gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
ulubione gry :)
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Pią Paź 29, 2004 7:42 pm   

Trudno mi wypisać bezapelacyjnie 10 najlepszych tytułów, bo mam różne fazy w różnych chwilach ;p, tak więc wypiszę po prostu najlpsze gry bez kolejności od najlepszej od najgorszej:

1. Cała saga AoE - gra kultowa, dla amnie, jedna z najważniejszych pozycji w jakiekolwiek grałem. Zarówno świetna jest część I, w którą nadal gram czasem, jak i tryskający innowacyjnością Age of Kings.

2. Knights&Merchants - mimo swoich poważnych wad, czyli kiepskiego AI (głównie w sferze gospodarczej) i dużej monotonii, jest to gra na której sie wychowywałem, pozostawiłęm najlepsze wspomnienia i uczyłem się strategicznego myślenia w stylu, łucznicy zakryci linią pikinierów, a na wzgórze kawaleria/piechota gotowa do szturmu

3. Anno 1602, również jedna z najważniejszych pozycji, niesamowiecie rozbudowana, wciająca i ekstytująca gra - spędziłem naprawdę długie godziny na zabawie w tworzenie miast Nowego Świata :]. Przy okazji zacząłem się zdrowo interesować epoką odkryć geograficznych i kolonizacji w XV/XVI w.

4. Twierdza, genialny RTS, ziszczenie moich marzeń dotyczących fortyfikacji i oblężeń :], to chyba najlepsze co mogę powiedzieć o tej pozycji.

5. Europa Universalis, niesamocie oryginalna gra, może trudna i skomplikowana, ale daje mi niesamowitą radochę - tym bardziej jak zacząłem się interesować nowożytną polityką i ekspansją.

6. Starcraft - :]..., również kultowa pozycja, chyba bezapelacyjnie jedna z najlepszych strategii jakie wyszło kiedykolwiek!!!

7.HoM&M III, ileż to godzin spędzięłm nad rozgrywniem niedokończonych rogrywek z kumplem, ile to scenriuszy naprzechodziłem i jak eksytujące bitwy stoczyłem :]. Nie wiem dlaczego, ale ta gra ma w sobie takie "coś", że została wpisana na czołówkę najlepszych gier na zawsze :].

8.Half-life + Counter-strike, 1 gra była dal mnie olśnieniem i wcięgnęła mnie nie jak QIII dynamiką zabijania (choć nie mówię, że to złe ;]), ale fabuła i wspaniałym klimatem, a jej mod ma w sobie również takie "coś" co trudno jest objaśnić, ale dostaracza nieprawdopodobnych emocji i gram w CS'a(1.5) do dziś!

9.MoH:AA, CoD i zapewne następcy ;) (mam na myśli BiA) - gry w których się wcielamy w weteranów WW II dostarczają jeszcze większych emocji i niesamowitej adrenaliny. Był MoH, była zajawka na niego, fajna akcja, rozległe i zróżnicowane misje, dużo broni, a do tego to łażenie ze snajpą po Trondheim i ... Plaża Omaha :]!. Potem wyszeł CoD i kiedy teraz gram pierwszy raz w kampanię czuję się naprawdę częściowo włożony w tamten świat, a większość misji, nawet tych średnio dużych wprawia w osłupienie. Potem pewnie wyjdą gry jeszcze bardziej realistyczne, większe itd itd ;) - ale i tak będą fajne!.

10.Trudna decyzja :], jest wiele dobrych gier, niektóre zapisały się w mojej pamięci jako świetne choć rzadko w nie gram, do niektórych sięgam czasem. Na pewno na tytuł świetnej gry zasługuje American Conquest, niedoceniona, acz bardzo rozbudowana gra w której można miesiącami prowadzić bitwy! Z drugiej strony są to emocje dosyc świeże, bo gram w AC od 2 miesięcy i zapmoniałem co czułem jak grałem pierwszy raz w takie tytuły jak Majesty czy Warcraft II/III, kóre również zasługują na miano tych strategii z wyższje półki.
Także 1/10 całości składa się, jak w złożonej rzeczywistości, z mieszanki :].
Ostatnio zmieniony przez Backside Pią Mar 11, 2005 5:51 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Napoleon
Kapral


Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 11
Wysłany: Sob Sty 01, 2005 11:03 pm   

ok bez zbednego przynudzania przejde do rzeczy:

1. Seria Sudden strike (1,2,resource war,3)
2. Europa uniwersalis Hearts of Iron
3. America's Army
4. Wolfenstein Enemy Territory
5. Soldiers Heroes of World War II
6. Commandos (cała seria)
7. Szachy(czasami)<=to też sie liczy??
8. Lineage II

No to już chyba wszystko (prosze nie sugerować się kolejnością wszystki te gry maja u mnie takie samo miejsce :D ) jak znajdę jeszcze jakis tytul godny mojej uwagi to bezzwlocznie go tu dopisze.
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   12%   1/8
Simon
Major


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2004
Posty: 204
Skąd: Inowrocław
Wysłany: Nie Sty 02, 2005 5:24 pm   

Tak, szyachy to swoego rodzaju też gra stretegiczna :) a jesli chodzi o gry komputerowe to moglbys tutaj dac Chessmastera.
A jesli chodzi o moje ulubione gry to (nie wiem czemu wczesniej ich tutaj ie wypisalem):

> Commandos 2,3 - w pierwsza czsc gralem chwile, ale majac druga i trzecia przewaznie nie chce mi sie grac w poprzednia, gorsza wersje, szczegolnie gdy nie ma ona zwiazku ze nastepna odsloną; jeszcze dodam, że tlumaczenie pierwszej czesci bylo chyba jakies lewe, bo gdy zribole atak kamikadze, lektor oburzony pytal: "CO TY ODPIERDALASZ (za przeproszeniem)??", czy cos podobnego... :)
> GTA 3, Vice City - komentarz niepotrzebny ;)
> CM 03/04 - Jagiellonia Bialystok!:)
> Medal of Honor, Call of Duty, Battlefield 1942 - wypisalem te gry w jednym punkcie, poniewaz sa do siebie podobne i gatunkowo, i fabula, jedynie jakies (znaczace) niuanse je rozdzielaja; tak juz supelnie na marginesie znow wspomne o ludzkiej glupocie (?), analfabetyzmie (?), bo nie tak dawno na forum GRY.GERY.PL (wspominalem o tym juz?) widzialem post, w ktorym ktos poprosil o to, zeby mu polecono jakas ciekawa gry. Na to jeden z (para)uzytkownikow odpisal: Polecam ci MEDAL of HONOR ALIEN ASULT... :/ prawdopodobnie do dzis pytajacy nie zagral w taka gre ;)
> The SIMS - nie powiem, kiedys bylem wielkim fanem tej gry, kiedys, bo w koncu sie znudzila, a w sequel nie gralem (chociaz chcialbym)
> GRAND PRIX 3,4 - oczywiscie GEOFFA CRAMMONDA, swego czasu duzo gralem w Formule 1, do dzis (no nie, dzis nie bo sie sezon skonczyl ... :P ) czasem ogladalm sobie grand prix na RTLu:)

Ale to nie wszystko. Lubie gry od EA SPORTS/GAMES jak NHL, NBA, FIFA, SIM CITY, lubie AoE. MOglbym tu wymieniac i wymieniac... Te, ktore wypisalem powyzej, cenie, moze nie najbardziej, ale jakos j, niz reszte. Rowniez w moim przypadku prosze nie sugerowac sieejnoscia. Zreszta wypisane sa od znacznikow ">".
Wiem, ze nie ma na tej liscie zadnych nowych produktow, a ktore sa przeciez wysmienite. NIe maich, poniewaz w nie niegralem (a gdybym gral, na pewno jakies bym dopisal) z powodu slabego sprzetu. Duzo przez to trace, wiem, dlatego chyba zaczne odkladac ;) A moze ktos chce zasponsorowac chociaz HDD??:D
 
 
Poziom: 13 HP   0%   0/370
   MP   100%   176/176
   EXP   33%   10/30
Krzak 
Kapitan


Dołączył: 07 Kwi 2004
Posty: 194
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Sty 03, 2005 1:15 am   

Ja raczej wymienie gry, do których mam największy sentyment, a nie te najlepsze, gdyz napewno takich nie umiałbym znaleźć - zbyt wiele tytułów mi przychodzi do głowy, a żeby wybrać którykolwiek i postawić go na czele przed innymi - toż to świętokradztwo.

Wiec teraz tytuły:
Civilization I - miód i multum mozliwości gra wszechczasów do tej pory w nią grywam czasem
Dune I i II - wiem, że znacząco jedna od drugiej się różni, ale obie w swoim czasie były poprostu świetna, wręcz genialne.
HoMM I i II - do "jedynki" mam wielki sentyment, zaś do "dwójki" - jeszcze większy i te wszystkie długie noce spędzone z bratem walcząc o każdy zamek i każdą kopalnie - ehh...
Stronghold (ale taki bardzo stary, z piramidką po prawej stronie dla wtajemniczonych;) - uwielbiam tą grę, a ostatnio udało mi się ją odnaleźć i przypomnieć stare, dobre czasy :D
Command & Conquer - moja pierwsza oryginalna gra. Ten klimat, ta muzyka, ta fabuła, te filmy, to wszystko. I jeszcze ten Kaczor w telewizji - szalałem na punkcie tej gry, a Brotherhood of NOD i Kane to dla mnie symbole mojej młodości i beztroski. A do tego jeszcze ten skorpion na czerwonym tle - aż ciężko mi się robi na sercu, gdy o tym wszystkim pomyśle
Warcraft I - co tu wiele gadać. Czapki z głów Panowie!
Starcraft - dłuuuuugo z kumplem graliśmy we dwoch po sieci i do tej pory nie udalo nam sie rozwalic 3 komputerow przeciwko nam dwoch :) ale mimo to gra byla swietna ;P
Diablo I - kiedy zobaczyłem ją u kumpla po raz pierwszy poczułem co to zazdrość - jak on może mieć lepszy komputer niż mój i dlaczego takie gry mi nie chodzą?!

Mógłbym jeszcze długo pisać, ale czas iść już spać, bo dzisiaj mam koło z matmy :)
 
 
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   100%   27/27
raynale
Szeregowy


Dołączył: 17 Sie 2004
Posty: 135
Wysłany: Sob Mar 05, 2005 3:55 am   

Temat jak wizytówka, nie sposób milczec :D
1. Colonization (ale tak do ..hm..16...siedemdziesiątego któregos roku), takoz: Civilization II (póki "licznik nie wariował") i ceniony przeze mnie jej klon: "Taste of Time", ex aequo:
HoM&M III (zwłaszcza SoD), Pirates! ( ssssssssłodka moja, sssssswiszszszzsąca Amigo!), Settlers I, BG II (+ dodatki), Sensible Soccer,Deluxe ski jump ( :D nawet i trójka), KotOR, Call to Power (gra, która b. chciała sie uwolnic od pietna klonu)...
A na drugim miejscu? .....Spoko, nie bede nudził :)
 
Poziom: 10 HP   0%   0/230
   MP   100%   110/110
   EXP   68%   15/22
Filo
Kapral


Dołączył: 15 Sty 2005
Posty: 26
Skąd: Starachowice
Wysłany: Pią Mar 11, 2005 3:15 pm   

niestety nie moge napisać w kolejności bo niesposób porównać . Ale :
-Age of Empires 1,2 - moja pierwsza strategia :) Jakie mnie ogarnęło zdziwienie kiedy odkryłem ze jest też druga misja i że można budowac budynki :) a potem że da sie ulepszać wojsko i przechodzić do nastepnych epok , ąż sie łezka kręci .....
- Heroes of Might&Magic - moja pierwsza turówka , nie uwierzycie jak sie z bratem ucieszyliśmy jak po 2 dniach grania po oddaniu tury napełnił sie pasek punktów ruchu :) cały czas gramy z kolegami
-Cossacks (Kozacy) - co prawda podobne do AoE , ale jednak zupełnie inna gospodarka i taktyka walki , i mi się zdaje że jest większa grywalność przez neta .
Europa Universalis - no poprostu cudeńko :) Każdy kto chce zmieniac historie powinien zagrać .
- Twierdza - chciało by sie w nieskończoność bronić swojej małej twierdzy :)
-Cywilizacja 1 - świetna gywalność wciąga na godziny (jeśli nie dnie /tygodnie)
-Warcraft 1 - jak na początku nie odstraczy grafika , to sie można przyssać
-Medival - świetne bitwy , tu nareszcie można sie wykazać geniuszem strategicznym .
Ze strategji to tyle :)
 
 
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
SezoN 
Szeregowy


Dołączył: 26 Kwi 2005
Posty: 5
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Wto Kwi 26, 2005 7:59 pm   

I - Civilization II Multiplayer Gold Edition v 1.3 US 8)
II - Europa Universalis II
III - Close Combat III/V
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
timgrayson
Kapral


Dołączył: 20 Maj 2005
Posty: 30
Skąd: Janowice
Wysłany: Pią Maj 20, 2005 11:49 am   Top

1. American Conquest Fight Back
2. Cossacks European Wars
3. Cossacks Art of War
4. Cossacks Back to War
5. American Conquest
6. Sudden Strike
7. Age of Empires
8. Star Craft
9. C & C: Tiberian Sun
10. Dark Colony
 
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   27%   3/11
wind27
Sierżant


Dołączył: 15 Mar 2006
Posty: 26
Wysłany: Pon Maj 22, 2006 3:52 pm   

1. Europa universalis 1/2 Hearts of Iron 1/2 - cała seria wybitna i obowiązkowa dal każdego szanującego się stratega myślę(chyba że ktos nie lubi gry wygładającej jak mapa)
2. Medieval Total War - gra świetna i pomimo wielu bugów inponuje rozmachem i grywalnością. Klimat średniowiecza i ta muzyka. pozostaje tylko czekać na Medieval II
3. Diablo 1/2 - gry chyba każdemu znane. Pamiętam jak jescze w 1 gralem i bylem oszołomiony, ach ten klimat.
4. Unreal 1/Turnamenty wszystkie - to jest gra nei z tej ziemi a 1 to po prostu coś genialnego, limat no i wogóle trudno do opisania. Polecam
5. Gothic 1/2 - z czego najbardziej lubie 1 za klimat i to że pierwszy raz wtedy w coś takiego grałem.
6. kroniki czarnego księzyca - nie każdy może zna ale gra przynajmnie mi bardzo przypadła do gustu, klimat realia i wogóle
7. Warcraft 2/3 - świetna seria i chyba każdy w nią grał
8. Doom 1/2 - 3 jakos tak taka sobie ale tez niezla ale 2 i 1 to bylo cos
9. Wolf 1 rtcw i et - równeiż wybitna seria i chyba się nigdy nei znudzi
10. Quake 1/2/3 - naprawdę równeiż wielka seira z czeo cchiałbym żeby powrócono do 1 tzn tego klimatu i całokształtu
11. Call of Duty 1/2 - również świetna seria z tym że 2 czegoś brakuje
12. Medal of Honor AA z dodatkami - pierwsza tego typu gra w jaką grałem z taką graafą, wymiata ale juz pacific assalut to nie to samo.
13. Age of empires 2 - prawie by,m zapomniał ile to ja godzin przy tym spędziłem, polecam

Prosze nei kierowwac się numeracją wiele gier powinno być wyżej. Po prostu wymieniłem dal mnei najważneijsze choc peweni jakis zapomanielem albo juz nie chcialem psiac.
PZDR
 
 
   
Poziom: 3 HP   0%   0/44
   MP   100%   21/21
   EXP   88%   8/9
Phate 
Kapral
Charaternik


Dołączyła: 12 Mar 2006
Posty: 37
Wysłany: Sro Maj 24, 2006 6:31 am   

1 - Kozacy2 Napoleońskie Wojny: mmm... biorę sobie Single Player, rozbudowuję miasto, powstrzymując rozwód wrogów, potem im pozwalami atakoać a sama odpieram ataki xD a zapisywuję zawszę, albo bitwa pod Chocimem, mKorsuniem, Zbarażem... Takie bitwy jak było w powstaniu Chmiela.
2 - Colin McRae 2.0 - Najlepsza mym zdanie raidowa gra!
3 - GTA SA - bardzo dobrze się nią gra, szybka jest, nie zacina się czesto, czego chcieć więcej? Jedynie ta denerwująca bezradność, gdy chcesz się szybko dostać gdzieś dalej... :neutral:
4 - Kozacy Europejskie Boje- choć brak jest nieco DOBREJ kawalerii, ustawień strzelania, ataku itd. zawsze chęnie w nią gram.

Nie mam więcej gier... porócz Pottera, ale to się nie liczy xD
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   90%   10/11
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pią Maj 26, 2006 4:09 pm   

Przedstawie moj "ranking" moich ulubionych gier:

1. Wszystkie gry od Blizzarda od WarCrafta II, Diablo, Diablo II poprzez StarCrafta na WarCraft III kończac. Swiadomie tu pominalem World of WarCraft z tego wzgledu, ze gralem tylko podczas otwartych beta testow.
2. Planescape: Torment Bardzo czesto wracam do tej gry. Wspaniala fabula, muzyka, filmiki i graf... no grafika nawet dziś może się podobać.
3. James Bond 007: NightFire - niby ta gra jest mocno przecietna ma jednak jedna niewatpliwa zalete: gier o agencie 007 na PC sie nie produkuje, EA szkoda na to kasy. :( A ta gra moglaby smialo sluzyc za scenariusz niejednego filmu z Bondowskiej serii. Coz ja po prostu te gre lubie.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Mikiss 
Chorąży


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 656
Skąd: Krotoszyn
Wysłany: Wto Maj 30, 2006 7:36 am   

Hm...

1. AoE III - najlepsza gra strategiczna w jaką grałem,
2. Half-Life 2 - jedynka też dobra ale wole dwójke,
3. Diablo 2 - w jedynke nie grałem,
4. WarCraft 3 - trójka najbardziej przypadła mi do gustu,
5. Star Craft - moja pierwsza strategia,
5. Ned for Speed Most Wanted - moim zdaniem najlepsza gra wyścigowa,
6. Twierdza - w dwójke jeszcze nie grałem,
Edit:
7. Heroes 5 - najlepsza gra turowa,
Edit 2:
8. Counter Strike 1.6 - 2.1
Ostatnio zmieniony przez Mikiss Wto Wrz 12, 2006 7:23 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
   
Poziom: 23 HP   0%   0/1225
   MP   100%   585/585
   EXP   35%   23/65
Kukowsky
Szeregowy
Wojownik


Dołączył: 27 Maj 2006
Posty: 4
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sro Maj 31, 2006 1:14 pm   

1. Heroes of Might and Magic III - pierwsza gra= najlepsza gra. (przynajmiej u mnie i na moim kompie.) :)
2. Warcraft III (fabuła w kampanii)
3. Baldur's Gate 2
4. Empire Earth 2
5. Tzar- Ciężar Korony
6. Heroes of Might and Magic IV
7. Commandos II
8. Battle Realms
9. Deluxe Ski Jump 3.0 :)
10. Szachy... :)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Ichigo 
Szeregowy
Ichigo


Dołączyła: 18 Lip 2006
Posty: 5
Skąd: z domu :-P
Wysłany: Wto Lip 18, 2006 9:33 am   

1.Heroes (1,2,3,4)-Tą grę mam we krwi po Tatku :razz:
2.The Sims 2-Zawsze dobra na nudę :mrgreen:
3.Restaurant Empire-restauracja gotowa a za menu z techniki 6 do dziennika :wink:
4.Zoo Tycoon-Pasjonuje mnie od początku :grin:
5.Dungeon Keeper 2-"Jak dobrze być złym :twisted:
6.Anno 1503-Coś mnie ciągnie do tej gry.
7.Oil Tycoon-Stare ale jare.
8.The Movies-Moje filmy na 1 miejscu
9.Tygrysek i Uczta Kubusia Puchatka- :razz: Pamiętajcie!!
JA MAM 12 LAT!! (żeby się nikt nie dziwił)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   44%   4/9
Krzychu5 
Szeregowy


Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 3
Wysłany: Sro Sie 09, 2006 6:52 am   

1 HOMM 5 Dobra grafa i ciekawe miasta!
2 HOMM 3 wszystko super
3 Et fajna strzelanka z 2 wojny światowej
4 D2 lod byłem w tym pro
5 d1 w tym też
6 NFS 2 samochodówka
7 NFS 3 MW jeszcze lepsza samochodówka
8 Swat 4 niezła gra na multi
9 Stronghold 1 Staroświecka strategia
10 moja ulubiona gra stronghold Crusader super strategia i wszystko
11 Full Spectrum warrior ja w to niegram ale mój brat gra ale podoba mi sie grafa
12 Władca pierścieni wszystkie części jake narazie wyszły kiedys te gry były moimi ulubionymi
13 Age of Empire 3 niezła strategia
14 Star wars wszystkie części bardzo superowe gry
15Gta wszystkie częsci extra zawalista gra :D
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   22%   2/9
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14