LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Long Live The Queen

Long Live The Queen
Sztab VVeteranów
Tytuł: Long Live The Queen
Producent: Hanako Games
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl: 0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70 Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Long Live The Queen Screen 1 Long Live The Queen Screen 2
Long Live The Queen to przedstawiciel niemal już zapomnianego podgatunku gier tekstowych, choć rzecz jasna ukrytej za mangową oprawą audiowizualną.
W Long Live The Queen wcielamy się w kró… otóż właśnie nie, nie królową, lecz księżniczkę, dla której korona jest przeznaczona z racji nie tylko urodzenia, lecz także i śmierci matki, dotychczasowej władczyni, która wszakże musi doczekać upełnoletnienia się, by zostać koronowaną. Do tego czasu wszakże wydarzyć się może bardzo dużo, by wskazać chociażby na napaść ościennego państwa, wybuch wojny domowej, powstanie chłopstwa, pojawienie się magicznych potworów, by wspomnieć wreszcie o kilkunastu możliwych rodzajach śmierci.

Mechanizm rozgrywki jest prosty – podstawą jednostką czasu jest tydzień, przed zakończeniem tury podejmujemy decyzję o rodzaju szkolenia spośród kilkudziesięciu możliwych dziedzin i przedmiotów, które podwyższa nasze umiejętności. Następnie stajemy w obliczu jakiegoś zdarzenia wymagającego z reguły naszej reakcji, a nade wszystko testującego nasze dotychczasowe umiejętności. Szczególną frajdę sprawie chociażby wczytanie wcześniejszego stanu gry i następnie przeprowadzenie innego szkolenia, by zauważyć, z jak odmienną sytuacją będziemy mieli do czynienia. W końcu odreagowujemy przedmiotowe zdarzenia przez odwiedzenie jednego z co najmniej kilku miejsc na obszarze naszego zamku i okolic, co różnie wpłynie na nasz nastrój, ten zaś na umiejętność nauki etc.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję