LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Reigns: Game of Thrones

Reigns: Game of Thrones
Sztab VVeteranów
Tytuł: Reigns: Game of Thrones
Producent: Nerial
Dystrybutor:
Gatunek: karcianka
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Reigns: Game of Thrones Screen 1 Reigns: Game of Thrones Screen 2
Reigns: Game of Thrones to gra decyzyjna.
Istota zabawy polega na podejmowaniu różnorakich decyzji, które pociągają za sobą odmienne – nie zawsze oczywiste (przy pierwszym podejściu) skutki, naszym zadaniem zaś jest zachowanie równowagi pomiędzy potępieniem ze strony którejkolwiek z grup, ale i nie mniej groźnym uwielbieniem. Karą za błąd jest śmierć.

Twórcy stanęli jednak przed specyficznym wyzwaniem – ich produkcja dotychczas bowiem fabularnie opierała się na koncepcji reinkarnacji, wszak (niemal) zupełnie obcej twórczości George’a R.R. Martina. Wybrnęli oni z tego potrzasku w sposób umiarkowanie udany, niejako snując historie alternatywne, pozwalając graczowi zadecydować która postać była dlań najbardziej intrygującą i dając mu szansę pchnąć opowieść w inne niż „kanoniczne” rejony. Tyrion królem? Proszę bardzo!

Co więcej, autorzy w tym zakresie wykazali dość wiele samodzielności, osadzając akcję poszczególnych wątków jednak w różnych momentach historii Westeros, choć niezbyt odległych od siebie, tak że zasadniczo ma się do czynienia z paletą tych samych postaci i konfliktów. Na uznanie zasługuje to, jak wzajemnie spletli oni te alternatywne opowieści, tak iż gracz ma poczucie koherentności gry, a zarazem swego sporego wpływu na bieg rozgrywki.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję