gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Kwaśniewski

Czy cenisz prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego
Tak
18%
 18%  [ 2 ]
Nie
72%
 72%  [ 8 ]
Nie wiem
9%
 9%  [ 1 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:19 pm   Kwaśniewski

ostatnio gorący temat, więc też możemy się wyżyć na głowie państwa :P A więc co sądzicie o prezydencie Kwaśniewskim, a szczególnie o jego ostatniej decyzji nie stanięcia przed komisją
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 1:09 am   

stosunkowo "młody niedźwiedż", który "mocno spał" przez dwie kadencje. Potrzebuje tresera, czy co? Źgnięty w rzyć, zabeczał (bo przeciez nie zaryczał), pokazuąc pazury... swym manikiurzyst (k)om chyba...
Człowiek grzeczny, elokwentny nawet, aczkolwiek - przyswoiwszy sobie juz za młodych lat czasownik: "nie recenzowac", na tej gnusnej dewizie oparł nie tylko swą prezydenture, ale - podejrzewam - zycie tez. Niestety, nie wyrazistosc, a miałkosc a pasywnosc tudziez wygodnictwo i blichtr - ,
nie zasługi (minimalne zresztą), nie aktywnosc na miedzynarodowej niwie ( w gruncie rzeczy - załosnie nieskuteczna), lecz kiepskie aktorstwo ze "złotym rogiem" jako rekwizytem stanie sie tak naprawde jedynie mozliwą trescią "recenzji" tej prezydentury... W naszej, polskiej historii zaznaczy sie tak jak niejaki Ochab czy Kania (pamietacie? :oops: ) .....
BTW. Z rosnącym zniecierpliwieniem czekam, kiedy komisja wezwie wreszcie Kofi Anana, Jennifer Lopez, a zwłaszcza Putina, Saddama i Edyte Gorniak.. :D
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
s2nto 
Sierżant


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 376
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 8:20 am   

Komunista :!: Nielubie takich, już lepszy byliby ludzie z PO :P
 
 
Poziom: 18 HP   0%   0/711
   MP   100%   339/339
   EXP   8%   4/45
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 6:41 pm   

Dla mnie to dziwna postać.
Miejscami go nienadziłem, jak byłem młodszy i bardziej podatny na wpływy :], Potem zacząłem go, może nie lubić, ale "poważac", że nie jest złym prezydentem. Ale teraz ogółem stwierdzić tego nie mogę i chyba nigdy nie zrobię.
Prezydent to nie musi być chodzący ideał, ale to jak on się zachowywał w niektórych miejsach. Naprany wygłaszał przemówienie w Katyniu, a potem wpieprzał się do bagażnika samochodu (!!!).
To jest cała moralność i świat wartości tego człowieka. Na rocznicę okrutnej i latami zatajanej zbrodni najlepiej jest się upić ... :?

No i do tego to nabijanie się z papieża z jakimś tam SLD'owskim fagasem (Siwiec?). Nie mógł bym mu tego zarzucić, gdybym się o tym nie dowiedział. A pan prezio (BTW - to jego nick w "środowisku", o którym powiedział Kulczyk :lol: ) chyba nie pomyślał, że jak powie coś takiego do kamery czy w obecności dziennikarza rozejdzie się to po całym kraju - nie dość, że obłudny i filisteryjny (jakikolwiek szacunek) to głupi :].

Poza tym ten wyjazd do Ameryki po wizy to czysta głupota, a niestawienie się przed komisją to twóchorzostwo do kwadratu.
Widać, że facet ma sporo za uszami, i jestem przekonany, choć do prasy tego nie powiem, że maczał łapy w wielu przekrętach, może przy tym brał niezłe łapówki. Ja rozumiem, mały przekręcik na boku nic złego, ale afery związane ze strategicznymi sektorami państwowymi :? . Zgroza...

Czy my będziemy zawsze skazani na państwo oszustów i tchórzy?
Ostatnio zmieniony przez Backside Pią Mar 11, 2005 10:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Hipolit
Sierżant
Imperial Guard


Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 140
Skąd: %systemroot%
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 6:54 pm   

Jak dla mnie to nieodpowiedni czlowiek, na nieodpowiednim miejscu.

Wstyd mi ze jest on prezydentem kraju, ktorego mam obywatelstwo.

nie uznaje go za swojego prezydenta (moze dlatego ze jest on prezydentem wszystkich magistrow, a mnie do magistra zostalo jeszcze pare semestrow...).

Ale na serio, splamil on wiele razy swoi zachowaniem honor Polakow. Wystawil nas na smiesznosc (jak kiwal sie niczym zapita beczka w Charkowie...).

A w dodatku dyplomata z niego zaden, az strach sluchac jego oswiadczen rojacych sie od blagajacego tonu w strone innych "mocniejszych" tego swiata o ciepla dla niego posadke po skonczonej kadencji.

Tu musze z bolem przyznac ze opinia Putina na jego temat jest najblizsza mojemu odczuciu na temat tego "nadobywatela" Kwasnieskiego, a najgorsze jest to ze jest ona dodatkowo bliska prawdzie.

A co do komisji, to uwazam ze on, jako obywatel tego panstwa powinien stawic sie w trymiga! Dac nam przyklad... ktory jak wiemy, idzie z gory...

I tu podsumuje, jaki wodz, takie wojsko, jaki prezydent, taka sytuacja w kraju...

Jesli tacy ludzie beda piastowac takie stanowiska, to bedzie z nami tylko gorzej.

A ryba psuje sie od glowy...

Hippo

PS. ach popisalem sie cytatami...:P
 
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   90%   20/22
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 12:02 pm   

Hipolit napisał/a:
nie uznaje go za swojego prezydenta


Wybacz Hipolicie, ale to dosc egoistyczne podejscie, pelne przekonania co do swej wyzszosci nad wiekszoscia rodakow. Mozesz go nie popierac, ale "nie uznawac" mozna tylko wtedy, gdy do wyboru doszlo w kontrowersyjnych okolicznosciach. Tu zas z niczym takim nie mielismy do czynienia, ba, sporo wody w Wisle uplynie, zanim ktos drugi wygra u nas w pierwszej turze...

Hipolit napisał/a:
A w dodatku dyplomata z niego zaden


Podziwiam zawodnosc pamieci, tudziez jej selektywnosc... Pomaranczowy grudzien byl az tak dawno temu, he?? Czy sie nam to podoba, czy nie( a widze, ze ten wybor jest znacznie czestszy) Kwasniewski akurat tutaj blysnal...

Hipolit napisał/a:
az strach sluchac jego oswiadczen rojacych sie od blagajacego tonu w strone innych "mocniejszych" tego swiata o ciepla dla niego posadke po skonczonej kadencji.


Niby gdzie?? By dostac jakakolwiek miedzynarodowa synekure konieczna jest zgoda Rosji. A w kierunku Putina akurat Kwasniewski nigdy sie nie mizdrzyl... Pomaranczowa rewolucja zreszta klania sie po raz kolejny...

Hipolit napisał/a:
A co do komisji, to uwazam ze on, jako obywatel tego panstwa powinien stawic sie w trymiga!


Rozczaruje Cie tutaj - gdyby tak zrobil, doszloby do wyraznego zlamania prawa( a chyba glowa panstwa nie powinna lamac prawa, czyz nie? "Przyklad powinien isc z gory"?). Nasza konstytucja wyraznie rozgranicza kompetencje trzech wladz, pamietajmy zas, ze komisja jest przedstawicielem wladzy ustawodawczej, tyle ze rosci sobie "nadkompetencje", ktorych nie posiada. Az tak tesknisz do "sejmokracji"? Nie pamietasz, co jej nasza historia zawdziecza?? JEDYNYM organem, ktory ma prawo przesluchiwac prezydenta, jest Trybunal Stanu. Tylko i wylacznie! Komisja sledcza zas tym nie jest...

Ale...

Niewatpliwie Kwasniewski stracil pewien kapital polityczny, a to w wyniku zlamania wczesniejszego slowa. Wiedzial, ze zgadzajac sie na przesluchanie lamie prawo, wiec pozniej nie powinien sie na to powolywac...

Hipolit napisał/a:
jaki prezydent, taka sytuacja w kraju...


Wybacz, ale akurat Kwasniewskiego tutaj bym nie krytykowal, bo prawda jest taka, ze ma on ZADNE kompetencje, w Polsce jest to glownie, o czym wiekszosc zdaje sie zapominac, funkcja reprezentacyjna...

Hipolit napisał/a:
Jesli tacy ludzie beda piastowac takie stanowiska, to bedzie z nami tylko gorzej.


Latwo krytykowac, wiec ok, spytam: kto Twoim zdaniem sprawowalby te funkcje lepiej??

Backside napisał/a:
Poza tym ten wyjazd do Ameryki po wizy to czysta głupota


Jakby nie pojechal, to cala nasza klasa polityczna podnioslaby raban, ze prezydent nic nie robi, nawet nie probuje, "jaki prezydent, taki kraj"...

Troche uczciwosci, prosze!

Backside napisał/a:
może przy tym brał niezłe łapówki


Nie twierdze, ze Kwasniewski( zreszta byly PZPRowiec) ma czyste rece, ale w calym tym zarzucie najbardziej absurdalne wg mnie jest to, ze prezydent w Polsce wlasciwie NICZEGO nie moze.:)) Jak sie chce cos ukrecic na boku, to sie idzie do Sejmu i tam sie korumpuje parlamentarzystow... A najzabawniejsze, ze prezydenta za przekrety chce scigac komisja sledcza, zlozona z... parlamentarzystow:)). Ot, lawa sprawiedliwych!:))))

Backside napisał/a:
Czy my będziemy zawsze skazani na państwo oszustów i tchórzy?


Tylko tak dlugo, jak bedziemy mieli takie spoleczenstwo...

raynale napisał/a:
w gruncie rzeczy - załosnie nieskuteczna


A ja powtorze - a jakie niby karty przetargowe ma, ze tak "zalosnie" z nich korzysta??


A juz tak tytulem komentarza - to nie jest osoba, na ktora bym glosowal( w momencie jego wyboru nie mialem jeszcze praw wyborczych:)), niemniej moim zdaniem byloby uczciwym przyznac, ze to i tak polityk wiekszego formatu, niz zdecydowana wiekszosc naszej klasy politycznej... Tak krawiec kraje, jak mu materii staje - pamietajmy o tej madrosci ludowej!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Gonzo 
Porucznik


Dołączył: 10 Kwi 2004
Posty: 610
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 12:44 pm   

U mnie poparcia nie zyskał. Wg. mnie prezydent nie powinien pod wpływem emocji wygłaszać mowy o "tańczeniu i śpiewaniu" pzred komisją - to tylko przykład, lecz jego całokształt jako osoby oraz polityka nie przypadł mi do gustu. A to wystarczy, by nie miał we mnie kolejnego głosującego.
 
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   61%   36/59
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 2:26 pm   

wypada mi również się wypowiedzieć- otóż uważam, że Kwaśniewski jest traktowany jak świętość w mediach (ostatnio już traci ten status, przynajmniej tak się wydaje)- przypomnijmy sobie jak rzucano się na Wałęsę po każdym przejęzyczeniu (3dni z rzędu gazety potrafiły na pierwszych stronach wyśmiewać "plusy ujemne"), a o skandalu przy okazji rocznicy Katynia, przy okazji naprania się przy okazji gratulowania stypendystom raczej wiele się nie mówiło. Wypada się zastanowić co jest większym skandalem- nieznajomość języka polskiego przez prezydenta, czy też brak jakiegokolwiek szacunku dla bądź co bądź swoich własnych wyborców. Może i porównywanie zła ze złem do niczego nie prowadzi, ale myślę, że pokazuje to "obiektywizm" naszych mediów.

Klemensie nie mów proszę, że Kwaśniewski nie ma nic wspólnego z Rosją (i nie utożsamiaj Rosji z Putinem, bo obecnie to już nie do końca dobrze oddaje sytuację), bo każdy rozsądny człowiek wie, że nie wiemy o wszystkich intrygach Rosjan i powiązaniach a nimi, więc tutaj też niczego się nie da wykluczyć.

Cytat:
Wybacz Hipolicie, ale to dosc egoistyczne podejscie, pelne przekonania co do swej wyzszosci nad wiekszoscia rodakow. Mozesz go nie popierac, ale "nie uznawac" mozna tylko wtedy, gdy do wyboru doszlo w kontrowersyjnych okolicznosciach. Tu zas z niczym takim nie mielismy do czynienia, ba, sporo wody w Wisle uplynie, zanim ktos drugi wygra u nas w pierwszej turze...



To niestety prawda, Kwaśniewski jest naszym prezydentem, prezydentem Polski, ale można się tylko z tego powodu wstydzić.

Cytat:
JEDYNYM organem, ktory ma prawo przesluchiwac prezydenta, jest Trybunal Stanu. Tylko i wylacznie! Komisja sledcza zas tym nie jest...


Nie wszyscy prawnicy podzielają ten pogląd, więc prosiłbym o wyjaśnienie skąd bierze się ten spór, bo chyba tak proste ono nie jest. W USA komisja może przesłuchać prezydenta, mimo iż ma on znacznie więcejwładzy i nikt z tego powodu nie narzeka.

Cytat:
to i tak polityk wiekszego formatu, niz zdecydowana wiekszosc naszej klasy politycznej...


Polityk, krętacz, oszust jak zwał tak zwał :)
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 3:26 pm   

Klemens napisał/a:


Jakby nie pojechal, to cala nasza klasa polityczna podnioslaby raban, ze prezydent nic nie robi, nawet nie probuje, "jaki prezydent, taki kraj"...

Troche uczciwosci, prosze!


Po pierwsze nie doprowadzaj sytuacji do absurdu - na pewno nie cała, bo większości politykó wisi to co robi prezydent, dopóki nie dotyczy ich samych.
A słowa "jaki prezydent, taki kraj" nie są moje więc nie przypisuj ich pod cytatem mojej wypowiedzi, z której raczej tak nie wynika :].

I wiesz co - fajnie by było, gdyby prezydent pojechał do Ameryki, ale w innej sprawie niż molestwoać Busha o wizy, bo są na pewno ważniejsze sprawy. Bynamniej jakieś wsparcie finansowe dotyczące hmm ... armii?


Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
Czy my będziemy zawsze skazani na państwo oszustów i tchórzy?

Tylko tak dlugo, jak bedziemy mieli takie spoleczenstwo...


I tu niestety leży sęk. A społeczeństwo jest w dużej mierze bardzo proste jeśli chodzi o rozumowanie, a w dodatku amoralne :/. Zdarzyło mi sie wczoraj oglądac program w którym dokonano "wiwisekcji" kariery prezydenta. Pokazali tam, że na początku tej kadencji miał już 64% poparcie (przypominam o "parodiowaniu" papieża przed wyborami!). Potem wzrosło do 70%, a tuż po aferarze z Charkowem do ... 81% :/
To jest naprawdę żałosne... (nasuwa mi sie tu początek Hamleta)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 5:02 pm   

Backside napisał/a:
I wiesz co - fajnie by było, gdyby prezydent pojechał do Ameryki, ale w innej sprawie niż molestwoać Busha o wizy, bo są na pewno ważniejsze sprawy. Bynamniej jakieś wsparcie finansowe dotyczące hmm ... armii?


Lol. A niby co Kwasniewski dostal zamiast wiz??:)))))))

Backside napisał/a:
bo większości politykó wisi to co robi prezydent, dopóki nie dotyczy ich samych.


A co nie dotyczy naszych politykow?? Przeciez ci nawet dozynki czy Swiatowy Dzien Milosnikow Groszku Zielonego wykorzystuja do swej kampanii... Kazde slowo kazdego naszego polityka od razu rodzi komentarze ze strony wszystkich. Wynika z tego, ze znaja sie na wszystkim, nawet XVI-wiecznym rzemiosle islandzkim...

Ajmdemen napisał/a:
otóż uważam, że Kwaśniewski jest traktowany jak świętość w mediach


Nic dodac, niz ujac. Niestety, ale nasze media nie znaja czegos takiego, jak rzetelne informowanie. Panegiryzowanie albo totalne mieszanie z blotem uwazaja za "obiektywizm"...

Ajmdemen napisał/a:
nie wiemy o wszystkich intrygach Rosjan


To chyba mozna powiedziec o wszystkich naszych politykach, czyz nie?:))

Czy to nie dziwne, ze takie partie jak Samoobrona czy LPR opowiadaja sie wlasnie za znacznym ociepleniem stosunkow z Rosja??

Ajmdemen napisał/a:
Nie wszyscy prawnicy podzielają ten pogląd, więc prosiłbym o wyjaśnienie skąd bierze się ten spór


Spor ten wynika z tego, ze Ci prawnicy sa zatrudniani przez druga strone:))).

O podziale i ROWNOWADZE wladz mowi art.10 naszej konstytucji - rownowadze, a nie przewadze ktorejs( a szczegolnie agresywny jest tutaj Sejm). Konstytucja mowi tez, ze prezydent nie moze byc pociagniety do odpowiedzialnosci tak za delikty jak i zwykle przestepstwa kryminalne, chyba ze zostanie postawiony w stan oskarzenia przed Trybunalem Stanu, czyli a contrario przed zadnym innym organem.

Ajmdemen napisał/a:
W USA komisja może przesłuchać prezydenta, mimo iż ma on znacznie więcejwładzy i nikt z tego powodu nie narzeka.


Wlasnie dlatego, ze ma znacznie wiecej wladzy, dlatego moze byc "hamowany" przez Kongres - na tym polega system rownowagi wladz( ktory jest najrestrykcyjniejszy wlasnie w Stanach).

A po drugie - o tym prawie komisji mowi wlasnie ichniejsze prawo konstytucyjne, w odroznieniu wlasnie do naszego.

Jak sie juz ustalilo jakies zasady, to trzeba ich przestrzegac!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 9:22 pm   

Klemens napisał/a:
Backside napisał/a:
I wiesz co - fajnie by było, gdyby prezydent pojechał do Ameryki, ale w innej sprawie niż molestwoać Busha o wizy, bo są na pewno ważniejsze sprawy. Bynamniej jakieś wsparcie finansowe dotyczące hmm ... armii?

Lol. A niby co Kwasniewski dostal zamiast wiz??:)))))))


Lol. A niby po co Kwaśniewski po nie pojechał :]. Wiadomo było, że raczej nic nie przyśpieszy, a można było pojechać pod hasłem "priortytem jest kasa dla wojska" czy czegoś innego, a nie "wizy!!!" :] (słowem robi sobie tylko złą opinię, dokonując złych wyborów)
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Nie Mar 13, 2005 10:11 pm   

Backside napisał/a:
Wiadomo było, że raczej nic nie przyśpieszy, a można było pojechać pod hasłem "priortytem jest kasa dla wojska" czy czegoś innego, a nie "wizy!!!" :] (słowem robi sobie tylko złą opinię, dokonując złych wyborów)


Echhh, Backside, calkiem rozsadnie piszesz, nie kwestionuje, ale wiedz, iz sztuka dyplomacji nie jest taka latwa:))).

A po co Kwasniewskiemu wizy?? Przeciez dla niego osobiscie bardziej oplacaloby sie wzmacniac polska armie, a to w zwiazku z realna szansa na przyszle stanowisko szefa NATO...
Wizy stanowily pierwszoplanowy temat, bo ich zwlaszcza domaga sie ogol spoleczenstwa, musial przede wszystkim o nich mowic, by nikt pozniej nie twierdzil: "ze Kwachu mial to gdzies"... Amerykanie zas nie mogli go odprawic z kwitkiem, bo zle by to swiadczylo o traktowaniu przez nich ich wlasnych sojusznikow. Tak wiec dali na armie, czyli nasza dyplomacja osiagnela WSZYSTKO, co bylo mozliwe do osiagniecia.

Nie jest to wylaczna zasluga Kwasniewskiego, trzeba bowiem przyznac, ze akurat wszyscy ministrowie spraw zagranicznych od 1989 prezentowali wysoki poziom merytoryczny a polityka byla prowadzona konsekwentnie i spojnie. Ale na milosc, nie kwestionujmy tez jakichkolwiek dokonan Kwasniewskiego, bo bedzie to rownie nieuczciwe, co ich wyolbrzymianie...
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 3:27 pm   

Cytat:
To chyba mozna powiedziec o wszystkich naszych politykach, czyz nie?)

Czy to nie dziwne, ze takie partie jak Samoobrona czy LPR opowiadaja sie wlasnie za znacznym ociepleniem stosunkow z Rosja??


No proszę, przy jednym polityku ucinasz insynuacje zanim się pojawiają, a teraz sam zaczynasz je snuć w kierunku innych.

Cytat:
Spor ten wynika z tego, ze Ci prawnicy sa zatrudniani przez druga strone:))).


No widzisz, a ja słyszałem, że to opinie przychylne dla Kwaśniewskiego są wynikiem "lobbowania"- nie przekonało mnie to, ale Twój argument również.

Cytat:

O podziale i ROWNOWADZE wladz mowi art.10 naszej konstytucji - rownowadze, a nie przewadze ktorejs( a szczegolnie agresywny jest tutaj Sejm). Konstytucja mowi tez, ze prezydent nie moze byc pociagniety do odpowiedzialnosci tak za delikty jak i zwykle przestepstwa kryminalne, chyba ze zostanie postawiony w stan oskarzenia przed Trybunalem Stanu, czyli a contrario przed zadnym innym organem.


Tak, ale przecież prezydent nie ma być oskarżany tylko wzywany jako świadek, więc nadal mnie nie przekonałeś.

Cytat:
Jak sie juz ustalilo jakies zasady, to trzeba ich przestrzegac!


Czy to nie SLD, a więc również Kwaśniewski starał się ograniczać zakres władzy prezydenta, by po wybraniu Kwaśniewskiego te zasady zmieniać?

Cytat:
Ale na milosc, nie kwestionujmy tez jakichkolwiek dokonan Kwasniewskiego, bo bedzie to rownie nieuczciwe, co ich wyolbrzymianie...


Ma być może trochę zasług w polityce zagranicznej, choć z drugiej strony nie wiem czy robił nam taką dobrą opinię swoją zapijaczoną czy skacowaną twarzą. A teraz zobaczmy co on sam (ewentualnie ustami swojej ekipy) mówi "wprowadziłem Polskę do Unii", "Za mojej kadencji nastąpił taki a taki wzrost gospodarczy", etc Jak to wyszydził Wildstein "dobrze, że nie mówi się, że dzięki Kwaśniewskiemu dzieci się urodziły"
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 10:07 pm   

Ajmdemen napisał/a:
No proszę, przy jednym polityku ucinasz insynuacje zanim się pojawiają, a teraz sam zaczynasz je snuć w kierunku innych.


Ajm, badz prosze uczciwy, przeciez ja tu niczego nie sugeruje, pokazuje tylko, jak absurdalne sa owe zarzuty... Z rozmow na GG wiesz, jak ciety jestem na panow Giertycha i Leppera, ale osobe, ktora im zarzuci bycie obca agentura, nie przedstawiajac zelaznych dowodow, wysmieje prosto w twarz. Ale tego samego domagam sie i od Ciebie oraz pozostalych na podobne zarzuty wobec Kwasniewskiego, ktorego takze nie lubie( jak wiesz, skrajna lewackosc, ktora jestem sklonny zaakceptowac, wyznacza UW...). Prosze Was wlasnie o OBIEKTYWIZM, szanowanie wlasnych slow - jak zarzucacie cos komus, to przedstawcie dowody lub milczcie.

Jestesmy dziwnym krajem, gdzie powszechnie egzystuje domniemanie winy( vide lista Wildsteina - a ty szaraku udowodnij, ze nie wspolpracowales, bo my wiemy dobrze, ze masz brudno za uszami...) oraz podwojne standardy...



Ajmdemen napisał/a:
No widzisz, a ja słyszałem, że to opinie przychylne dla Kwaśniewskiego są wynikiem "lobbowania"- nie przekonało mnie to, ale Twój argument również.


"Lobbowanie" to obecnie szalenie modne slowo... Ajm, nie sluchaj cudzych opinii, wez konstytucje do reki i poczytaj - wierze w Twa inteligencje, tam wszystko jest napisane...


Ajmdemen napisał/a:
Tak, ale przecież prezydent nie ma być oskarżany tylko wzywany jako świadek, więc nadal mnie nie przekonałeś.


Primo: wow, trzy komisje sledcze, a Ty wierzysz, iz tam sie wzywa "swiadkow"?? Przeciez to ewidentne polowanie, nasze komisje z amerykanskimi maja wspolna tylko nazwe...
Secundo: prezydent jest glowa panstwa i glownym przedstawicielem wladzy wykonawczej wiec nie do pomyslenia sa jego kontakty z jakiekolwiek z inna wladza( gdyz to mogloby podwazyc jego niezalezna pozycje), w tym sadownicza poza wyjatkami okreslonymi w Konstytucji. Powolanie na swiadka tutaj takze sie kwalifikuje...

Ajmdemen napisał/a:
Czy to nie SLD, a więc również Kwaśniewski starał się ograniczać zakres władzy prezydenta, by po wybraniu Kwaśniewskiego te zasady zmieniać?


Owszem, SLD pracowalo nad oslabieniem pozycji prezydenta w nowej konstytucji, widze jednak, ze masz problemy z chronologia...
Kwasniewski doszedl do wladzy w 1995 roku, zas konstytucja zostala uchwalona w 1997( czyli dwa lata POZNIEJ). Owa konstytucja daje prezydentowi glownie reprezentacyjne kompetencje, a wiec SLD oslabilo wlasnie Kwasniewskiego! Lol!

Ajmdemen napisał/a:
Jak to wyszydził Wildstein "dobrze, że nie mówi się, że dzięki Kwaśniewskiemu dzieci się urodziły"


Pokaz mi choc jednego liczacego sie u nas polityka, ktory sie nie stroil w cudze piorka!

Nie sztuka powiedziec, ze cos( ktos) jest zle(zly) - sztuka wskazac cos( kogos) lepsze(go)!!
 
 
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Pon Mar 14, 2005 11:53 pm   

Krótko: Kwasniewski prawicy nie pozyskał, a lewice zraził (prezydent "wszystkich Polaków" - hehe, Hipolit juz sie wypowiedział). Wiecej, doprawdy, roztrwonic trudno. I to jest "skuteczny polityk"? (a kiedys był, owszem).
Zapomniał o "polskim piekiełku"? Gdzie? W Davos? Na kortach tenisowych? Na rautach?
Nie chce sie juz znecac nad stanem naszych miedzynarodowych uwikłan, bedących skutkiem amatorszczyzny b. wielu polskich polityków, prezydenta jednak - głównie..Nie chce wypominac mu tej jego ideologii (w deklaracjach - agnostyk, socjaldemokrata, w praktyce - oportunista)..Nie moge jednak nie spytac: i to ma byc "polityk wyrazisty"? Z wyobraźnią?.....
Powiem na koniec: facet miał (a moze jeszcze i ma) niesamowity fart/ szczescie. Jesli dopisze mu rozum, moze jeszcze w Polsce rządzic (jako premier, powiedzmy)....(Czy byłoby to "dobre" dla nas - nie wnikam..)
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 18