LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Europa Universalis 3: Napoleon Ambition

Europa Universalis 3: Napoleon Ambition
Sztab VVeteranów
Tytuł: Europa Universalis 3: Napoleon Ambition
Producent: Paradox Interactive
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl: 2008-11-21
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 71% GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd Procent
Głosuj na tę grę!
GALERIA SCREENÓW
Europa Universalis 3: Napoleon Ambition Screen 1 Europa Universalis 3: Napoleon Ambition Screen 2 Europa Universalis 3: Napoleon Ambition Screen 3
Europa Universalis 3: Napoleon’s Ambition to dodatek do trzeciej odsłony niezwykle popularnej serii gier strategicznych tworzonych przez szwedzką grupę Paradox. Trzecia odsłona Europa Universalis wprowadza szereg nowości do serii, a zwłaszcza trójwymiarowy silnik graficzny i zupełnie nowy interfejs. Dodatek wprowadza sporą zgodność historyczną, zaś gra toczy się w latach 1453 – 1820. To ponad 300 lat intryg, wojen i decyzji do podjęcia.
W Europa Universalis 3 zadaniem gracza jest dyplomacja, podboje, handel i eksploracja. Celem gracza jest poprowadzenie wybranego kraju do lokalnej lub światowej dominacji. Aby sprostać temu wyzwaniu, studio Paradox, twórca gry, wyposażyło gracza w przebogaty wachlarz środków.

Gracz sam decyduje o formie rządów, strukturze społeczeństwa, handlu, polityce i wielu innych. W ciągu ponad trzystu lat akcji gry, można zarządzać przeszło 1700 prowincjami, a kraje mogą korzystać z usług 1000 przywódców, a być rządzone przez przeszło 4000 różnych monarchów. Przez cały okres gry przewija się ponad 100 rodzajów jednostek wojskowych. Do dyspozycji gracza są wielcy ludzie i osobowości, które mogą pracować na rzecz państwa rozwijając jego technologię, światopogląd i poprawiając stabilność. Okno statystyk zostało przebudowane, by ułatwić budowanie nowych budynków. Bez przełączania się miedzy oknami można wyszukać odpowiednią prowincję i wybudować w niej ulepszenie.

W dodatku powrócono do rozwiązań z Europa Universalis 2 dotyczących mapy handlowej. Teraz w widoku handlowym będziemy mogli szybko zorientować się jakie produkty wytwarza dana prowincja oraz dowiedzieć się czy ma ona manufakturę.

Europa Universalis 3 poprzez swą charakterystyczną budowę jest doskonałym przedmiotem działań dla modderów. Niemal każdy aspekt gry można dowolnie zmieniać i dostosować grę do swoich oczekiwań. Pomaga w tym również wiele innowacji które wprowadza dodatek.
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
12.10.2007 | FifiCz » Gra wydaje się świetna,tylko szkoda,że nie działaj
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję