LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Hearts of Iron

Hearts of Iron
Sztab VVeteranów
Tytuł: Hearts of Iron
Producent: Paradox Interactive
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl: 2003-02-05
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 83% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Hearts of Iron Screen 1 Hearts of Iron Screen 2 Hearts of Iron Screen 3
Hearts of Iron to pierwsza odsłona znakomitej gry strategicznej stworzonej przez studio Paradox , które jest znane z tak popularnych gier, jak choćby bijąca rekordy popularności seria Europa Universalis. Właściwie Hearts of Iron jest przeróbką EU, ale osadzoną w realiach II Wojny Światowej (stąd polski podtytuł gry). Gra została osadzona na zupełnie nowym silniku, który ma do maksimum przybliżyć realizm epoki.
Gracz może objąć przywództwo nad dowolnym państwem na świecie i tworzyć historię na nowo. Ma temu służyć bardzo rozbudowany model dyplomatyczny, który odwzorowuje kontakty międzypaństwowe. Teraz od decyzji gracza zależy jakie relacje dyplomatyczne będzie miał jego kraj z pozostałymi. Również w polityce wewnętrznej do dyspozycji gracza pozostaje cały wachlarz środków.

Esencją i główny zadaniem w grze, jest walka zbrojna. W tym celu gracz otrzymuje mnóstwo możliwości – ponad 100 różnych jednostek oraz bardzo rozbudowane drzewo technologiczne, wymagające dużo uwagi i zmysłu taktyczno-strategicznego, jak i również smykałki ekonomiczno-technicznej.

Gra daje możliwość zabawy przez sieć w trybie multiplayer oraz dzięki edytorowi, tworzenie własnych scenariuszy rozgrywki.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
07.11.2007 | FifiCz » Może ta gra dla wielu nie jest najlepsza,dla mnie
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 2 ŚREDNIA OCENA - 85%
Moja pierwsza gra w którą grałem:).
FifiCz - 100%
Zaczęło sie niepozornie - dostałem
Mikiss - 70%
więcej recenzji dodaj recenzję