gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Pią Lut 08, 2008 5:52 pm
W samo południe - samolot Kamikaze

Co jest najważniejsze dla samolotu Kamikaze?
Udźwig
8%
 8%  [ 1 ]
Szybkość
75%
 75%  [ 9 ]
Opancerzenie
16%
 16%  [ 2 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 12

Autor Wiadomość
inqistor
Generał


Dołączył: 15 Kwi 2004
Posty: 509
Wysłany: Nie Paź 31, 2004 11:51 am   W samo południe - samolot Kamikaze

Z okazji Halloween pytanie cokolwiek makabryczne. Naszym celem jest stworzenie oddziału pilotów-samobójców. Mają oni dolecieć do wrogiej floty, a następnie rozbić się samolotami, powodując jak największe zniszczenia. Piloci oczywiście będą szkoleni jak najkrócej, więc żadne zaawansowane manewry nie wchodzą w grę. Co zatem powinno być podstawowym parametrem ich samolotu?

1. Udżwig - jeśli już trafią to lepiej, żeby statek poszedł na dno od jednego samolotu.
2. Szybkość - zapewne nie będziemy mieli panowania w powietrzu, więc najlepiej uciec wrogim myśliwcom.
3. Opancerzenie - nie tylko myśliwce, ale i wrogi statek będzie do nas strzelał, lepiej więc, jeśli samolot wytrzyma sporo trafień. Do bazy nie musi wracać, ale dolot powinien się skończyć "szczęśliwie"
Ostatnio zmieniony przez inqistor Wto Mar 08, 2005 11:18 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
Poziom: 20 HP   0%   0/893
   MP   100%   426/426
   EXP   82%   43/52
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Paź 31, 2004 1:09 pm   

Miałem przy tej ankiecie duży dylemat, gdyż wszystkie czynniki są ważne, a już na pewno udźwig i szybkość. Wiele samolotów z małym ładunkiem nic nie zdziała, lecz także jeden samolot z dużym ładunkiem, ale zbyt wolno poruszający się jest łatwym celem dla pocisków strony przeciwnej. Ale ostatecznie nie musiałem coś zaznaczyć (dla zasady:)), więc zaznaczyłem udźwig.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Paź 31, 2004 10:53 pm   

Wg mnie chyba szybkość, choc wiadomo każdy czynnik jest ważny ;p.
Opancerzenie chyba się nie zda na wiele, tzn lepsze niż w standardowej wersji samolotu. Ilość zabranych ładunków też nie będzie miała znaczenia, jeśli pilot trafi w czułem miejsce celu ataku typu zbiornk paliwa czy coś równie wybuchowego :].
Dlatego stawiam na szybkość - samolot, z dodatkowym opancerzeniem czy bez, i tak łatwo jest zetrzelić (chyba, że leci samolotów ze sto), więc im szybciej się porusza tym trdniej go zestrzelić i tym większe prawdopodobieństwo, że dotrze do celu.

Ciekawy topic :D .
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Pon Lis 01, 2004 7:54 pm   

Równiez mialem problemy z wyborem - tutejsze cotygodniowe ankiety maja to do siebie, ze nie wiadomo co wybrac :) Ostatecznie postawilem na szybkosc.
Jak to juz bylo wspomniane udzwig jest rownie wazny, gdyz nie moze samolot drasnac przeciwnika - musi go zmiesc. No ale zeby zmiesc potrzebna jest tez predkosc, na ktora jednak postawilem.
O ile sie nie myle, to udzwig kamikadze mozna jakby naciagnac zwiekszajac predkosc samolotu - to tak jakby spuscic kamien z I pietra badz z II pietra (o tej samej wadze) - mocniej uderzy ten spuszczony z wiekszej wysokosci. Podobnie, o ile sie nie myle, ma sie sprawa z szybkoscia samolotu Kamikadze.
Mozna tez powiedziec na odwrot - kamien ma rozna wage i jest spuszczany z tej samej wysokosci. Wyjdze na to samo...
Ale zalozmy :) , ze naszym celem jest poruszajacy sie obiekt w innym kierunku niz my (niekoniecznie przeciwnym) - samolot lzejszy a szybszy bedzie mogl latwiej stracic przeciwnika, poniewaz "predkosc zwiekszy jakby jego mase (uderzeniowa??)", a i pozwoli na doscigniecie go - z czym mialby klotopy samolot ciezszy = mniej zwrotny itp (czasem mozna taka sytuacje porownac do innej, gdy celem jest obiekt nieruchomy, ale wtedy musialyby zaistniec pewne rzadko spotykane okolicznosci...)
[drugi akapit traktujcie troche z przymruzeniem oka] :P
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
drAq 
Pułkownik


Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 140
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Lis 01, 2004 10:42 pm   

A ja postawiłem na szybkość :D Nie wiem, ale jakoś wydaje mi się, że bez tego, to reszta na nic się nie zda, bo wraży samolot szybko zostanie zestrzelony :twisted:
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Wto Lis 02, 2004 2:21 pm   

Szybkość....

Bez szybkości zarówno udźwig jak i opancerzenie jest o kant dupy rozbić.
Samolot który będzie miał super udźwig ale zostanie strącony 500 metrów od celu, bo za wolno leciał, jest bezużyteczny.
Co do opancerzenia. Jakie opancerzenie może mieć samolot?
Na pewno nie takie by wytrzyamć ostrzał obrony przeciw lotniczej przez kilka minut.

Poza tym co to znaczy udźwig?
Tyle ile może wziąść na pokład czy tyle ile ma mieć na pokładzie?
Żeby zatopić statek nie potrzeba nie wiadomo ile ton materiałów wybuchowych. Do zatopienia lotniskowaca wystarczą 2 samoloty.
Ale....
Muszą dobrze trafić i mieć sporo materiałów wybuchowych (kilkadziesiąt kilo trotylu wystarczy).

Taki samobójczy samolot może też mieć na pokładzie bombę atomową....
To byłoby dopiero: "BUUUM" :lol:
 
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Wto Mar 08, 2005 12:50 am   

Ani udzwig, ani szybkosc..itd. Liczy sie morale i determinacja pilota. Bez nich predzej walnie w tesciową niz we wrogi statek. Skutek? Kolejny..
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17