gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
W samo południe - Polska - Wrzesień 1939

Jakie powinny być ogólne założenia planu na 1939?
Atak na Prusy Wschodnie
41%
 41%  [ 5 ]
Główny wysiłek w Korytarzu Pomorskim
8%
 8%  [ 1 ]
Główny wysiłek na południu
8%
 8%  [ 1 ]
Wpuszczenie wroga na północy i kontratak na jego bok z Poznania
16%
 16%  [ 2 ]
Wpuszczenie wroga na południu i kontratak na jego bok z Poznania
25%
 25%  [ 3 ]
Głosowań: 12
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 7:48 pm   

Zenek Sztacheta napisał/a:
Umowa z Francją zakładała, że Francuzi ruszą 15 dni po ogłoszeniu mobilizacji generalnej. Taką moblizacje ogłosili 2 września (i już wtedy było wiadomo, że będzie wojna, więc historie, jakoby to Anglicy ich zmuszali to piekne bajeczki). Działania rozpoznawcze zaczęli 8 września i pomału podeszli do Linii Zygfryda.


Tyle że strategia fracuska opierała się jednym bradzo ważnym filarze - Linii Maginota. Skromniutkie siły niemieckie (ok. 10% całości) nie byłyby w stanie powstrzymać wojsk Francuskich nawet gdyby te ruszyły bez całej zwyczajowej machiny. Przeważył strach i chęć bezpieczeństwa oraz komfortu. Przypłacili to czteroletnią niewolą.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 8:39 pm   

Wiesz abyś mógł przetestwać swoją strategie działania i w przyszłosci opracować nowe polecam ci gre Europa Universalis: II Wojna swiatowa. doskonała gra którą polecam wszystki ceciącym sie strategą
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 8:48 pm   

KLapovchy napisał/a:
abyś mógł przetestwać swoją strategie działania i w przyszłosci opracować nowe polecam ci gre Europa Universalis: II Wojna swiatowa


Ile ja godzin spędziłem nad Hearts of Iron 2 :) ....

Czekam na "trójkę" choć narazie nic o niej nie wiadomo.
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: Czw Cze 07, 2007 8:53 pm   

mande napisał/a:
Ile ja godzin spędziłem nad Hearts of Iron 2 :) ....

To nie jesteś tym jedynym...................
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
Lukas217
Kapral


Dołączył: 10 Lut 2006
Posty: 68
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 1:53 am   

mande napisał/a:
Tyle że strategia fracuska opierała się jednym bradzo ważnym filarze - Linii Maginota. Skromniutkie siły niemieckie (ok. 10% całości) nie byłyby w stanie powstrzymać wojsk Francuskich nawet gdyby te ruszyły bez całej zwyczajowej machiny. Przeważył strach i chęć bezpieczeństwa oraz komfortu. Przypłacili to czteroletnią niewolą.


nikt nie chcial sie ruszyc z linii maginota i tu nie chodzi o wojsko a o dowodztwo deladier, gemalin, petain (moge zle pisac nazwiska bo z pamieci) 3 kluczowe postacie o nastepujacych pogladach - zaspokojenie rzeszy i defensywny styl (tak najprosciej)

co do ich pomocy to tylko wtedy gdy oprzemy swe sily na przedmiesciu rumunskim ;) jedynie anglicy szczerze chciali nam pomoc i gdyby to churchil stal na czele rzadu pewnie ta pomoc stalaby sie faktem ;)
 
 
   
Poziom: 7 HP   0%   0/130
   MP   100%   62/62
   EXP   18%   3/16
Fungamespl 
Szeregowy
Fungames


Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 02, 2011 2:53 pm   

Polska sama nie miała szans dokonać żadnej znaczącej ofensywy.

Nie zapominajcie że Blitzkrieg trwał przeszło miesiąc, nie było żadnej możliwości samotnego stworzenia "niezniszczalnego muru", bo takim murem była, jak już mande napisał, Linia Maginota.

Nie mieliśmy żadnych umocnień, a nawet gdybyśmy je budowali od przeszło 1933 to i tak nie odparlibyśmy jednego z zaborców.

Bo wszyscy tutaj zapominają, że mieliśmy jeszcze sąsiadów zza Bugu.

Wiem, że to nic, żaden dowód ani nawet "prawdziwa symulacja", ale dopiero po zebraniu całych sił Kanady, Wlk. Brytanii, Francji i mojej własnej - Polski, byłem w stanie dokonać ofensywy na Niemcy w 1939 w HoI 1. W tej symulacji ZSRR nie zrobiło nic, a nie wiadomo czy Stalin nie sprzymierzyłby się z Osią przeciwko Aliantom.
Ponieważ USA aż do 1941 roku nie robiło nic poza sprytną polityką Lend-Lease która omijała nastroje antywojenne w USA, podejrzewam że żaden plan ofensywy na Niemcy nie powiódłby się. Wyjątkiem może być plan wczesnego ataku Piłsudskiego, który niestety zmarł zanim być może by go wykonano.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16