gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Wybory 2007
Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:15 pm   Wybory 2007

Ciekaw jestem waszej opinii co do finału niedawnych wydarzeń będącego chyba swoistą zemstą za kampanię Mrocznych Sithów sprzed dwóch lat (kto nie wie o co chodzi, niech przeczyta odpowiedni wątek :) ).

A więc- ostrożny optymizm? Czy nieostrożny? :)

Czy też- wręcz przeciwnie (może dołączyli do nas jacyś wielbiciele IV RP w ciągu ostatnich dwóch lat)?

Ja osobiście za PO szczególnie nie przepadam, ale jakoś tak raźniej mi na duszy, że PiSowcy już nami nie będą rządzić :) A już fakt, że nie ma w Sejmie Giertycha i Leppera jest tak piękny, że ciężko uwierzyć, że to rzeczywiście ma miejsce.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto Paź 30, 2007 6:29 pm   

Ktokolwiek będzie rządził i tak nie będzie dobrze. Znowu będą jakieś afery, będą się kłócić o stołki. Przynajmniej Leppera i Giertycha wywalili. (viktoria! Polski nam nie zlepperują!).
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 8:13 am   

Jestem jeszcze niepełnoletni,ale interesuję się wydarzeniami politycznymi.Do PO trochę się zraziłem,ale sądze,że koalicja PO-PSL jest dobra dla Polski.Może wreszcie coś się zmieni...

PS.Ale przed wyborami wszyscy obiecują złote góry :grin: .
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
kremuwa 
Chorąży


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Mar 2007
Posty: 299
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 11:30 am   

Tia - :P "Już niedługo dobrze zarabiający nauczyciele...dobrze zarabiajacy lekarze... dobrze zarabiający policjanci" :) ... Dla mnie PO nie jest z pewnością liderem, a Tusk to takie "ciamciaramcia".
 
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   17%   7/39
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 7:07 pm   

kremuwa napisał/a:
Dla mnie PO nie jest z pewnością liderem, a Tusk to takie "ciamciaramcia".


To jedna z zabawniejszych wypowiedzi ostatnich miesięcy. Podobała mi się też kontra- "a Giertych to <tumpumpurum>", czy coś w tym tonie :)

kremuwa napisał/a:
Tia - :P "Już niedługo dobrze zarabiający nauczyciele...dobrze zarabiajacy lekarze... dobrze zarabiający policjanci" :) ...


Nie da się ukryć, że głoszenie o tym, że można jednocześnie zwiększyć wydatki, zmniejszyć podatki i deficyt to robienie ludziom wody z mózgu. Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie to jak chętnie ludzie w to wierzą.

I jeszcze zarzucanie przy tym innym populizmu z pewnością nie jest żadną hipokryzją ;)

Taki "głupi Wałęsa" jakoś bez wykształcenia radził sobie ze zrozumieniem, że podstawową zasadą finansów publicznych jest coś za coś. Społeczeństwo widać nadal jest za mądre, żeby posłuchać...
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Łukasz18 
Sierżant


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 143
Skąd: Chmielnik
Wysłany: Sro Paź 31, 2007 10:16 pm   

Ja myśle że coś może na lepsze się zmieni
Bo czy może być jeszcze gorzej :lol: ??
 
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
gary_joiner 
Porucznik
Zły Porucznik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 215
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 5:21 pm   

Zawsze może być gorzej ;)

Mam bardzo negatywną opinię o politykach jako grupie zawodowej. Trudno oprzeć się wrażeniu, że większość polityków to albo idioci, albo sfiksowani na jakichś absurdalnych ideach fanatycy, albo krętacze i aferzyści. Zarabiają kupę kasy i są właściwie bezkarni, kręcą lody, obrażają kogo tylko mogą, lekką ręką wydają nasze pieniądze... Oczywiście to spore, w dużej mierze wykreowane przez media, uogólnienie.

Głosowałem na PO (do sejmu na Zdrojewskiego, który w moim odczuciu jest jednym z nielicznych "przyzwoitych polityków") ale był to głos wymuszony. Gdyby nie ogromna chęć odsunięcia od władzy Jarka Kaczyńskiego, którego uważam za nieudacznika ( jak inaczej określić starego już faceta, który mieszka z mamą, nie ma konta w banku i nie ma prawa jazdy) z objawami zaburzeń psychicznych nie zagłosowałbym w ogóle. Najbliżej mi co prawda do programu UPR (czy jak oni się tam teraz nazywają) ale, co tu dużo ukrywać, to nie do końca poważna formacja bez cienia szans na zrealizowanie swych postulatów.

