LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Great Invasions: Mroczne wieki

Great Invasions: Mroczne wieki
Sztab VVeteranów
Tytuł: Great Invasions: Mroczne wieki
Producent: Philippe Thibaut Studio
Dystrybutor: IQ Publishing
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl: 2006-10-06
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 76% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Great Invasions: Mroczne wieki Screen 1 Great Invasions: Mroczne wieki Screen 2 Great Invasions: Mroczne wieki Screen 3
Great Invasions: Mroczne wieki to strategia czasu rzeczywistego (RTS), której akcja rozgrywa się w latach 375-1066. Kampania zaczyna się w roku 375, który to wiąże się z pierwszymi wzmiankami o Hunach (dzikim plemieniu Attyli ze Wschodu), a kończy się w 1066, czyli roku bitwy pod Hastings i w konsekwencji podbicia Anglii przez Wilhelma Zdobywcę. Oznacza to, że okres dziejowy gry to burzliwe czasy upadków imperiów, podbojów, powstawania mocarstw i kreowania się podstaw dzisiejszej Europy.
Rozgrywka oparta jest na mapie świata, podzielonej na prowincje, będące naszą najmniejszą jednostką terytorialną. Terytoria państw składają się z prowincji, a te mają unikalne parametry decydujące o ich sile gospodarczej, militarnej, czy religii. Całe spektrum działania opiera się na czterech głównych filarach: dyplomatycznym, militarnym, religijnym i administracyjnym/finansowym. Innowacją w grze jest możliwość jednoczesnego zarządzania aż dziesięcioma państwami.

Great Invasions: Mroczne Wieki dzięki współpracy z rzeszą historyków, posiada 150 wydarzeń historycznych występujących oraz ponad 3700 postaci właściwych dla okresu historycznego, w którym będzie się odbywać rozgrywka.

Rdzeniem gry jest kampania. Ponadto do dyspozycji gracza jest ponad dziesięć scenariuszy historycznych, a dzięki opcji multiplayer (do czterech osób równocześnie) można porzucić komputerową sztuczną inteligencję i sprawdzić się dzięki dobrodziejstwu Internetu lub sieci lokalnej w rozgrywce z innymi graczami.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję