LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battleforge

Battleforge
Sztab VVeteranów
Tytuł: Battleforge
Producent: Phenomic
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 77 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

BattleForge zupełnie za darmo

Firmy Phenomic oraz Electronic Arts poinformowały o interesującym przedsięwzięciu związanym z grą BattleForge, będącą miksem strategii czasu rzeczywistego, MMOcRPG oraz karcianki.
Otóż, w sieci udostępniona została specjalna darmowa edycja dzieła, dzięki czemu do rozgrywki mogą dołączyć w tym momencie wszyscy zainteresowani gracze, a nie tylko ci, których stać było na wydanie 139 złotych (w przypadku Polski).

Dzieło, którego światowa premiera nastąpiła wraz z końcem marca, uzyskało tym samym status gry „Play 4 Free”. Aby zaopatrzyć się w darmową wersję produkcji, wystarczy odwiedzić jej oficjalny serwis internetowy i skorzystać z odpowiednio oznaczonej opcji downloadu. Studio Phenomic ma nadzieję, że napływ nowych graczy wzbogaci w znaczny sposób rozgrywkę oraz wpłynie na zwiększenie społeczności zebranej wokół produkcji.

Edycja „Play 4 Free” oferuje niemal wszystkie elementy, które można znaleźć w pełnoprawnej produkcji znajdującej się na półkach. Znalazły się w niej zatem funkcje społecznościowe, scenariusze znane z podstawki oraz wydana ostatnio kampania Renegade, a także zestaw 32 kart, przy pomocy których prowadzimy w grze zacięte boje z innymi graczami. Dokupienie reszty kart wiąże się już jednak z koniecznością poniesienia wy
datków.

O ile bowiem osoby, które zdecydowały się już na zakup wydania sklepowego, otrzymały wraz z nim 3000 punktów na nabycie dodatkowych kart i nie muszą ponosić już innych wydatków, o tyle w przypadku edycji „Play 4 Free” nie jest już tak różowo - nie otrzymujemy nic. Mimo to inicjatywa Phenomic oraz Electronic Arts wydaje się być ze wszech miar satysfakcjonująca. Nawet jeśli czerpanie z gry pełnej radości będzie wymagać poniesienia kosztów.

Battleforge spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony światowych mediów, które chwaliły dzieło Phenomic przede wszystkim za oryginalność i ciekawe podejście do tematu gier sieciowych. Wbrew pozorom produkcja oferuje także kampanię single player. Obok niej w każdej chwili można uruchomić dopracowaną kooperację, przeznaczoną nawet dla dwunastu osób. Na jej potrzeby twórcy opracowali zestaw odrębnych scenariuszy. Na łamach naszego serwisu gra otrzymała bardzo wysoką notę, na poziomie 84%. Ostatnie działania producenta i wydawcy wskazują, że sprzedaż Battleforge nie była tak dobra, jak zakładano. Mamy nadzieję, że gracze dadzą grze drugą szansę – zasługuje na to jak wiele innych bardzo dobrych, aczkolwiek niedocenionych tytułów.

Źródło:
Piotr "Jiker" Doroń - Gry-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję