gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Bogusław Wołoszański
Autor Wiadomość
Achim 
Kapral
Gott Mit Uns


Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 53
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Pon Sie 21, 2006 10:28 pm   Bogusław Wołoszański

Co powiecie na temat tego autora wielu książek jak i świetnego programu Sensacje XX wieku.przeczytałem ostatnio 3 jego książki
-Tajna Wojna Hitler
-Ten okrutny wiek cz.2
-Sensacje XX wieku
Jestem pod wrażenie wcześniej znałem go tylko jako autora odcinków Sensacji ale równie świetnie prowadził ten program jak i pisze książki POLECAM GORĄCO ! szukam pierwszej części "ten okrutny wiek" drugą pożyczyłem od mojego Wujka , nei wiecie czy może w bibliotece można ją wypożyczyć ??? Acha podobno Bogusław kręci (pomaga przy nim) jakiś film czy serial , Ciotka mi kiedyś wspomniła że na bazie Klosa ma być ale nie wiem ile w tym prawdy , gdzie go kręcą , kiedy go puszczą w tv :grin:
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
Asterix 
Chorąży


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sie 2006
Posty: 195
Skąd: Myszków
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 2:30 pm   

Jeszcze nie mialem okazji przeczytac zadnej z ksiazek Pana Bogusława[bo jest ich pare: Tajna wojna Stalina,Tajna wojna Hitlera,Tajna wojna...(niestety ale zapomnialem kogo) Ten okrutny wiek (cz.2)Sensacje XXwieku i chyba jeszcze jakies ale nie pamietam tytułów] ale chetnie bym to zrobil, bo bardzo ciekawie opowiadal w programie ktory prowadzil- Sensacje XXwieku, a jesli chodzi o ten serial to kreca lub juz zostal nakrecony.Bedzie nosił tytul "Tajemnica twierdzy szyfrów"niestety nie wiem kiedy ukaze sie na ekranach ale udział w nim wzieli tacy aktorzy jak Cezary Żak, Karolina Gruszka, Borys Szyc reszty jednak nie znam ale z chęcią go obejze.
 
 
   
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   3%   1/30
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 22, 2006 5:49 pm   

Mi książki Bogusława Wołoszańskiego bardzo się podobają. Jak do tej pory przeczytałem 3 tomy serii: Sensacje XX wieku - II wojna światowa; Tajna wojna Hitlera; Władcy Ognia (z czego zwłaszcza ta ostatnia - o zimnej wojnie - była ciekawa). Książki te są łatwe w odbiorze, bogate w historyczne szczegóły, specyfikacje sprzętu oraz często fabularyzowane, przez co bohaterowie historyczni stają się bardziej "ludzcy". Ciekawie też zapowiada się ten nowy serial Wołoszańskiego. Trzeba go będzie koniecznie obaczyć :)
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Achim 
Kapral
Gott Mit Uns


Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 53
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Sro Sie 23, 2006 6:01 am   

Też sie nie umie doczekać, jeśli ktoś będzie miał jakiś namiar kiedy to puszczą w tv to bardzo bym prosił o kontakt.Teraz czytam książke Sławomira Orłowskiego"Tajemnica Gauleitera" jest to książka o Komnacie Bursztynowej wywiezionej z Carskiego Sioła przez nazistów... więcej nei moge powiedzieć bo jestem na 30 stronie ale zapowiada sie całkiem ciekawa lektura :mrgreen: została mi jeszcze jedna książka "Polska Walcząca" Jerzego Ślaskiego ma ona ponad 1000 stron, ale za nią wezne sie po wspomnianej wcześniej książce.
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
Klemens 
Generał


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Kwi 2004
Posty: 2700
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 1:11 pm   

Czytałem większość stricte historycznych książek wspomnianego autora, z tymi beletryzowanymi zaś nie miałem do czynienia i w najbliższej przyszłości nie zamierzam.

Nie ukrywam, że w mej wczesnej młodości na tych właśnie pozycjach rozwijałem swe zainteresowania historyczne, gros mej wiedzy odnośnie XX wieku sięgałem z nich. Później, jak sięgnąłem po inne pozycje uświadomiłem sobie, w jak wąskim kręgu przypuszczań etc. porusza się Autor, ale na "start" polecam jego pozycje wszystkim!
 
 
   
Poziom: 41 HP   3%   161/5376
   MP   100%   2567/2567
   EXP   40%   71/177
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sie 28, 2006 5:45 pm   

Wiem, że do nauki prawdziwej hisotrii książki Wołoszańskiego nie wystarczają. Za to znakomicie odprężają i przynajmniej czytając je nie czuje się, że czyta się tylko o głupotach ;) Ja w każdym semestrze muszę zdać egzaminy z kilkunastu hardcore'owych książek historycznych (czytanie np. kilkuset stronicowych biografii, po czym pytania z najdrobniejszych szczegółów książki...). Wówczas człowiek serdecznie ma dość takich ambitnych dzieł i w wakacje sięga po coś lżejszego, acz nadal treściwego :)
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Achim 
Kapral
Gott Mit Uns


Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 53
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 10:40 am   

Przeczytałem "Tajemnice Gauleitera" bardzo ciekawa książka, bede zmuszony sięgnąć po inne ksiązki tego autora :grin: Polecam :!: kolega Scorpinor chodzi na studia historii :?:
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Sie 29, 2006 2:00 pm   

Dokładnie (teraz 3 rok z 5 będzie :) ). Ale zapewniam, że nie jest to taka zabawa i obijanie jak mogłoby się wydawać (też tak kiedyś myślałem, zanim obrałem ten kierunek :mrgreen: ).
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Achim 
Kapral
Gott Mit Uns


Dołączył: 29 Paź 2005
Posty: 53
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 8:55 am   

Jaki okres najbardziej interesuje Cie ?? ja sie pytałem moje nauczycielki z Technikum czy jest kierunek II Wojna ale powiedziała mi że jest w Dreznie i w Berlinie :razz: a jako całej historii nie mam zamiaru pochłaniać :wink: czy wybrałeś jakiś kierunek Historia Polski czy coś takiego jak sie myle to popraw mnie he he
 
 
   
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   14%   2/14
Scorpinor 
Chorąży


Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 93
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro Sie 30, 2006 6:12 pm   

Konkretny zakres historii wybiera się dopiero od 4. roku i wtedy ma się praktycznie zajęcia tylko z tego okresu i przygotowanie do pisania magisterki z tych czasów (na razie przerabiam wszystko jak leci - od starożytności po współczesność, przyczym właśnie na tym semestrze będę miał m. in. II wojnę światową :) ). Od 3./4. roku dodatkowo wybiera się specjalizację. Na razie jednak nie wiem jaki okres wybiorę (raczej XX wiek, ale dokładnie jaki w nim przedział też nie jestem pewien) i czy będzie to historia Polski czy powszechna (raczej powszechna), gdyż isnieje i taki podział. Sporo zależy od danego uniwersytetu, jakie ma katedry na wydziale historii, np. może to być ośrodek studiów bliskowschodnich, itd. oraz jakie badania od górnie prowadzi.
 
 
   
Poziom: 8 HP   0%   0/159
   MP   100%   76/76
   EXP   63%   12/19
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15