LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Candy Crush Saga

Candy Crush Saga
Sztab VVeteranów
Tytuł: Candy Crush Saga
Producent: King
Dystrybutor:
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 65% procent
Głosuj na tę grę!

Firma King, producent serii Candy Crush Saga, ciągle zarabia krocie

King Digital Entertainment to nie tylko producent szalenie popularnych gier mobilnych, ale też jedna z najbardziej dochodowych firm działających na całym rynku elektronicznej rozrywki.
Potwierdza to najnowszy raport finansowy, obejmujący ubiegły rok kalendarzowy. I choć uzyskane rezultaty nie są tak znakomite jak w 2014 roku, to i tak robią wrażenie.

W 2015 roku tytuły wyprodukowane przez King pomogły firmie w wygenerowaniu 2 miliardów dolarów przychodu (o 12% mniej niż w 2014) oraz wypracowaniu zysku na poziomie 517 milionów dolarów (10% spadek względem poprzedniego roku). Największy udział miały w tym gry Candy Crush Saga i Candy Crush Soda Saga, które trafiły do dziesiątki najbardziej dochodowych produkcji 2015 roku zarówno na platformie App Store, jak i Google Play.

Intratna okazała się również umowa z koncernem Microsoft, na mocy której wybrane pozycje King są automatycznie instalowane na dysku twardym komputerów osobistych wraz z Windowsem 10 (np.
Candy Crush Saga
). Nie należy również zapominać, że w listopadzie ubiegłego roku miała miejsce jedna z najbardziej spektakularnych transakcji w historii rynku gier, kiedy to koncern Activision Blizzard wykupił mobilno-społecznościowego giganta za 5,9 miliarda dolarów.

Łyżką dziegciu w tej beczce miodu są tylko wyniki za ostatni kwartał 2015 roku, czyli ten sam, w którym doszło do wspomnianego wyżej przejęcia. Otóż, King uzyskał w nim 461 milionów dolarów przychodu (o 16% mniej niż w analogicznym okresie 2014 roku) i 91 milionów dolarów zysku (36-procentowy spadek). Jednocześnie warto zwrócić uwagę na liczbę tzw. MAU, czyli aktywnych użytkowników miesięcznie, która wyniosła 449 milionów. Jest to aż o 84 miliony mniej, niż w czwartym kwartale 2014 roku. W uratowaniu sytuacji ma pomóc większa dywersyfikacja oferty King.

Źródło:
"Jiker" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję