LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
Sztab VVeteranów
Tytuł: Candy Crush Saga
Producent: King
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Twórcy Candy Crush Saga bogatsi od założycieli Rockstar Games

Jak co roku, brytyjski periodyk The Sunday Times opublikował listę 1000 najbogatszych obywateli Wielkiej Brytanii, przy czym trafiło na nią kilku przedstawicieli branży gier.
Obok Sama i Dana Houserów, założycieli firmy Rockstar Games, uwzględniono na niej właścicieli studia deweloperskiego King.com, mającego w dorobku mobilny hit Candy Crash Saga.

The Sunday Times szacuje majątek Houserów na 90 milionów funtów (947. miejsce na liście). Jak się okazuje, jest to ledwie część tego, co zarobili ostatnio Riccardo Zacconi i Sebastian Knutsson, założyciele King.com. Mianowicie dysponują oni aktywami o łącznej wartości 354 milionów funtów (271. miejsce) i 200 milionów funtów (458. miejsce). Gigantyczny sukces Candy Crush Saga – dowodem na to były już rewelacyjne wyniki finansowe King.com za pierwszy kwartał tego roku – przełożył się zatem na olbrzymi wzrost dochodów odpowiedzialnych za niego ludzi.

Ponadto majątkiem w wysokości 85 milionów funtów dysponuje Stephane Kurgan, jeden z dyrektorów King.com (989. miejsce), a najbogatszym Brytyjczykiem, pro
wadzącym działalność związaną z rynkiem gier wideo, jest biznesmen Mel Morris, posiadacz 12% akcji King.com (430 milionów funtów daje mu 238. miejsce). Na liście znaleźli się również założyciel firmy GAME Neil Taylor (220 milionów funtów) oraz Andrew i Paul Gower (102 miliony funtów), właściciele studia Jagex znanego z gier Runescape i Transformers Universe.

Jeszcze kilka lat temu tego typu sytuacja byłaby nie do pomyślenia. Dynamiczny rozwój rynku gier mobilnych, a w szczególności niezwykle dochodowych produkcji typu free-to-play spowodował jednak, że nie można więcej lekceważyć tej gałęzi przemysłu growego. Potwierdzają to zresztą wielcy gracze, tacy jak Ubisoft i Electronic Arts, regularnie wypuszczający na smartfonach i tabletach przenośne odsłony swoich największych hitów.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję