gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Autor Wiadomość
mande 
Pułkownik
Menedżer


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 1166
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 1:46 pm   

Wojman napisał/a:
tutaj moderatorzy nie kasaja jak to sie zdarza na innych forach


Właśnie to miałem na myśli. :)

I wiem mniej więcej jak Tu jest, gdyż mam przyjemność uczestniczyć w dyskusjach od marca. W moich słowach nie ma ironii. Sztab bardzo sobie cenię (co wyraża się też przez to, że to piszę).

Ale nie wszyscy o tym wiedzą, więc proponuję lepsze wyeksponowanie forum. Myślę, że każdy drobiazg, nawt jeśli miałby przynieść nam 1 czy 2 nowych użytkowników jest wart wprowdzenia czy poprawy.
 
 
Poziom: 29 HP   1%   21/2142
   MP   100%   1022/1022
   EXP   84%   79/94
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Wrz 13, 2005 4:51 pm   

mande napisał/a:
Taka mała uwaga co do rozszerzana popularności naszego forum;
Właśnie przeglądałem sobie recencję Rise of Nations i zwrócił moją uwagę dość hm... kulawy jak na mój gust link "przedyskutuj artykul na forum". Patrząc na sprawę z punktu socjotechnicznego :) to taki link jest:
1. Mało widoczny
2. Mało atrakcyjny



Pełna zgodnośc- z latwoscia i z checia to poprawie - czekam wiec na propozycje. Tylko tekst, moze jakis element grafiki (maly)

Wszelekiego rodzaju pop-up i nachalna reklama forum odpada (jest skyscraper).

Przy okazji - czekam na pomsyly odnosnie konkursu ktory zachecilby ludzi do aktywnosci. Nagrody juz sa, trzeba wymyslec kilka pytan.
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
lucbach
Porucznik


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 6:15 pm   

W komunikacie powitalnym na głównej stronie, pod którym podpisał się MAO:

1) Jest: "Cieszę się, iż odwiedziłeś(...)".
Propozycja: "Cieszę się, że odwiedziłeś"

SPP podaje, że używanie spójnika "iż" w innych przypadkach niż te, w których chcemy uniknąć kilkakrotnego powtórzenia spójnika "że", jest "manieryczne i pretensjonalne".

2) Jest: "(...)traktujemy na równi zarówno strategie rts jak strategie turowe."
Propozycja: "(...)traktujemy na równi zarówno strategie RTS jak i strategie turowe."

3) Jest: "(...)gry strategiczne to coś więcej niż hobby- to sposób na życie!"
Propozycja: "(...)gry strategiczne to coś więcej niż hobby - to sposób na życie!

Wstawiłem spację po słowie "hobby". Teraz to nie jest ani myślnik (a powinien być), ani łącznik.

4) Jest: "(...)warto dodać ją do ulubionych, a nawet ustanowić ją jako stronę startową(...)."
Propozycja: "(...)warto dodać ją do ulubionych, a nawet ustanowić stroną startową(...)."

Unikniemy powtórzenia zaimka "ją" i użyjemy poprawniejszego w składni narzędnika.

5) Jest: "Szczególnie polecam przejrzenie działu gry tekstów publicystycznych(...)."
Propozycja: "Szczególnie polecam przejrzenie tekstów publicystycznych, znajdujących się w dziale gry."

Nie wiadomo teraz, co jest działem - gry czy teksty publicystyczne (pogrubione na stronie).

6) Jest: "(...)darmowe gry komputerowe na Pc które znajdziesz a naszym dziale download."
Propozycja: "(...)darmowe gry komputerowe na PC, które znajdziesz w naszym dziale download."
 
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   7%   1/14
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro Wrz 28, 2005 6:57 pm   

Sluszne rady i juz wprowadzone w zycie. Dzieki !
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 1:50 am   

jeszcze odnośnie 2 zmieniłbym "strategie RTS" na np. "gry RTS" (albo może w ogóle "RTS-y", choć nie wiem czy to poprawne), bo gdyby rozwinąć skrót mielibyśmy "strategie real time strategies" czyli masło maślane.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
MAO 
Marszałek


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2004
Posty: 1200
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 11:03 am   

To akurat zostało użyte ze względów promocyjnych - dużo więcej ludzi szuka "strategii rts" niż "gier rts".
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   19%   19/99
lucbach
Porucznik


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Wrz 29, 2005 6:53 pm   

W dziale "Praca":

1) Jest: "W związku z dynamicznym rozwojem Sztabu Weteranów pilnie poszukujemy STAŁYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW którzy zasilą naszą waleczną ekipę!"

Propozycja: "W związku z dynamicznym rozwojem Sztabu Weteranów, pilnie poszukujemy STAŁYCH WSPÓŁPRACOWNIKÓW, którzy zasilą naszą waleczną ekipę!"

Przecinki oddzielają zdania podrzędne.

2) Jest: "Osoba odpowiedzialna za kwestię techniczne (...)."

Propozycja: "Osoba odpowiedzialna za kwestie techniczne (...)."

Kwestii z pewnością jest co najmniej kilka, a nie jedna.

3) Jest: "(...) działu militaria i wojskowość w którym zamieszczane są (...)."

Propozycja: "(...) działu militaria i wojskowość, w którym zamieszczane są (...)."

Wstawiony przecinek. Analogicznie należy wstawić przecinek po słowie "historia" w podpunkcie 4.

4) Jest: "Kreatywność i oczywiście choć podstawowa znajomość tematu."

Propozycja: "Kreatywność i, oczywiście choć podstawowa, znajomość tematu."

"Oczywiście choć podstawowa" to wtrącenie, więc należy je oddzialić przecinkami lub myślnikami.

5) Jest: "Są tą (wszystkie lub do wyboru) (...)."

Propozycja: "Są to (wszystkie lub do wyboru): (...)."

Poprawione "tą" na "to" i wstawiony dwukropek.

6) Jest: "Doświadczenie zawodowe które możesz wpisać w swoje CV."

Propozycja: "Doświadczenie zawodowe, które możesz wpisać w swoje CV."

Dodałem przecinek.

7) Jest: "(...) i chcesz do nas dołączyć – wyślij krótki list motywacyjny (...)."

Propozycja: "(...) i chcesz do nas dołączyć, wyślij krótki list motywacyjny (...)."

Kwadracik się wkradł ;) .

[ Dodano: Nie Paź 02, 2005 8:13 pm ]
Jest taki dział: Gry --> Kody do gier. Dodano tam 24-08-2005 pozycję "metryczka", autorstwa "ss". Co to jest? Nie ma tam ani nazwy gry ani kodu!
 
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   7%   1/14
rejwen
Sierżant


Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 17
Wysłany: Sob Paź 08, 2005 11:03 am   

ja mam pretensje do korekty, któta zmienia sens zdań w moich reckach! Granda!!! Granda!!! :)
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   87%   7/8
lucbach
Porucznik


Dołączył: 17 Cze 2005
Posty: 52
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Paź 10, 2005 9:17 am   

Masz na myśli którąś konkretną recenzję?
 
Poziom: 6 HP   0%   0/104
   MP   100%   49/49
   EXP   7%   1/14
Ajmdemen 
Generał


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Cze 2004
Posty: 1198
Wysłany: Sob Paź 15, 2005 10:50 am   

hmm, mam taki problem, że na moim komputerze nie pojawia się aktualniejsza wersja strony (ostatni materiał jaki widzę to moja zapowiedź Blitzkrieg2) oraz nie działa forum (piszę teraz z innego kompa)- próbowałem usuwania cookies, szukania spyware'u i wirusów ale nic. Czy ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze mogę zrobić?

edit: Uff, właśnie udało mi się zalogować ze swojego kompa, więc temat nieaktualny.
 
 
Poziom: 30 HP   1%   23/2333
   MP   100%   1114/1114
   EXP   17%   17/99
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Paź 19, 2005 7:23 pm   

nie wiem czy jakieś zmiany zachodziły, ale ostatnio niektóre rzeczy się psują.

Pod Firefoxem wyskoczyło z ramki powitanie na stronie głównej i nie chciało otworzyć się czytaj więcej (co już zostało naprawione przez mao).

Poza tym kilka screenów z listy "godnych uwagi artykułów" nie otwiera sie, a na forum nie wyświetla mi się długość pobytu użytkownika na forum, po najechaniu myszką na nick.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Agent 
Chorąży


Dołączył: 06 Kwi 2004
Posty: 38
Skąd: znienacka
Wysłany: Wto Lis 01, 2005 12:08 pm   

Nie wiem czy ten problem był poruszany, ale się powtórzyć niż coś pominąć :) .
Według mni na forum na samej górze (w pasku gdzie jest ścieżka do danego tematu), powinien być także odnośnik do strony głównej Sztabu.

Mam nadzieję, że ktoś zrozumiał co miałem na myśli ;) .
 
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   100%   11/11
kolospl 
Kapral


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 109
Skąd: Nie pamiętam:(
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 8:41 pm   

# "Po przeczytaniu wszystkich ksiąg mimo ogromnego zmęczenia czujesz pewien niedosyt - chcesz więcej. Zaczynasz rozmyślać o tych wszystkich wydarzeniach, pragniesz brać w nich udział... Nic trudniejszego! Zaczynasz rozmyślać o tych wszystkich wydarzeniach, pragniesz brać w nich udział...
Ech...Myślałem że dołączenie do SVV nie jest trudne :) .powtarzam błąd: Nic trudniejszego! Wejdź na stronę główną i dołącz do Nas!!!".
"NIc trudniejszego" :?: :)
P.S.Błąd nastąpił w dziale "Historia".
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   45%   9/20
Perkun 
Pułkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 255
Skąd: Włocławek
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 9:14 pm   Raport Sztabowy-18.11.05

Czołem!

Słuszna uwaga kolos.pl. Ale pomyśl...na swój sposób jesteśmy oryginalni;) Choć z drugiej strony kto wie? Może zapisanych by było nie 500 a na przykład z 1000...;)

Oto aktualny Raport ze Strony:


Strona Główna:


- Ramka „Hostujemy....”- Powinno być „Załóż w Sztabie swoją stronę”- polskie znaki
- Na dole Strony Głównej linki:
- „O Serwisie”- link- w tekście powinno być „Naszą misją”, „łamach”, „poświęconych”, „łamach”, „pudełkach”, „coś”, „cała”, „też”, „Wrocławiu”, „stał”, „wyobraźnię”, „więc”, „pomóc”, „naszą wiedzę”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Napisz do nas”- powinno być „stronę”, „stronę”. Ucina z lewej ramki z
linkami.
- „Praca”-pkt 5 powinno być na samym dole „motywację”. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Reklama”- powinno być „spozycjonowanych” przy Page rank=4. Ucina z lewej ramki z linkami.
- „Ochrona prywatności”- Ucina z lewej ramki z linkami.
- Na dole są jakieś zielone napisy (linki) niezwiązane ze stroną. Po prostu je usunąć.
- W tekście powitalnym i w dziale „O serwisie” zmienić liczbę 4 na 5. Wszak stuknęło nam pięć lat!:)


Dział „Gry”

- „Zapowiedzi”- wewnątrz- w opisie powinno być „znajdują się”.
- „Recenzje”-opis- powinno być „odpowiedź”.
- „Poradniki”-opis- powinno być „Chcesz”.
- „Kody do gier”- wewnątrz powinno być „Kody do gier” z dużej litery
- „Download”- wewnątrz. Opis do trailera „Dragonshard Units Movie”-powinien być „Trailer”. Opis do Patche- powinno być „za”. Poprawić link na „ściągnij”- polskie znaki oraz „wg ściągnięć” we wszystkich działach Download. Podlinkować „wg ściągnięć”.
- „Gry Online, Gry Flash”- opis do „Gry Logiczne”- powinno być
„wciągające” „wymagające”.
- „Gry strategiczne Java na telefon”- wewnątrz w opisie powinno być
„proszę”. Ucina ramki z lewej strony.




Dział „Militaria”

W opisie wykreślić od „i Wojskowość.....sprawy wojskowe”. Link „przedyskutuj artykuł na forum”- powinno być „artykuł”- pod każdym artykułem w każdym dziale..

„Dział SVV”

- lewy górny róg po wejściu-wywalić zbędny adres strony

„Kadra”
- Wywalić „test”
- Wywalić „jakiś ludek”
- Dlaczego nie ma orderów przy stosownych osobach? Chodzi o Sztabowicza Roku 2004, Za szczególne zasługi na rzecz Sztabu, członków Rady.
- Zamiast „Były....” po prostu wstawić kreskę. Warto oczywiście zaktualizować funkcje oraz zostawić te „poważne”:) W razie czego służę pomocą.

„Mapa”- Opis powinno być „pokazująca”. W środku zbędne przecinki na końcu nicków.
„Rada”- opis-powinno być „skład” w środku
„Historia Sztabu”- opis-powinno być „Najważniejsze” Podlinkować w Historii Sztabu informację o IV Zjeździe do stosownego artykułu mu poświęconemu.


Forum


- Przy górnej opcji „Szukaj”- powinno być „znaleźć” w tekście Szukaj Słów Kluczowych, „Przeszukaj ostatnie”- to na niebieskim tle
- Opcja górna-„Profil”-opis powinno być: „Tematów na stronę”, „Postów na stronę”- powinno być „ę” w dziale Preferencje
- przy odpowiadaniu na posta w tekście po lewej stronie „Czas ważności postu/tematu” poprawić wyraz „być”
- Dział „Sztab Weteranów- Strona”-opis- powinno być„dotyczące”
- Dział „Archiwum”- opis „już”, „zamknięte”
- Opcja „Skocz do”- „Koalicja Sztabu Weteranów” i na Stronie Głównej Forum- „Koalicja Sztabu Weteranów” na tle niebieskim i szarym- poprawić z „o” na „ó”
- Opis do działu „RTS Area” powinno być „związane”
- W opcji „Skocz do” nie ma odniesienia do Forum o Total War, Metal Gear Solid, Knights and Merchants, Histmag, RTS area.
- Dział Gry RPG- opis do poddziałów „Książki”- powinno być „Opinie”, „Gry planszowe i bitewne”- powinno być „fantasy”, „Gry karciane”- powinno być „grach”, „konwencji”.


Pozdrawiam!
 
 
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   93%   31/33
kolospl 
Kapral


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 109
Skąd: Nie pamiętam:(
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 11:38 am   

Perkun napisał/a:
Ale pomyśl...na swój sposób jesteśmy oryginalni;)

Fakt :D
 
 
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   45%   9/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15