gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
WYBORY 2005

Którego kandydata popierasz?
Donald Tusk
78%
 78%  [ 11 ]
Lech Kaczyński
0%
 0%  [ 0 ]
Andrzej Lepper
7%
 7%  [ 1 ]
Maciej Giertych
7%
 7%  [ 1 ]
Marek Borowski
7%
 7%  [ 1 ]
Jarosław Kalinowski
0%
 0%  [ 0 ]
Inny
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 14
Wszystkich Głosów: 14

Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pią Wrz 30, 2005 11:22 pm   

Perkun napisał/a:
Kiedy powstaną te Stany Zjednoczone Europy?:), które staną w szranki z Ameryką i Chinami:) Ten cholerny zimnowojenny relikt, NATO, stoi na przeszkodzie;) I Brytyjczycy za mocno kolaborują;) My zresztą też...Ciągle nie jesteśmy pewni swego bytu państwowego...


Koniecznie chcesz stawać w szranki z USA i Chinami? Szokuje mnie wręcz ta niechęć wielu Polaków do USA, tym bardziej, że jaka jest "alternatywa"- integracja z Francjo- Niemcami, bo tak dziś prezentuje się najczęściej UE, wypowiedzi Chiraca i Shroedera to najczęściej "zła Wielka Brytania, złe USA"- zupełna histeria. Przekroczenie przez Hiszpanię maxymalnego dopuszczalnego deficytu- sankcje Komisji. To samo robi Francja- nie dzieje się nic. Stany ZJEDNOCZONE Europy raczej w ten sposób nie powstaną i to na pewno nie Brytyjczyków należy winić- oni od czasów Margaret Thatcher nie wymigują się od ustaleń, to 2 "liderzy" próbują to zrobić.

A jeszcze odnośnie konkurencji z USA i Chinami- nawet jeśli wszystkie obecne problemy i niesnaski udałoby się rozwiązać (mrzonka, rzecz jasna) nie mamy co marzyć o takiej rywalizacji- długość tygodnia pracy w Europie Zachodniej - około 36 godzin, w USA- około 40, w Chinach- dokładnie nie wiem, ale wiadomo, że najwięcej :) Średnie płace- w Europie Zachodniej i USA bardzo wysokie, Chiny- tak niskie, że mówienie o tym że Polska będzie rywalizować tym elementem jest wręcz śmieszne. Chiny i w ogóle spora część Azji będzie przez najbliższe lata odczuwać ogromny rozwój o jakim my nie mamy co marzyć. Powód? Bardzo dużo pracy, bardzo tanio- wymagania społeczeństwa w końcu się zwiększą, ale to kwestia dziesiątek lat, do tego czasu Europa będzie już zmarginalizowana. Nie będziemy już pępkiem świata- i może to najwyższa pora...

Klemens napisał/a:

Oczywiście masz rację, z tego co słyszałem, liczba potrzebnych u nas dokumentów jest około cztery razy wyższa, niż na liberalnym Zachodzie. Ale zgodzisz się ze mną, że nie jest to "zasługa" li tylko lewicowych rządów. Etatyzm u nas jest właściwie niekwestionowany przez większość partii, a zapowiedzi dekomunizacji, renacjonalizacji i kontroli prywatyzacyjnej bynajmniej nie dają wielkich nadziei na zmianę owej sytuacji.


Zgodzę się, że nie tylko ich "zasługa", ale zauważ: najpierw mówisz "najbardziej liberalny rząd", a teraz mówisz, że ten problem to nie tylko ich "zasługa". Jest tu pewna sprzeczność. A kontrola prywatyzacyjna w sensie kontroli przyszłych transkakcji, a nie rewizji poprzednich jest jak najbardziej potrzebna (tzn moim zdaniem :) ), by nie powtórzyć poprzednich błędów, uważam, że w gospodarce lepiej się z niczym zanadto nie spieszyć- brak stabilności sprzyja dalszej destabilizacji, że tak powiem :)

Klemens napisał/a:

Oj, nie tylko, co przyznali nawet redaktorzy "Wprostu"( choć przez łzy) - a z pewnością owego periodyku nijak nie można posądzić o proeseldowskie sympatie. Choć rzecz jasna prawie najmniejsze zmiany zanotował ten najistotniejszy dla wyborców - a mianowicie wskaźnik bezrobocia.


Jako, że sam tej gazety nie lubię, nie bardzo jestem obeznany z ich opinią. Najważniejsze wskaźniki gospodarcze, to produkt (właściwie jego zmiana), bezrobocie, inflacja, inwestycje. Tutaj z produktem i inflacją jest nieźle, ale przy pozostałych 2 tragedia. A bardziej szczegółowe wskaźniki również słabo- przemysł poleciał, liczba miejsc pracy też i to dużo bardziej niż bezrobocie (czyli sporo osób przestało aktywnie poszukiwać pracy- a więc na pewno rozrost szarej strefy), ponadto oczywiście dalszy wzrost zadłużenia państwa. Wzrost nędzy jest dyskusyjny, bo zależy to od przyjętych kryteriów, ale raczej ten wzrost jest. Nie wiem, gdzie tu można widzieć "sukces gospodarczy".


Odnośnie brania udziału w wyborach- jest to też kwestia poniekąd etyki- brania odpowiedzialności za los państwa, choć rozumiem, że Perkun patrzy na to inaczej (wybór jest fikcyjny, bo sytuacja będzie taka sama, w każdym przypadku). Wobec tego pytanie- czy uważacie, że oddanie głosu nieważnego (z premedytacją) należy ocenić jako równoznaczne z niezagłosowaniem? Pytam, bo usłyszałem ostatnio opinię, że jeśli ktoś nie chce głosować, to powinien oddać głos nieważny, w ten sposób rzeczywiście pokazuje swoją niechęć i to że żadna z partii go nie przekonała (co być może implikuje, że jakaś inna, gdyby powstała, mogłaby go przekonać- tu jednak domyślam się, że Perkun zaprzeczy po tym jak stwierdził, że "po co komu tyle partii- starczą 2,3"). Ciekawy jestem waszych opinii :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Sob Paź 01, 2005 10:57 am   

Ajmdemen napisał/a:
najpierw mówisz "najbardziej liberalny rząd", a teraz mówisz, że ten problem to nie tylko ich "zasługa". Jest tu pewna sprzeczność.


Nie zgodzę się, zważ że "najbardziej liberalny" wcale nie musi oznaczać "liberalny"( na tej samej zasadzie, co "więcej" nie oznacza automatycznie "dużo") - po prostu bardziej od poprzedników, nic więcej.

Ajmdemen napisał/a:
kontrola prywatyzacyjna w sensie kontroli przyszłych transkakcji, a nie rewizji poprzednich jest jak najbardziej potrzebna (tzn moim zdaniem)


Teoretycznie wszystkie poprzednie prywatyzacje były kontrolowane, wszak nie dochodzi do podpisywania umów w tajnym gabinecie ministra skarbu bez udziału żadnych świadków. Dlatego jak słyszę hasło "wzmożenia kontroli", to już widzę te kolejne molochowate urzędy, zastępy nowych pracowników, nowe budynki z marmurowymi posadzkami i większą ilość ludzi, których trzeba będzie skorumpować - tak mi podpowiadają doświadczenia ostatnich 15 lat...

Ajmdemen napisał/a:
Wzrost nędzy jest dyskusyjny, bo zależy to od przyjętych kryteriów, ale raczej ten wzrost jest. Nie wiem, gdzie tu można widzieć "sukces gospodarczy".


Z tego, co pamiętam, według raportów ONZ wskaźnik nędzy, co prawda nieznacznie, ale jednak spadł u nas. Wzrosła także opłacalność poszczególnych gałęzi gospodarki, w szczególności rolnictwa( skutkiem dopłat) oraz usług( ale nie tylko poprzez otwarcie unijnych rynków).

Nigdzie nie napisałem, że rządy SLD można określić mianem "sukcesu gospodarczego", po prostu rządy owe mniej przeszkadzały niewidzialnej ręce rynku niż pozostałe. Niewielkie to osiągnięcie, zgoda, ale większe, niż poprzedników z AWSu czy chociażby wcześniejszej koalicji SLD-PSL...

Ajmdemen napisał/a:
usłyszałem ostatnio opinię, że jeśli ktoś nie chce głosować, to powinien oddać głos nieważny, w ten sposób rzeczywiście pokazuje swoją niechęć i to że żadna z partii go nie przekonała


Cóż, gdybym sam stanął przed dylematem braku sensownego wyboru( a długo tak postrzegałem ewentualną konfrontację Kaczyński - Cimoszewicz) to zastanowiłbym się nad oddaniem nieważnego głosu. Osobiście uważam, że roztropniejsze obywatelsko jest wrzucenie do urny pustej kartki, niż w ogóle nie udanie się do niej. W ten sposób daje się wyraz zainteresowaniu losem własnego kraju, świadczy się, iż wiąże się z nim swój los, czuje się za niego odpowiedzialnym, a jednocześnie niejako pokazuje "żółtą kartkę" klasie politycznej. Bo tak naprawdę niska frekwencja sprzyja politykom, pokazuje im, iż nie jest się zainteresowanym ich działaniem, a więc także tym mniej chlubnym, daje się im społeczne przyzwolenie na ich poczynania.
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Paź 03, 2005 10:46 pm   

Klemens napisał/a:

Nie zgodzę się, zważ że "najbardziej liberalny" wcale nie musi oznaczać "liberalny"( na tej samej zasadzie, co "więcej" nie oznacza automatycznie "dużo") - po prostu bardziej od poprzedników, nic więcej.


W sensie dosłownym masz rację, ale wydźwięk słów "najbardziej liberalny rząd ostatnich piętnastu lat" zasugerował mnie, że patrzysz na to inaczej. Cóż, zgadzam się, że rząd AWS/UW okaleczył gospodarkę równie mocno jak rządy SLD (może bardziej- zresztą takie oceny należą już do tzw "ekonomii normatywnej"), co jednak usprawiedliwieniem dla owych nie jest.

Klemens napisał/a:

Teoretycznie wszystkie poprzednie prywatyzacje były kontrolowane, wszak nie dochodzi do podpisywania umów w tajnym gabinecie ministra skarbu bez udziału żadnych świadków. Dlatego jak słyszę hasło "wzmożenia kontroli", to już widzę te kolejne molochowate urzędy, zastępy nowych pracowników, nowe budynki z marmurowymi posadzkami i większą ilość ludzi, których trzeba będzie skorumpować - tak mi podpowiadają doświadczenia ostatnich 15 lat...


Wiadomo, że przesada nigdy nie przynosi dobrych rezultatów- ale skoro okazuje się, że przy większości prywatyzacji były przekręty wypadałoby coś zrobić, a innych przekonywujących pomysłów nie widzę.

Klemens napisał/a:

Z tego, co pamiętam, według raportów ONZ wskaźnik nędzy, co prawda nieznacznie, ale jednak spadł u nas. Wzrosła także opłacalność poszczególnych gałęzi gospodarki, w szczególności rolnictwa( skutkiem dopłat) oraz usług( ale nie tylko poprzez otwarcie unijnych rynków).


Cóż wszystko zależy od tego kto sporządza raport :) -tak jak mówiłem decyduje sposób liczenia, więc w sumie jest to mało poważny wskaźnik (niepotrzebnie go użyłem)- odnośnie dopłat do rolnictwa, chyba ciężko je przypisać SLD prawda? (poza SO i LPR cała scena polityczna była za przyłączeniem się do Unii). Rząd należy oceniać raczej po wskaźnikach do momentu przyłączenia się do UE, bo to wydarzenia było jednak dość poważnym bodźcem. A skoro już jesteśmy przy wzroście opłacalności- tak różowo wcale nie jest, statystyki przedsiębiorstw ogólnie poprawiają największe firmy, w małych mamy: zwolnienia, obniżki płac realnych, a często bankructwa- a to małe firmy produkują na rynek krajowy, więc teza, że sytuacja "poprawia się" "nie tylko poprzez otwarcie unijnych rynków" jest moim zdaniem nieprawdziwa.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pią Paź 07, 2005 10:52 am   

Ajmdemen napisał/a:
zgadzam się, że rząd AWS/UW okaleczył gospodarkę równie mocno jak rządy SLD


Skoro padło z Twej strony słowo "równie mocny", sam przyznasz, iż określanie tylko jednego rządu mianem "najgorszego" jest nieuprawnione i logicznie nieprawdziwe:))))

Ajmdemen napisał/a:
Wiadomo, że przesada nigdy nie przynosi dobrych rezultatów


Niestety skłonność do przesady jest naszą cechą narodową:)).

Zgadzam się z opinią, iż "coś trzeba zrobić", tyle że na razie konkretów żadna partia nie przedstawiła, dlatego odnoszę się sceptycznie do wszystkich osób takie hasła głoszących. Bo póki co widzę tylko nowe urzędy...

Ajmdemen napisał/a:
w małych mamy: zwolnienia, obniżki płac realnych, a często bankructwa


To akurat w mym regionie nie jest prawdą, a akurat ciężko wskazać w nim jakiekolwiek większe przedsiębiorstwo, a pamiętać także trzeba, iż w związku ze wstąpieniem do Unii znacznie utrudniony został handel z Białorusią. W ciągu ostatnich czterech lat nastąpił mały boom, a oazą dla biznesu Południowe Podlasie nie jest.

Cóż, poczekamy kilka lat, gdy ostygną obecne spory, na interpretacje historyków gospodarki:)))
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 9:51 pm   

Nie wiem czy ogladaliscie wieczor wyborczy na TVN, ale pojawilo sie tam cos co awrte jest wspominki. Po rozmowie z Andrzejem Lepperem jeden z prowadzocych powiedzial: "to był sztab wyborczy Andrzeja Leppera. Nalezalo by powiedziec, ze to byl raczej Sztab Weteranów". Ja w tym momencie zaczalem sie ksztusic ze smiechu. :)
 
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:03 pm   

Wojman napisał/a:
to był sztab wyborczy Andrzeja Leppera. Nalezalo by powiedziec, ze to byl raczej Sztab Weteranów


:) )) Sądzę, że powinniśmy zażądać oficjalnych przeprosin!


A tak już poważniej - ja, zwolennik Tuska, uważam, iż te wyniki I tury premiują w drugiej Kaczyńskiego i to nawet dość zdecydowanie. Zachwycony nie jestem...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Nie Paź 09, 2005 10:07 pm   

I tu sie Klemens z tobą zgadzam ,może nie być tak jak by sie chciało,oj może sie froncik obrócić i będzie pupa blada. Juz i tak nie wygląda to aż tak różowo jak by sie chciało. :(
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Paź 15, 2005 10:05 am   

Klemens napisał/a:
Skoro padło z Twej strony słowo "równie mocny", sam przyznasz, iż określanie tylko jednego rządu mianem "najgorszego" jest nieuprawnione i logicznie nieprawdziwe:))))

ok, tu mnie masz :)

Klemens napisał/a:
Niestety skłonność do przesady jest naszą cechą narodową:)).
Zgadzam się z opinią, iż "coś trzeba zrobić", tyle że na razie konkretów żadna partia nie przedstawiła, dlatego odnoszę się sceptycznie do wszystkich osób takie hasła głoszących. Bo póki co widzę tylko nowe urzędy...

Tworzenie urzędów samo w sobie to nic dobrego, ale jeśli mają jakiś konkretny cel i zadanie (czego większości nie tylko urzędów, ale w ogóle wszelkich organizmów związanych z państwem polskim brakuje) to nie jest już tak źle. Może i będzie to tak jak mówisz "kolejna grupa ludzi, którzy będą skorumpowani:, ale pamiętajmy, że im więcej ludzi trzwba skorumpować, by osiągnąć jakiś cel tym mniej opłacalne i bardziej ryzykowne to się staje. W tym akurat punkcie nie potępiałbym PiSu


Klemens napisał/a:
To akurat w mym regionie nie jest prawdą, a akurat ciężko wskazać w nim jakiekolwiek większe przedsiębiorstwo, a pamiętać także trzeba, iż w związku ze wstąpieniem do Unii znacznie utrudniony został handel z Białorusią. W ciągu ostatnich czterech lat nastąpił mały boom, a oazą dla biznesu Południowe Podlasie nie jest.

Cóż, poczekamy kilka lat, gdy ostygną obecne spory, na interpretacje historyków gospodarki:)))


Klemensie, podupadanie mniejszych przedsiębiorstw jest jednak faktem- nawet najbardziej optymistyczni ekonomiści nie dyskutują z tym :) Raczej przekonują, że trend się odwróci :)

Jeszcze jeden niekorzystny dla SLD wskaźnik to pogłębienie się rozwarstwienia dochodów- ciekawe zważywszy, że spora część ich elektoratu zapewne oczekiwała zgoła innych wyników.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
leiff 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Paź 2005
Posty: 274
Skąd: Sieroszewice
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 4:53 pm   

Witam właśnie wróciłem z lokalu wyborczrgo po drugiej turze. Wprawdzie żadem z kandydatów nie przekonał mnie do siebie w 100% to jednak zagłosowałem na Tuska. Jego adwersarz zbyt mocno kładzie nacisk na dobre obyczaje;-)
 
 
Poziom: 15 HP   0%   0/488
   MP   100%   233/233
   EXP   48%   17/35
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 5:51 pm   

