gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Warzone 2100 Tank Killer nie chce strzelać :(
Autor Wiadomość
Muchi 
Szeregowy


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Sro Lut 11, 2009 1:06 pm   Warzone 2100 Tank Killer nie chce strzelać :(

Witam wszystkich

Mam problem w grze Warzone 2100, a konkretnie chodzi mi o jednostki posiadające działa typu Tank Killer. Wyprodukowałem kilka jednostek z tym działem i okazuje się, że nie zawsze chcą strzelać :( Czołg podjeżdża do celu i stoi, czasem sobie strzeli i nie wiem od czego to zależy. Nie pomogło także przyłączenie jednostki do Komandora, który podświetla cel. Zależy mi na tej broni, bo jest dość silna przeciw czołgom, a w danej misji transportowej jest naprawde ostro od samego początku :/
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 8:29 pm   

Prawdę mówiąc Tank Killery instalowałem tylko na latających jednostkach i to w niezbyt dużej ilości. Ta broń też sprawiała mi kłopoty. Co z tego, że silna, skoro za długo się ładowała i często zanim oddała strzał to przeciwnik ją rozwalał. Ja bym na Twoim miejscu rozważył użycie słabszej broni, ale szybciej strzelającej. W praktyce taka broń potrafi narobić więcej szkód przeciwnikowi.
Jeśli o mnie chodzi to w walce używałem głównie latających jednostek (przynajmniej odkąd mogłem je budować :) Starałem się przy tym budować jednostki słabiej opancerzone, ale za to szybkie, które mogły szybko podlecieć, zaatakować cel i szybko uciec do bazy. Takie akcje szybko osłabiają przeciwnika. Do wahadłowca zabierałem 6 "latawców", dwie naprawiające jednostki i dwie ciężarówki. W kolejnym transporcie to samo i następnym też. Po wylądowaniu szybko budowałem struktury przeciwlotnicze i lądowiska dla moich "latawców" coby mogły uzupełniać zapasy. Cały czas trzymałem je w gotowości bojowej i jak tylko podeszło coś zbyt blisko to atakowałem.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Muchi 
Szeregowy


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 5:01 pm   

Problem w tym, że w misji której jestem jest cieżko od samego początku :/ Nie wiem która to misja, ale wygląda tak, że chwilę po wylądowaniu przylatują samoloty i rozwalają wszystko dookoła, a po chwili przylatują następne, i potem znowu następne, i znowu... itd. Próbowałem na różne sposoby:

1. Wysyłam same ciężarówki, żeby szybko pobudowały działa przeciw lotnicze -> kiepska sprawa, gdyż trzebaby wybudować przynajmniej 8 - 10 dział, żeby sie obronić, a czasu na to nie ma. Do tego po chwili pojawiają się poduszkowce z Tank Killer'ami.

2. Wysyłam 6 dział przeciwlotniczych i 4 ciężarówki -> samoloty roznoszą w pył czołgi, a poduszkowce dobijają resztki.

3. Wysyłam 6 samolotów i 4 ciężarówki -> sytuacja jak wyżej.

4. Wysyłam ciężkie czołgi i czekam na kolejny transport -> nadlatujące samoloty rozwalają wszystko dookoła. Może jakiemuś szczęśliwcowi uda się przetrwać.

Jeśli ktoś ma jakiś dobry pomysł to porszę o poradę.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

OK, poradziłem już sobie :p Wysłałem ciężarówkę, komandora, jednostkę naprawiającą i ciężkie czołgi. Lepszy wałek był po skończeniu misji. Szukam na mapie swojego komandora i się dziwię czemu nie ma żadnego odznaczenia. Patrzę na ilość zniszczonych przez niego czołgów: -2983874342 :shock: Naprawdę, nie wiem jak to możliwe...
Ostatnio zmieniony przez Muchi Sob Lut 14, 2009 1:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:38 pm   

Witam,
Jak widać można poradzić sobie na różne sposoby. Ja wycofałem się w tej misji nieco na południe (niestety zaraz jest granica mapy, ale to wystarczyło) i atakowałem samolotami.
Było ciężko to prawda.
Co do Twojego komandora. To musiało się coś pokopać w grze. Pewnie jest jakiś dotąd nie wykryty lub nie naprawiony błąd. Spróbuj zrobić tą misję jeszcze raz jeśli możesz. Raz Ci się udało to i za drugim razem będzie łatwiej ;)

Sławek
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Muchi 
Szeregowy


Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 6
Wysłany: Sob Lut 14, 2009 1:08 pm   

Już wiem o co chodzi z tym komandorem; na mapie znajduje się coś w rodzaju wraku pojazdu, którego nie da się zniszczyć. Wsytarczy w niego wycelować i komandor głupieje. Obiekt ten zaznaczyłem na zrzucie ekranu -> http://www.2and2.net/files/4996b3b81ed4a.jpg
 
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Terrmit 
Szeregowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Sty 2009
Posty: 6
Wysłany: Nie Lut 15, 2009 3:00 pm   

No fakt jest tam trochę takich niezniszczalnych pojazdów, ale ja je ignorowałem. Może właśnie znalazłeś "babola" w grze.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   55%   5/9
Alek 
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 83
Wysłany: Czw Mar 12, 2009 3:13 pm   

je też to ignorowałem i przeszedłem misjie
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   10%   2/19
rander 
Szeregowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 19
Wysłany: Nie Mar 13, 2011 2:34 pm   

Wracając do tematu Tank Killer,to są jedne z najwolniej strzelających czołgów. Już jednostki Scourge są szybsze. Jeśli jesteś na etapie drugiej kampanii ,lepiej użyj szturmówki,gdy zależy ci na natychmiastowym ostrzelaniu wroga. Jeśli dobrze pamiętam rakiety Scourge będą dopiero w kampanii trzeciej.
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   11%   1/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14