gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Uwagi do recenzji gry War In The Pacific
Autor Wiadomość
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
  Wysłany: Sro Mar 21, 2007 4:10 am   Uwagi do recenzji gry War In The Pacific

Od razu na samym początku mam takie pytanie.
Dlaczego za recenzje gry zabiera się osoba, która nie ma bladego pojęcia o specyfice strategicznych gier turowych opartych na "heksagonalnym silnkiu"?

Jak czytałem recenzję autorstwa Hunter'a po prostu śmiech pusty mnie ogarniał, że aż w końcu zirytowany pokusiłem się o stworzenie tego tematu.

Autor powinien na samym początku recenzji zaznaczyć, że nigdy nie grał w tego rodzaju gry i jedyny czas jaki im poświecił w życiu, był tym czasem który spedził przy WINP i to też tylko i wyłącznie w ramach napisania recenzji.

Rozumiem, że autor zakupił recenzowaną grę, bowiem niewielka cena bardzo mu odpowiadała, a gdy okazało się że gra w ogóle rozmineła się z jego oczekiwaniami (ciekawe jakimi?), to strzelił tak bezsensowną i mającą chyba pokazać jak gra jest "głupia" recenzję.

Podsumowującym bezsensowność recenzji zdaniem jest jeden z rzekomych jej "minusów": "gra jest zbyt skomplikowana " - LOL
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 5:47 pm   

meryphillia napisał/a:
to strzelił tak bezsensowną i mającą chyba pokazać jak gra jest "głupia" recenzję.


Zwróc uwagę na to że on nie napisał, że gra jest głupia tylko trudna i skompilkowana a to rożnica.

meryphillia napisał/a:
Dlaczego za recenzje gry zabiera się osoba, która nie ma bladego pojęcia o specyfice strategicznych gier turowych opartych na "heksagonalnym silnkiu"?

meryphillia napisał/a:
"gra jest zbyt skomplikowana "

Hunter doskonale określił tą grę: "przeznaczona dla wąskiego grona odbiorców". Opisal ją patrząc na ogół a to oznacza, że osoba wprawiona w grze w War In The Pacific uważa ją za prostą, lecz gracz, którego zachęciła cena (lub cos innego) do kupna owej gry bedzie ją uwazał za bardzo trudną. Jeżeli ktos nie jest vveteranem takich gier (i nie ma cierpliwości) to nie powinien jej kupować. Założę się że wiele osób nazwaloby tą grę skomplikowaną i trudną.

Poza tym głównie chodziło Hunterowi o to, że w grze występuje dużo bugów, i sprawia ona warażenie jakby jej autorzy chcieli utrudnić życie graczowi.

(Podsumowując - jeżeli gra jest trudna to mamy mówić że jest prosta??)
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Hunter 
Porucznik


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 1693
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro Mar 21, 2007 7:03 pm   

To teraz może odezwie się sam autor :) .
W tym momencie muszę potwierdzić to co powiedział Mikiss - gra jest trudna i skomplikowana i nie mogłem napisać inaczej bo jeżeli w tą grę zagrałby gracz, który w swoich doświadczeniach strategicznych ma za sobą tylko takie pozycje jak Dawn of War, czy Warcraft to mógłby mieć pewne problemy - wybacz te gry prezentują całkiem inny poziom.
Co do bugów - były każdy kto bliżej przyjrzy się grze je znajdzie i to bez problemu.
Zaręczam też, że większości osób, które lubią pograć w strategie mniej skomplikowane ten tytuł do gustu nie przypadnie.
Jeśli chodzi o cenę to uważam, że jeżeli ktoś nie wie co kupuje to nawet tych 20 zł. tracić nie powinien - przecież ma masę innych czasem lepszych czasem gorszych tytułów za tą samą cenę (a czasami nawet taniej) - i tutaj kolejną sprawą jest to, że doskonale wiedziałem w co się zaopatruje ponieważ w tego typu grach mimo młodego wieku mam doświadczenie całkiem duże, a samej serii jaką są "Wojny, bitwy, kampanie" jestem ogromnym zwolennikiem i fanem zarazem, a jeżeli chodzi o ciebie to jakie ty masz doświadczenie w typowych "hardcorowcach" jeśli pochopnie oceniasz innych?
 
 
   
Poziom: 34 HP   2%   64/3226
   MP   100%   1540/1540
   EXP   65%   81/124
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15