gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: mande
Pią Lut 08, 2008 5:38 pm
T 34-85
Autor Wiadomość
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
  Wysłany: Wto Cze 05, 2007 7:43 pm   T 34-85

Witam. Spotkałem sie ostanio z wieloma opisami i opiniami pojazdu T 34-85. Zwłaszcza chłodno wypowiedział sie o nim pewien forumowicz (zwolenik faszyzmu) mówiąc ze jest to zbytni przereklamowany czołg, wynik propagandy Stalina itp i porównał go tu uwaga do sherman. Jam osobiście myślę że to kompletna bzdura np gdzie porównywać działo shermana do T 34 85???? albo jego mobilnosć?? o pancerzu nie wspomne i oczywiscie fakt ze był to pojazd wysmieniecie przygotowany do warunków rosyjskich.... Ten ze sam forumowicz nie dawał szans aby to działo miało przebic pancerza Tygrysa czy też pantery. przedstawił argument ze to tylko w filmach jest możliwe (nie musze wspominać o jaki film chodzi) . I to jest kolejna bzudra. Amerykanie po wojnie testowali u siebie ten typ działa i wyniki były (jak dla nich) zastraszające. Rozpłatał sheraman z odległosci 1600m a tygrysa strzałem w bok z odległosci 1500 metrów . dodam ze był niewrażliwy na ostrzał z działa shermana ( tego z działem krótko lufowym 75 mm ) do 800 metrów. Skośny czasami 90 mm pancerz robił swoje.
Sądząc po wyniku testu przeprowadzonego prze amerykanów działo ZIS 5 85 mm było o wiele
lepsze od działa KwK 40 ( działa z Panzer IV F2, G,H) oraz wygrywało głównie pod względem penetracji pancerza z działem KwK 42 ( działo pantery).
Posumowanie: T 34 85 naprawde mógł na równi bić sie z tygrysem choć wiadomo ze w niektórych sytuacjach lepszy jest grubszy pancerz niz szybkośc. Dlatego można okreslić go jako odpowiednika Pantery do której parametrycznie jest podobny.



Mile widzianie odpowiedzi i posty.Jesli coś wiecie o tym temacie, piszcie warto wymienić sie informacjami. Także miel widziane info o innych pojazdach.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 8:14 pm   

Hej!
Na początek małe OT
KLapovchy napisał/a:
Zwłaszcza chłodno wypowiedział sie o nim pewien forumowicz (zwolennik faszyzmu)
O kogo Ci chodzi? Jestem tu dość długo i nie podejrzewam nikogo o poglądy nazistowskie.
W kwestii T34- Powstało wiele jego wersji. Typ o którym piszesz był w sumie produkcją niezła, używano go w wielu konfliktach po II wojnie.

KLapovchy napisał/a:
Dlatego można określić go jako odpowiednika Pantery do której parametrycznie jest podobny.

Pantera była bodajże o 10 ton cięższa- sądze, ze radziecki produkt można by umieścić o klasę wagową niżej

Najsłabszym ogniwem w każdym radzieckim czołgu była jego załoga- niewiele było drużyn dobrze przygotowanych do pełnienia swoich obowiązków (czystka stalinowska). Jeśli już trafiła się jakaś utalentowana, to moga w swoim T34 stanowić zagrożenie dla oponentów.

KLapovchy napisał/a:
Skośny czasami 90 mm pancerz robił swoje.

Pocisku 88 z Flaka/Tygrysa i tak nie zatrzyma, ale mniejsze kalibry rykoszetowały

Pozdrawiam
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 8:41 pm   

Odnośnie T-34, planuję zrobić przegląd broni radzieckiej a właśnie T34 będzie pierwszy :)

Co do Shermana. Powstał dopiero około 1942 r, T 34 ile lat wcześniej!
Potem wystarczy spojrzeć na silniki 375 KM do 500 KM (T 34/85)
M4 Shermany miały KRÓTKIE LUFY!
Pancerz ciezko porównać, gdyż byłe różne wersje. Ale T 34 były SPAWANE a nie nitowane.
A to duża różnica.

Do Pantery czy Tygrysa ŻADNEGO T 34 nie możńa porównywać. Nie ta kategoria.
Od niszczenia Panther i Tigerów były choćby czołgi typu KW.
Jednak w niektórych przypadkach i T 34 sobie z nimi radziły.
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 9:19 pm   

Matis napisał/a:
O kogo Ci chodzi?

napisałem to ogónie. a spotkałem sie z tym w internecie na wielu innych stronach.
Kahzad napisał/a:
Do Pantery czy Tygrysa ŻADNEGO T 34 nie możńa porównywać.

a czemu?? Problem Z t 34 polegał na :
a) ty ze Mieli doskonałą kontrukcje, jednak wiele fabryk robiła te czołgi na tzw "Ruski odwal sie"
b)kolega Matis uwzględnił to wyżej, brak doświadczonych załóg
Ale nie przekreślajcie możliwosci T 34-85 (bo o niego sie rozchodzi).
Matis napisał/a:
Pocisku 88 z Flaka/Tygrysa

a tu ciekawostka od załoganta tygrysa który mieszka niedaleko mnie. o tuż ten pan opowiadał mi jak to nieraz spotykali T 34-85 . Zawsze ustawiali sie do niego przodem to po pierwsze, gdy strzelali usiłowano trafic w miejsca między więzą a kadłubem, a co ciekawsze niektóre tygrysy miały defekt działa( ponoc zależało to od hamulca wylotowego i od ilosci odanych strzałów) polegający na tym ze pocisk zaczynął wpadć w wibracje które w zderzeniu z tak pochyłym pancerzem jak u T 34 miął szanse sie odbić choc było to tylko około 15 %. nie wspomniałem w poprzednim poscie za co przepraszam. a i owy pan załogant czołgu tygrys opowiadał ze nie raz spotykał doswiadczone załogi Rosyjskich czołgów, nauczonych przez życie którzy chronili czołg np gruzem albo gąsienicami innych czolgów . bardzo popularne były gąsienice od tygrysów szerokie mocne i grube.

[ Dodano: Wto Cze 05, 2007 10:26 pm ]
Kahzad napisał/a:
M4 Shermany miały KRÓTKIE LUFY!

VC Firefley miał dosc długą........................
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Wto Cze 05, 2007 10:23 pm   

Kahzad napisał/a:
Odnośnie T-34, planuję zrobić przegląd broni radzieckiej a właśnie T34 będzie pierwszy

Ja już rozpocząłem cykl o broni radzieckiej "Zbrojownia Czerwonoarmisty". Tymczasowo jest 1 art, w planach więcej- może dopiszesz się do owej "serii"? W ten sposób można zrobić mały leksykon z prawdziwego zdarzenia...
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Kahzad
Kapitan
Architekt Tonalny


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2004
Posty: 321
Skąd: z gór....
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 12:09 am   

T 34 i Pantery/Tygrysa nie można porównywać bo to były RÓZNE czołgi.
Różne wagowo.
Tak jak napisałem odpowiednikiem wagowym Panter/Tygrysów były czołgi KW.


Matis, właśnie o czymś takim myślałem :)
Zostaw mi T 34 na chwilę obecną.
Jak skończymy robić ten leksykon będę mógł napisać o wojnie zimowej z prawdziwego zdażenia. Bo o tym ciężko pisać bez porównania uzbrojenia.
 
   
Poziom: 16 HP   0%   0/556
   MP   100%   265/265
   EXP   74%   29/39
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 2:32 pm   

Kahzad napisał/a:
T 34 i Pantery/Tygrysa nie można porównywać bo to były RÓZNE czołgi.
Różne wagowo.

Może wagą sie różniły,jednak wieli historyków jest zadania że T 34-85 to odpowiednik Panthery.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 2:56 pm   

KLapovchy napisał/a:
T 34-85 to odpowiednik Panthery


Na mojej półce właśnie obok siebie stoją modele T34-85 i Panthery. Skoko niemiecki kotek był odpowiedzią na T-34, to trudno byłoby je zakwalifikować inaczej (tym bardziej, że T34-85 był odpowiedzią na Pantherę).

Na pewno T-34 można zarzucić wiele rzeczy. Przede wszystkim bardzo proste i prymitywne wykonanie (np. niechroniony wylot lufy, czy problemy z oddawaniem strzałów w czasie jazdy - odpadanie wieżyczki). Na korzyść przemawia ilosc i prostota wykonania.

Panthery poprzez swoje skomplikowanie osiągnęły zadowalającą skuteczność po sam koniec wojny.

Shermany zaś to produkt chwili przypominający samochód. Prowadzi się jak samochód i zachowuje się też podobnie. W końcu robiony był w fabrykach aut właśnie.

Kahzad napisał/a:
odpowiednikiem wagowym Panter/Tygrysów były czołgi KW


Ekhm... moim skromnym zdaniem to porówanie może być co najmniej mało popularne i nie tak łatwo akceptowalne :) .
 
 
   
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
KLapovchy 
Szeregowy
Gitarzysta


Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 13
Skąd: Bystrzyca Górna
Wysłany: Sro Cze 06, 2007 4:17 pm   

mande napisał/a:
Na pewno T-34 można zarzucić wiele rzeczy. Przede wszystkim bardzo proste i prymitywne wykonanie (np. niechroniony wylot lufy, czy problemy z oddawaniem strzałów w czasie jazdy - odpadanie wieżyczki). Na korzyść przemawia ilosc i prostota wykonania.

Jak już wcześniej wspominałem jakość pojazdów rosyjski zależała głównie od fabryk i ich kadr robotniczych. Wiadomo rosjanie nie mieli za ciekawego wykształcenia, w praktyce każdy kto choć troche sie znał na mechanice i miał siłe w rękach szedł do roboty, w przeciwieństwie do niemców któży sami wiecie jak podchodzili do pracy. a co do T 34-85 niewiele fabryk odlewało więże tego czołgu ( odlewnie robiły odlewy dla czołgów IS 1 2 i 3
a odlewane tam było dosłownie wszystko nawet kadłub) a spawany pancerz niespisywał sie zadobrze w konfrontacji z byle jakim pociskiem wroga. Jako ze nie posiadał hamulca wylotowego odrzyt był dosc duzy . nie zgodze sie że była to prymitywna konstrukcja bo taką (bez uraz) był sherman.
 
 
   
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   37%   3/8
bobinhool 
Sierżant


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 169
Skąd: Sieradz
Wysłany: Nie Mar 01, 2009 2:20 pm   

Gdyby nie ten T-34 to teraz byście się Witali '' Guten Morgen ''. Chociaż w Niemczech byłoby zdecydowanie lepiej :)
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   7%   2/27
Sadsoldier502 
Szeregowy
ZAPALONY CZOŁGISTA


Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 47
Skąd: Lublin
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 9:30 pm   

Kahzad Kw-1 był przestarzaly by niszczyć niemieckie maszyny a Kw-2 byl czołgime szturmowym tak więc nie pisz głupot lub konkretniej ,że chodzi Ci np. o Kw- 1S ten byl o wiele lepszy od pierwowzoru! :mrgreen:
 
 
   
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   69%   9/13
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15