LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Battleforge

Battleforge
Sztab VVeteranów
Tytuł: Battleforge
Producent: Phenomic
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Ocena
czytelników 77 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

25 milionów użytkowników w grach typu free to play od firmy Electronic Arts

Firma Electronic Arts ogłosiła, że darmowe gry wydawane pod banderą Play4Free zdobyły łącznie 25 milionów zarejestrowanych graczy.
Koncern zanotował w zeszłym roku miliard dolarów przychodu z cyfrowej dystrybucji.

Najbardziej popularnymi produkcjami typu free to play okazały się Battlefield Heroes oraz Need for Speed World. Każda z nich mogła się w zeszłym miesiącu pochwalić bazą 10 milionów użytkowników. Uznaniem cieszą się także gry Battlefield Play4Free, Dragon Age: Legends, BattleForge oraz Lord of Ultima. Wszystkie zebrały łącznie 5 milionów zarejestrowanych graczy.

Amerykańska firma podzieliła się także innymi statystykami. W grze Battlefield Heroes od dnia premiery wystrzelono ponad 8 miliardów nabojów, co wystarczyło na ok. 532 miliony zabójstw w rozgrywkach sieciowych. Z kolei w ramach Need for Speed World rozegrano ponad 15 milionów wyścigów, a każdego miesiąca dochodzi do ok. 22 milionów wirtualnych pościgów. Tytuł może się pochwalić społecznością graczy z 237 krajów.

Przedstawiciele Electronic Arts są bar
dzo zadowoleni z rosnącej popularności produkcji typu free to play i zamierzają jeszcze bardziej rozwinąć ten rynek. W związku z tym w najbliższym czasie planowane są dwie duże premiery: Command & Conquer: Tiberium Alliances oraz Warhammer Online: Wrath of Heroes. Obecnie oba tytuły znajdują się w fazie beta testów.

Duża popularność tego typu produkcji przełożyła się na miliard dolarów przychodu z cyfrowej dystrybucji w zeszłym roku. W związku z tym koncern zdecydował się połączyć siły dywizji EA Interactive (EAi) z tymi, którym przewodzą takie nazwiska jak Frank Gibeau, Peter Moore, Rayat Taneja, czy Kristian Segerstrale. Oddział EA Interactive zajmuje się społecznościową i mobilną sekcją gier wideo. Podobnych przetasowań w strukturach firmy będzie jeszcze więcej, a 2 lutego powinniśmy poznać jakieś konkrety w tej sprawie.

Źródło:
"Sarge" - GRY-OnLine

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję