LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Left Alive

Left Alive
Sztab VVeteranów
Tytuł: Left Alive
Producent: Square-Enix
Dystrybutor: Square Enix
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2019-03-05
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 45% procent
Głosuj na tę grę!

Klęska Left Alive - mierne oceny graczy i 50 procent przeceny po tygodniu

Left Alive, nowa gra firmy Square Enix, zbiera nieprzychylne recenzje od japońskich graczy, a w sklepie Amazon Japan jej cena została obniżona o połowę tuż po premierze.
Left Alive krytykowano za brzydką grafikę, zbyt wysoki poziom trudności, kiepsko zaprojektowane etapy, problemy ze sterowaniem, nienaturalnie wyglądające ruchy postaci i wiele innych rzeczy. Dzień po premierze tytułu japoński streamer fei jako pierwszy zauważył, że możliwość streamowania Left Alive w serwisie YouTube została całkowicie zablokowana.

Możliwe, że firmie Square Enix zależało na tym, aby negatywne opinie japońskich graczy nie dotarły na Zachód przed oficjalną premierą produkcji w Stanach Zjednoczonych i Europie (5 marca 2019 roku). Twórcy tłumaczyli, że to tylko błąd i obecnie trwają prace nad jego naprawieniem (na ich korzyść przemawia fakt, że streamowanie na Twitchu przez cały czas działało jak należy). Wielu graczy nie uwierzyło jednak ich zapewnieniom, a gra stała się jeszcze ba
rdziej znienawidzona w Kraju Kwitnącej Wiśni. W sklepie internetowym Amazon Japan średnia ocena Left Alive to 1.5/5 (76% kupujących wystawiło produktowi tylko jedną gwiazdkę – najniższą możliwą notę w serwisie). W tym samym sklepie, niecały tydzień po japońskiej premierze, cenę tytułu obniżono o 50% – z 8,964 jenów (ok. 300 zł) na 4,442 jeny (ok. 150 zł).

Left Alive poza Japonią ukaże się dzisiaj na PC i PlayStation 4. Gra należy do serii Front Mission, której pierwsza część ukazała się w 1995 roku. Podobnie jak poprzednia odsłona cyklu, Front Mission Evolved, nowy tytuł odcina się od RPG-owych korzeni serii, stawiając przede wszystkim na akcję.

Źródło:
"Frozen" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję