gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
W samo południe - Ustrój

Jaki typ ustroju w grze Civilization preferujesz?
militarystyczny
80%
 80%  [ 4 ]
dający więcej wolności
20%
 20%  [ 1 ]
Głosowań: 5
Wszystkich Głosów: 5

Autor Wiadomość
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Paź 21, 2007 7:57 pm   W samo południe - Ustrój

Tak a'propos wyborów. Czy w grze Civilization preferujecie ustrój bardziej militarystyczny (monarchia, komunizm itp.), gdzie możemy utrzymywać porządek przy pomocy wojska i mamy większą produkcję, czy ustrój dający sporo wolności (republika, demokracja), gdzie porządek jest zapewniany przez dostarczanie rozrywki obywatelom, a zwiększona jest produkcja ekonomiczna?
 
   
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Spider 
Pułkownik


Dołączył: 27 Maj 2004
Posty: 88
Skąd: Koluszki
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 1:06 am   

Pomimo, że nie wiem co wspólnego ma wolność z monarchią, demokracją lub republiką, to w Civilization wybieram głównie republikę lub demokrację, gdyż do prowadzenia wojny potrzena jest silna ekonomia i duża produkcja. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej sytuacji, więc bywa że korzystniejszym jest czasowe przejście na ustrój o mniejszej liczbie buntów. Nie mniej jednak jakoś nigdy nie jest to komunizm. Pomimo, że to tylko gra, nie jestem w stanie zapomnieć czym była ta ideologia w rzeczywistości.
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   36%   7/19
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Paź 22, 2007 3:08 pm   

Spider napisał/a:
Pomimo, że nie wiem co wspólnego ma wolność z monarchią, demokracją lub republiką


Możliwość wpływania na władzę jest swego rodzaju wolnością- zresztą odzwierciedla się to w fakcie, że władze w owych "wolnościowych" ustrojach bardziej dbają o prawa swych obywateli.

Spider napisał/a:
jednak jakoś nigdy nie jest to komunizm. Pomimo, że to tylko gra, nie jestem w stanie zapomnieć czym była ta ideologia w rzeczywistości


A może- jak została wypaczona w praktyce?

Odnośnie pytania inqistora- raczej preferowałem w Cywilizacji (zaznaczam, że poza pierwszymi dwoma częściami kontakt z serią miałem niewielki) demokratyczne rządy i to bynajmniej nie ze względu na osobiste przekonania (w owych czasach byłem raczej monarchistą, zresztą do dziś trochę mi zostało :) ). Po prostu lubiłem nastawienie na rozwój naukowy, co determinowało taki wybór ustroju.
 
 
   
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16