LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Producent: EA Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2006-03-03
Premiera Świat:
Autor: Tigikamil
Ocena
czytelników 88% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2 Screen 1 Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2 Screen 2 Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2 Screen 3
Bitwa o Śródziemie II jest następcą długo oczekiwanej i udanej strategii czasu rzeczywistego Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie. Tym razem autorzy postanowili przedstawić wydarzenia, które w znacznej mierze wykraczają poza karty trylogii Tolkiena, a tym bardziej jej ekranizacji. Osią fabuły są wydarzenia, jakie miały miejsce daleko na północy Śródziemia.
Właśnie tam doszło do wybuchu wielkiej wojny pomiędzy siłami goblinów a krasnoludami i elfami. Podczas dwóch kampanii (każda licząca 8 misji) przewidzianych z osobna dla armii dobra i zła zobaczymy całą masę nowych jednostek, budynków, czarów i ulepszeń, a wszystko to w ramach trzech zupełnie nowych frakcji. W grze zawarto także szereg usprawnień, takich choćby jak możliwość swobodnej rozbudowy w dowolnym miejscu, tworzenie od podstaw swojego własnego bohatera, prowadzenie walk nawodnych, poszerzona skala działań, itd. Nowością jest także kampania „Wojna o Pierścień”, która pozwala na prowadzenie wojny w dwóch trybach – turowym, rozgrywanym na mapie strategicznej oraz klasycznym, do którego dochodzi w chwili spotkania się wrogich armii na mapie (podobne rozwiązanie do serii Total War). W stosunku do pierwszej części dodatkowo ulepszeniu uległa i tak już świetna oprawa graficzna, nie wymagająca jednocześnie zbyt silnego sprzętu.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję