LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
Sztab VVeteranów
Tytuł: Candy Crush Saga
Producent: King
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Subway Surfers i Candy Crush Saga najczęściej pobieranymi grami w historii Google Play

Specjalizujący się w analizowaniu rynku mobilnego serwis App Annie opublikował raport podsumowujący wyniki usługi Google Play od jej oficjalnego otwarcia w 2012 roku.
Okazuje się, że najwcześniej pobieraną grą przez te cztery lata było Subway Surfers, a na drugiej pozycji znalazło się Candy Crush Saga.

W pierwszej piątce znalazły się także gry Pou, Temple Run 2 oraz Hill Climb Racing. Co jednak ciekawe, dzięki łagodnemu systemowi mikropłatności Subway Surfers nie zmieściło się do zestawienia pięciu najbardziej dochodowych produkcji na Google Play. Tutaj pozycję lidera zajęło Puzzle & Dragons, a kolejne miejsca przypadły Clash of Clans, Monster Strike, Candy Crush Saga oraz Game of War: Fire Age.

Z raportu wynika także, że gry są kategorią absolutnie dominującą w Google Play. W ciągu czterech lat przypadło na nie 40% wszystkich pobrań i aż 90% przychodów. Poza grami najlepiej radzą sobie aplikacje komunikacyjne i społecznościowe.

Przypomnijm
y, że Subway Surfers to zręcznościówka typu endless runner autorstwa studiów Kiloo oraz SYBO Games, która zadebiutowała w 2012 roku. To klasyczny przedstawiciel tego gatunku, w którym akcję obserwujemy zza pleców postaci, a zabawa polega na pędzeniu przez losowo generowane i niekończące się mapy oraz unikaniu zderzenia z przeszkodami i zagrożeniami.

Z kolei Candy Crush Saga to gra logiczna typu match-3 autorstwa studia King.com. Tytuł również zadebiutował w 2012 roku i i podobnie jak Subway Surfers korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Obie omawiane gry nie zaoferował oryginalnych pomysłów, ale wynagradzają to wysokim poziomem dopracowania oraz regularnym aktualizacjom z nową zawartością.

Źródło:
"Adrian Werner" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję