LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Robin Hood: Defender of the Crown

Robin Hood: Defender of the Crown
Sztab VVeteranów
Tytuł: Robin Hood: Defender of the Crown
Producent: Cinemaware
Dystrybutor: Play
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl: 2004-07-19
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 77% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Robin Hood: Defender of the Crown Screen 1 Robin Hood: Defender of the Crown Screen 2 Robin Hood: Defender of the Crown Screen 3
Robin Hood: Defender of the Crown to remake popularnej gry sprzed lat.
Fabuła gry opowiada o czasach Robina z Locksley. Na Wyspach Brytyjskich i w Europie trwa Wojna Róż. Król Ryszard Lwie Serce wybrał się na krucjatę i jak dotąd nie wrócił do królestwa. Państwem rządzi książę Jan bez Ziemi, który jest wyjątkowo dokuczliwym człowiekiem. Aspiruje on do miana króla i nie przyjmuje do wiadomości, iż jego brat jeszcze żyje. Nic zatem dziwnego, że Robin Hood wraz z przyjaciółmi (Małym Johnem, braciszkiem Tuckiem i innymi Wesołymi Kompanami) zaszywa się w lasach Sherwood, gdzie prowadzi partyzantkę, walcząc z księciem oraz pogardzając szeryfem z pobliskiego miasta Nottingham. Mogłoby się zdawać, że zna się tę historię na pamięć, jednak grając w opisywany tutaj tytuł z chęcią poznamy ją na nowo.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest tutaj rozdzielenie poszczególnych zadań na różne postacie. I tak na przykład Mały John rekrutuje armię, Robin Hood organizuje zasadzki na poborców podatkowych, a Lady Marion pełni rolę szpiega w obozie naszych wrogów. Postaci jest oczywiście jeszcze więcej i mają one inne zadania do wykonania. Same zaś prace ujęte zostały w formę mini-gier. Przykładowo napadając na konwój ze złotem na ekranie pojawia się bardzo ruchliwy celownik, którym musimy wycelować i trafić w żołnierzy. Przy każdym celnym skrzele dostajemy określoną pulę pieniędzy. Nie jest to jednak proste zadanie, gdyż celownik "pływa" po ekranie.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 45%
Gierka na kilka wieczorów. Szybko s
Mikiss - 45%
więcej recenzji dodaj recenzję