejne już dzieło znanego za granicą (lecz nie koniecznie w naszym kraju) twórcy gier planszowych Reinera Knizii. Tym razem przygotował dla nas niezapomnianą wręcz podróż do feudalnej Japonii. Staniemy po stronie jednego z klanów, który będzie zaciekle walczyć o władzę w całej Japonii. Wygra ten, który pod koniec rozgrywki posiadać będzie najwięcej posiadłości, świątyń czy pól ryżowych pod kontrolą.

Konfrontacja jest o tyle ciekawa, że praktycznie wszystko zależne jest od gracza i jego taktyki. Nie ma tu miejsca na łut szczęścia czy przypadek losowy, który pomoże nam wygrać, tu liczy się wyłącznie praca szarych komórek.

Sam produkt jest wykonany z twardego i co najważniejsze ładnego materiału. Elementy są zatem nie tylko ładne, ale również bardzo wytrzymałe. Wszystko jest natomiast utrzymane w iście japońskich klimatach.

Dodatkową zaletą gry jest jej cena, która mimo iż trzycyfrowa, okazuje się być niewygórowana w stosunku do tego co otrzymujemy.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję