gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Pią Lut 08, 2008 5:38 pm
W samo południe - Współczesny konflikt zbrojny

Na jakich odległościach będzie się toczyć współczesny, nowoczesny konflikt równorzędnych przeciwników?
Poniżej 300 metrów
22%
 22%  [ 2 ]
Około kilometra
22%
 22%  [ 2 ]
2-3 kilometry - czyli głównie czołgi
33%
 33%  [ 3 ]
W większości starcia artyleryjskie na kilkanaście kilometrów
0%
 0%  [ 0 ]
W większości starcia lotnicze - 50 kilometrów i dalej
0%
 0%  [ 0 ]
Głównie pociski dalekiego zasięgu - ponad 100 kilometrów
22%
 22%  [ 2 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 11:12 am   W samo południe - Współczesny konflikt zbrojny

Już pod koniec II Wojny większość starć toczyła się na odległościach poniżej 300 metrów. Tak pozostało do dzisiaj, ale nie mieliśmy raczej do czynienia z równorzędnymi przeciwnikami. Zawsze jedna ze stron miała przewagę ilościową i jakościową (na przykład pełne panowanie w powietrzu). A gdyby jednak doszło do takiego starcia u równorzednych przeciwników (powiedzy, że jedyną taką sytuacją były konflikty na Bliskim Wschodzie, które w całości rozgrywały się cokolwiek zaskakująco), na jakich odległościach będzie on się toczyć?
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
FifiCz 
Sierżant
Pinacolada Boy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 408
Skąd: Sława
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 1:32 pm   

Mi ciężko jest powiedzieć z jakiej odległości żołnierze będą siebie atakować.Postawiłbym jednak na około300 metrów-1 kilometr.Żołnierze walczący z bliskiej odległości będą ostrzeliwać się z broni ręcznej i cekaemów i lekkich moździerzy,a dalej będzie ustawiona druga linia złożona z rezerw,przygotowanych do walki,cięższej artylerii i dowództwa.

Ale w końcu ktoś może ruszyć do ataku na bagnety(jakie to były imponujące bitwy :cool: ) :smile: .

PS.Kiedyś słyszałem,a może czytałem,że w przyszłości żołnierze nie będą już się liczyć na polu walki.Tylko armaty,rakiety,bomby i głowice atomowe.
 
 
   
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   80%   36/45
Menajev 
Chorąży


Dołączył: 14 Paź 2004
Posty: 114
Skąd: ino
Wysłany: Nie Paź 07, 2007 3:12 pm   

FifiCz napisał/a:
PS.Kiedyś słyszałem,a może czytałem,że w przyszłości żołnierze nie będą już się liczyć na polu walki.Tylko armaty,rakiety,bomby i głowice atomowe.

IMO będzie raczej na odwrót [z wyjątkiem atomówek], ponieważ broń piechociarza mocno rozwinęła się od czasu drugiej wojny i o ile wtedy walił on do czołgów z odległości parudziesięciu metrów, to teraz może je niszczyć z paruset [mówie tu o ręcznych wyrzutniach, nie działach]. Samolotami do ludzi się już nie strzela, a śmigłowce rozwalić łatiwiej niż czołgi, a i ukryć się człowiekowi łatwiej.

A odległóści nie da się jednoznacznie określić, bo nawet jeśli będą to państa równorzędne, to jeśli oba inwestowały w samoloty, olewając siły naziemne- to walki będą się toczyć głównie w powietrzu [i ciężko w takim przypadku podać odległość]. Jeśli jednak oba państwa wolały inwestować głównie w piechotę, to odległóść określiłbym raczej na poniżej 300m. Gdyby się jednak spotkały państwa o różnych poglądach, to stawiam na najniższą odległóść, jaka jest najwygodniesza głównym siłą jednej z armii.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   70%   14/20
Łukasz18 
Sierżant


Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 143
Skąd: Chmielnik
Wysłany: Sro Paź 10, 2007 6:32 pm   

A mnie się wydaje że ciężki sprzęt i altyleria była by ważna. Mówimy czysto hipotetycznie i nie wiemy kto z kim walczy ale rakiety dalekiego zasięgu można strącić, a piechote wytruć jakić gazem bojowym lub bronią biologiczną

Osobiście podejrzewam że III wojna światowa była by ostatnią w dziejach ludzkośc
(odwołuje się do rosyjskich bomb próżniowych czy jakoś tak)
 
 
   
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sob Paź 13, 2007 2:05 pm   

Menajev napisał/a:
FifiCz napisał/a:
PS.Kiedyś słyszałem,a może czytałem,że w przyszłości żołnierze nie będą już się liczyć na polu walki.Tylko armaty,rakiety,bomby i głowice atomowe.

IMO będzie raczej na odwrót [z wyjątkiem atomówek], ponieważ broń piechociarza mocno rozwinęła się od czasu drugiej wojny i o ile wtedy walił on do czołgów z odległości parudziesięciu metrów, to teraz może je niszczyć z paruset [mówie tu o ręcznych wyrzutniach, nie działach]. Samolotami do ludzi się już nie strzela, a śmigłowce rozwalić łatiwiej niż czołgi, a i ukryć się człowiekowi łatwiej.

Nie długo nie będzie piechoty tylko cyborgi i roboty :) .

(300-metrów - 1 kilometr) - zależnie od jednostek. Jak piechota do 300 metrów jak czołgi to kilometr.
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Spider 
Pułkownik


Dołączył: 27 Maj 2004
Posty: 88
Skąd: Koluszki
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 12:24 am   

Na pewno poniżej 300m. Oczywiście lotnictwo czy artyleria będą odgrywały dużą rolę, ale nie są w stanie wygrać wojny. Wygrać wojnę może tylko piechota, której zasięg skutecznego ognai nie jest zbyt duży. Czołgi też na pewno byłyby ważne, ale z racji ich ilości oraz terenu nie nie na nich spocznie główny ciężar. Praktycznie tylko na pustyni, gdzie zasięg obserwacji jest często większy od zasięgu skutecznego ognia, czołgi mogłyby prowadzić większość walk. Ale i tak w końcu teren musi zająć i utrzymać piechota.
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17