gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Prawdziwa "strategia RTS"
Autor Wiadomość
2pac 
Szeregowy


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 1:08 pm   Prawdziwa "strategia RTS"

Podzielam podgląd autora tematu: http://www.sztab.com/foru...9f29585bbb19ac9

cyber2hot napisał/a:
Z (pseudo) stratega - czyli 'rts-owego' kolesia zapamiętującego w której sekundzie zbudować budynek, klikający mnóstwo ikonek w jak najkrótszym czasie by zmiażdżyć przeciwnika dawno mi się znudziło.
Szukałem mnóstwo tytułów gier strategicznych RTS - znalazłem owszem (na pudełku różne cuda pisali autorzy) - jednak wszystko sprowadzało się do tego by jak najszybciej postawić budynek, jednostkę i w miarę dobrze poprowadzić oddziały na przeciwnika (a przede wszystkim rewelacyjnie sterować myszką na blacie ;) ). Jednym słowem takie gry są zbyt agresywne i spontaniczne dla mnie.


Mam dość "strategi" zręcznościowych. Chciałbym zagrać w strategię, gdzie przez cały czas przed oczyma nie mam wyłącznie mapy i ważnym aspektem jest dyplomacja, a sterowanie polega na przesuwaniu suwaków.

Coś np. w stylu Settlersów jeżeli chodzi o ekonomię (w serii Anno trochę za dużo uwagi trzeba poświęcać ekonomi, lekki błąd i wszystko się nagle rujnuje), czy Empire Earth jeżeli chodzi o podział na sektory i minimum dyplomacji. Sam system walki powinien być natomiast jak w prawdziwych strategiach, wysyłam wojsko i nie interesuje mnie nic, a już na pewno sterowanie pojedynczymi jednostkami.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Sob Paź 13, 2012 8:50 pm   

Czyżbyś nie znał jeszcze gier od Paradoxu?
Tudzież klasycznych heksowych strategii turowych.

;)
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Czw Paź 18, 2012 3:35 pm   

Meryphillia, czyżbyś nie grał w gry Paradoxu multiplayer? XD Tam wcale nie wysyłasz wojska i niech sobie walczy. Tam się liczy każda sekunda, lagi/nie lagi, okna wyskakujące z eventami i zasłaniające oddziały, które przez to giną. To RTS! To tylko przeciwko AI sobie pauzujesz i ganiasz mega armią za odzialikami, ktore nic Ci i tak nie zrobią. W multiplayerze Twoja mega armia spotka drugą mega armię i wszystko zależy od klikania, kto pierwszy wejdzie na jaką prowincję itd.

2pac, gry riskopodobne (podobne do Risk - Ryzyka), tam naprawdę liczy się dyplomacja i ogólna strategia, bitew po prostu nie ma, bo zależą tylko od szczęścia, ewentualnie od użycia jakichś specjalnych kart czy czego tam. Ewentualnie jakaś gra gdzie jest opcja automatycznych bitew. Na przykład w takie stare Age of Wonders w multiplayerze gra się z automatycznymi bitwami, ale w inne gry też.
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
2pac 
Szeregowy


Dołączył: 13 Paź 2012
Posty: 2
Wysłany: Sro Paź 24, 2012 11:48 pm   

ja chce bitwy, nie chce tylko sterować jednostkami, jedynie wydać rozkazy, np. tak jak pokazuje się w Empre Earth graczowi z naszej drużyny, przebieg koordynowanego ataku

w grach heksowych brak ekonomi chodź minimalnie zbliżonej do gier typu Empire Earth czy dowolnego innego RTS'a
chce dbać o surowce naturalne, budować budynki

obecnie z RTS pasuje mi jedynie Supreme Comander i przerobiłem ją na "Tower Defense" :P AI jest na tyle inteligentny, że cały czas atakuje i puszcza czasem nawet jednostki specjalne - utrzymanie pozycji przy kilku atakujących AI jest naprawdę trudne
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Paź 25, 2012 1:23 am   

2pac, dlaczego nie spróbujesz gier 4X?
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Pią Paź 26, 2012 4:49 pm   

Jeszcze przypomniało mi się, że w niektórych grach można zlecić kierowanie wojskiem AI. Oddziały walczą gorzej, ale można to nadrobić innymi rzeczami (w ostateczności nawet poziomem trudności).
Ponoć możliwe jest to w Hearts of Iron 3. Na pewno też w Distant Worlds (to akurat gra bez multiplayera).
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15