gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
[YT] Serie Let's Play - Drakensang i inne
Autor Wiadomość
MazzirPL 
Szeregowy


Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Sro Cze 29, 2011 3:27 pm   [YT] Serie Let's Play - Drakensang i inne

Witam. Jestem Kamil (MazzirPL). Chciałbym zaprezentować Wam moją twórczość, a precyzyjniej mówiąc - mój kanał YouTube, gdzie nagrywam serie let's play (zagrajmy w..) z różnych gier. Pisząc na tym forum chciałbym się pochwalić i zasięgnąć opinii od znawców RPG, ponieważ nagrywam serię z gry Drakensang.

Proszę o oceny dobre, jak i krytykę. Jeśli ktoś zauważył jakieś niedociągnięcia, których jest na pewno ogrom, to proszę o komentarze co poprawić, zmienić itp. A jeśli ktoś chce więcej to proszę również o subskrypcje kanału, ponieważ to nie są moje ostatnie produkcje, a dopiero zaczynam ;) Pozdrawiam.

Link do kanału: http://youtube.com/MazzirPL
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   0%   0/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 30, 2011 12:14 pm   

MazzirPL napisał/a:
Proszę o oceny dobre, jak i krytykę. Jeśli ktoś zauważył jakieś niedociągnięcia, których jest na pewno ogrom


Nie chcę być w żadnym wypadku niemiły, ale całokształt tych nagrań - a przynajmniej oglądanego przeze mnie Darkensanga - zasługuje na krytykę. Dlaczego? Cóż.

1. Footage jest kiepski, wybrany przez Ciebie fragment jest nudny i nie pokazuje tak naprawdę wiele w rozgrywki. Wątpię w to, że istnieje duża społeczność graczy chcących koniecznie wchodzić na YT i oglądać gameplaye od tak z niczego - jeżeli ktoś to robi to po to by sprawdzić czy gra mu się spodoba, a z tego przydługawego filmiku nie wyniesie nic.

2. Komentarze. Są zupełnie nieprofesjonalne. Czepiam się tu przede wszystkim drętwych "żartów" (tak je przynajmniej zinterpretowałem) takich jak motyw z oswojeniem "wilczka". Musisz odróżnić dwie rzeczy - to idzie do oglądania przez publikę, to nie jest sytuacja, w której siedzisz sam w pokoju przed monitorem i sobie mówisz jakieś proste komentarze sam do siebie, gdy oglądam footage to chcę, aby denne komentarze mi nie przeszkadzały, a jak już są to niech przedstawiają pewne aspekty/mechanizmy/ciekawostki dotyczące gry zaś gdy przychodzi mi podczas footage'a słuchać "pójdziemy sobie... nie tu... o tu", "naucz mnie tego i tego i tyle", "o podniesiemy sobie to i to", to pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to wyłączenie youtube'a, a druga to popełnienie brutalnej zbrodni na autorze filmu.

Jak już chcesz koniecznie się w to bawić to zmień podejście, nie mówię, żeby to była od razu video recenzja, ale jak chcesz już koniecznie komentować footage to mów o mechanizmach gry czy wymieniaj plusy i minusy np. tego co aktualnie znajduje się na ekranie. W dodatku urozmaić jakoś tego footage'a. Przykładem może być tu sytuacja, w której chciałbyś robić gameplay z popularnego WoWa - głupim posunięciem byłoby nagranie jednego kawałka, w którym przez 10 minut farmisz albo biegasz z miejsca na miejsce zupełnie bez sensu. Powinieneś pokazać ciekawe fragmenty - walki z bossami, jakieś quick time events jeżeli są, jakiś system craftingu jeżeli jest obecny, tworzenie bohatera czy zdobywanie poziomu, ewentualnie krótki fragment na jakiś kilkunastu - kilkudziesięciu sekundowy fragment animacji - to ludzie właśnie chcą oglądać.

Do tego popracuj nad dykcją i głosem. Głos wydawał się być stremowany, brzmiał tak jakbyś mówił sam do siebie, a nie do ludzi, dla których do nagrywasz. W dodatku słowa były zbyt ciche i niewyraźne, nie dało się wiele zrozumieć.

I wybieraj ciekawsze pozycje. Darkensang to średniak, portal 2 może i jest dobrą grą, ale zupełnie nie nadaje się na ciekawego gameplaya.
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 15