Czy PO zmieni Polskę na lepsze? Szczerze wątpię, bo partia ta trzyma się socjalnego modelu państwa, na który po prostu nas nie stać. Jedyną naszą nadzieją jest to, że Unia Europejska za uszy wciągnie nas w erę dobrobytu ale i to jest wątpliwe... Przykład z życia wzięty. Mój dobry znajomy obronił w zeszłym tygodniu tytuł magistra, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej i ma specjalizację związaną z turbinami (niestety nie pamiętam dokładnie). Jutro wyjeżdża do pracy w niemieckim koncernie produkującym turbiny dla elektrowni, mimo, że w ogóle nie zna języka na początek zaproponowano mu 2000 euro na rękę i znaleziono mu mieszkanie do wynajęcia za skromne 200 euro miesięcznie (z opłatami). Jakie miałby perspektywy zarobkowe zostając w Polsce? U nas nawet nie produkuje się takich turbin, co więcej, u nas w ogóle mało co się produkuje (co najwyżej składa). Takich ludzi jest masa i trudno się nie zastanawiać jakie perspektywy rozwojowe ma państwo, z którego młodzi ambitni ludzie masowo emigrują?
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   70%   21/30
Łukasz18 
Sierżant


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 143
Skąd: Chmielnik
Wysłany: Pią Lis 02, 2007 6:03 pm   

No nic pożyjemy zobczymy
Mnie osobiście wyniki wyborów się podobają
Jestem ciekaw co pokaże PO, obym się nie zdziwił :grin:
 
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Lis 03, 2007 12:13 pm   

gary_joiner napisał/a:
Zawsze może być gorzej


W końcu jakaś nutka optymizmu! :)

gary_joiner napisał/a:
Najbliżej mi co prawda do programu UPR


Opiera się on na ignorowaniu dość poważnej części rzeczywistości (przyznaję, że dość długo dochodziłem do tego wniosku :) ).

gary_joiner napisał/a:
Czy PO zmieni Polskę na lepsze? Szczerze wątpię, bo partia ta trzyma się socjalnego modelu państwa, na który po prostu nas nie stać.


Równie dobrze można powiedzieć, że nie stać nas na "niesocjalny" model państwa. :)

Jak dla mnie głównym problemem- jak już wcześniej wspomniałem- jest poruszanie się ostatnio wielu ludzi w sferze absurdu- czego i wielu poniekąd wykształconych ekonomistów ("eksperci" medialni :) - "wystarczy obniżyć podatki i gospodarka tak ruszy..." - hmm, jakieś analogie? :) ) nie potrafi się wystrzec.

Poza tym jakoś szczególnie przejęty nie jestem. Nasz system na szczęście (hmmm) cechuje się sporą inercją i politycy nie tak znów wiele mogą zrobić (zepsuć). Może poniekąd to jest powodem części ich codziennej frustracji? :)

Choć nie przeczę, że jak się postarają, to czasem mogą- reforma edukacji sztandarowym przykładem.

gary_joiner napisał/a:
Jedyną naszą nadzieją jest to, że Unia Europejska za uszy wciągnie nas w erę dobrobytu


Czyli- "Ratunku, ratunku!"? :)


gary_joiner napisał/a:
Przykład z życia wzięty. Mój dobry znajomy obronił w zeszłym tygodniu tytuł magistra, jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej i ma specjalizację związaną z turbinami (niestety nie pamiętam dokładnie). Jutro wyjeżdża do pracy w niemieckim koncernie produkującym turbiny dla elektrowni, mimo, że w ogóle nie zna języka na początek zaproponowano mu 2000 euro na rękę i znaleziono mu mieszkanie do wynajęcia za skromne 200 euro miesięcznie (z opłatami). Jakie miałby perspektywy zarobkowe zostając w Polsce? U nas nawet nie produkuje się takich turbin, co więcej, u nas w ogóle mało co się produkuje (co najwyżej składa). Takich ludzi jest masa i trudno się nie zastanawiać jakie perspektywy rozwojowe ma państwo, z którego młodzi ambitni ludzie masowo emigrują?


A myślałeś, że UE za darmo nam daje te różne fundusze? :)
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15