Nic w tym dziwnego - ja głosując na Tuska wcale nie uważam go za idealnego ogólnie, ale idealnego w tym momencie. A że mamy tylko atlernatywę możemy wybrać wg nas znacznie lepszego albo "mniejsze zło" ;) .
Niestety rożne informacje jaki dopływaja do godz 18:30 wskazują niezadobrze dla fanów Donalda...
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Paź 23, 2005 8:40 pm   

A więc Kaczyński...
Najciekawsze jest to, iż jest on prezydentem ... ćwierci Polaków
Połowa poszła do urn, a połowa tej połowy głosowała na niego :].
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Pon Paź 24, 2005 9:52 pm   

No to panowie szlachta ,stało sie mamy "reprezentanta" narodu,jaki to wybór przekonamy sie już wkrótce.Głosowałem nieco inaczej ale hm dziwne to wszystko spodziewałem się że druga tura moze być dla Tuska słabsza ale że aż tak fiu fiu,najbardziej zastanawia mnie fakt iż wśród moich znajomych i w sondażach przewdził Donald. A tu taki numer i jaka spora przewaga.Zobaczymy
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Paź 27, 2005 3:52 pm   

Przejmuje mnie groza na myśl koalicji PiS-Samoobrona-LPR-PSL. Brrr.... Z kolei rząd mniejszościowy też nie jest dobry, bo oznacza to władzę niepodzielną w rękach PiSu i PO jako opozycja będzie miała turdne zadanie do wykonania.

Natomiast nasz nowy marszałek... częsty gość o.Rydzyka - niedobrze.

Niestety ziściło się - Radio Maryja rządzi Polską :cry:

Pozostaje nam jedynie wierzyć w miraż wcześniejszych wyborów 15 stycznia i w wygraną PO.
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Paź 27, 2005 6:57 pm   

Marek Jurek to akurat jeden z najbardziej cenionych przeze mnie PIS-owców- często wykazywał się uczciwością przez co jego kariera nie była "różowa", ale przynajmniej nic mu nie można zarzucić. Chyba że dla kogoś gorzej o człowieku świadczy jego wizyta u ojca Rydzyka niż u np pana Kulczyka.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Paź 27, 2005 10:22 pm   

Nieznam Marka Jurka od strony biograficznej i poglądowej - i przez najbliższy tydzień w ogóle mnie nie będzie to interesowało.

Od 2 lat PiS gadał o koalicji, a przed wyborami prywatnie kaczory z Rokitą czy Tuskiem spotykali się by dogadywać się co do koalicji. Wyglądało to więc różowo - w zależności od tego kto kiedy wygra, PO obejmie tą część Rządu, a PiS tą.

Wygrało PiS - no nie fajnie, ale wszytsko przed nami.

I nagle szef partii, który publicznie deklarował, iż zostanie szefem rządu daje kandydaturę innego człowieka.

W rządzie się nic nie dzieje, wygrała Lech Kaczyński - i braciom odbija. Cała koalicja pryska jak bańka, obierają marszałków i ich wice nie z PO.

A podczas debat, nie wiem czy wszyscy słyszeli, negocjatorzy PiS'u wyszli sobie, mówiąc, że są zajęci. No oczywiście - tworzenie rządu w tym biednym państwie to najwyraźniej sprawa drugorzędna.


I pomyśleć, że oni reklamowali się jako uczciwi, moralni....
Jeśli ktoś oglądał o 23 Olejnik na TVP 1 z Wassermanem i Ziobrem, to mógł nasłuchać się "świadczącej" o w/w cechach, obłudy - proponują nic nie znaczące resorty, trzymając w sumie państwo w garści i to nazywają koalicją. I nieuczciwością PO, że rezygnuje.

O ci sami, którzy mówili o moralności, sralności etc klaskali za Andrzejem Lepperem i zgodnie podnosili ręce.
Przecież to jakieś wielkie nieporozumienie !!!

Może i rządy PiS'u nie będą złe, ale teraz lista dobrych rzeczy, które mogłem powiedzieć o tej partii spada to marginesu. Tak ekipa nie będzie już dla mnei nigdy godna zaufania w sytuacji niesojalistycznej alternatywy.
I aż boję się myśleć co będzie za 4 lata - to moje pierwsze wybory i nie jestem pewnie, czy nie pójdę za Perkunem albo nie oddam głosu na nie mającego szans Korwina...

Aż szkoda gadać (oglądał ktoś Co z tą Polską po 22 ?)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16