gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Tanie serie gier
Autor Wiadomość
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 6:35 am   Tanie serie gier

Ostatnio zostałem naprawdę poważnie zaskoczony przez posunięcia dystrybutorów. Dotąd prowadzili taką polityke łagodnego obniżania cen gier - Superseller Cenegi za 49zł, Złota Edycja CDP za 59zł, a serie "klasyki" od dawna sie nie zmieniały (wyjątkiem jest tu Rewolucja Cenowa Cenegi, gdzie premierowy tytuły kosztują 29zł, choć fakt faktem, że nie są to w większości gry świetne, a niektóre jak np. Dyplomacja dostały bardzo mierne noty).

Tymczasem obie firmy podjęły radyklane kroki i w tanich seriach po 20zł będą hity ostatnich lat.

Nowy Wymiar Rozrywki (NWR):
- Mafia
- Far Cry
- Dungeon Siege
- Prince of Persia
- Sacred Plus
- Syberia 1 i 2 Gold
- Serious Sam 1 Gold
- Twierdza Deluxe

eXtra Klasyka neXt:
- Delta Force Helikopter w Ogniu + Team Sabre,
- Full Spectrum Warrior,
- Gothic,
- Gothic II,
- Ground Control II: Operation Exodus,
- Kroniki Riddicka: Ucieczka z Butcher Bay,
- Sąsiedzi z Piekła Rodem 1+2,
- Silent Storm + Sentinels,
- Warhammer 40,000: Dawn of War.


Co prawda w strategie serie nie obfituję, ale tytuły są imponujące.
Przyznam jednak, że Cenega tutaj trochę góruje nad CDP, bo dogadała się z GOL'em i do gry dołączana są poradniki, za które normalnie trzeba zapłacić. Jest to taki fajny i w sumie tani gadżet (plik pdf).
No, ale z drugiej strony cieszący się niegasnącą popularnością Gothic II i Gothic I, a także uwielbiany przez graczy RTS Warhammer 40k mogą być konikiem CDP.

Ja nastawiam się na kupno Mafii (wszyscy pieją z zachwytu, a ja w to nie grałem :]) i pomyślę nad Helikopterem w Ogniu.
Moze i również dochrapię się PoP, który też oceniany przez kolegów jako wyśmienty, a ja tylko podziwiał screeny i grałem w pierwszą część tej gry :) .
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 10:19 am   

A ja zauważyłem, że cenega podaje tytuły stare jak świat, a CDP ma do zaoferowanie w swej ofercie tytuły na pewno nowsze (no może poza gothickiem 1). A do tego CDP daje "kroniki riddika"- pierwszy raz po polsku, świetna skradanka ale jednak FPS. Warto również zauważyć obecność w ich ofercie wyśmienitej strategii turowej "SS+Senitels" wraz z dodatkiem! A Ground Control 2 to pikuś? Przecież świetny RTS. Do tego bardzo dobra i śmieszna gierka "Sąsiedzi z piekła rodem" też ma elementy taktyki i planowania (jak spłatać psikusa sąsiadowi). Tylko wspomnę tutaj o "Warhamerze", którego chwalił już Backside. Należy zauważyć, że wszystkie gry CDProjektu wydane będą na jednej płycie DVD (nie wiem jak w przypadku cenegi). A cenega co nam chce wcisnąć? Starą "Twierdzę" wersja Delux, ale niech was nie zmyli delux - to tylko jakiś mod z zamkami z epoki króla artura i nic więcej (można go za darmola ściągnąć z internetu), a nie dodatek "Krzyżowiec". Jednym słowem dla strategów CDP rulez :D
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 12:03 pm   

tigikamil napisał/a:
Należy zauważyć, że wszystkie gry CDProjektu wydane będą na jednej płycie DVD


Nie wszystkie gry z serii Extra Klasyka Next będą w edycji DVD. Jest kilka gier, które będą w edycji CD. Co zresztą jest zrozumiałe - po co pakować na płytkę DVD grę, która zajmuje 1 - 2 CD. Co do tych nowych serii tanich gier - jestem za. Podobnie jak Backside zainteresują się Mafią. A w dalszej kolejności planuje zakup Ground Control 2 i SS+Senitels. I na koniec jedna uwaga - Cenega nie podała jeszcze (oficjalnie) wszystkich gier, jakie pojawią się w pierwszej edycji Nowego Wymiaru Rozrywki. Jakie będą jeszcze tam gry - zdradzić mi nie wolno, bo ktoś mógłby mnie za to zabić, wiem natomiast, że pojawi się tam kilka znanych gier strategiczynych.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 2:49 pm   

tigikamil napisał/a:
A ja zauważyłem, że cenega podaje tytuły stare jak świat, a CDP ma do zaoferowanie w swej ofercie tytuły na pewno nowsze (no może poza gothickiem 1). A do tego CDP daje "kroniki riddika"- pierwszy raz po polsku, świetna skradanka ale jednak FPS. Warto również zauważyć obecność w ich ofercie wyśmienitej strategii turowej "SS+Senitels" wraz z dodatkiem! A Ground Control 2 to pikuś? Przecież świetny RTS. Do tego bardzo dobra i śmieszna gierka "Sąsiedzi z piekła rodem" też ma elementy taktyki i planowania (jak spłatać psikusa sąsiadowi). Tylko wspomnę tutaj o "Warhamerze", którego chwalił już Backside. Należy zauważyć, że wszystkie gry CDProjektu wydane będą na jednej płycie DVD (nie wiem jak w przypadku cenegi). A cenega co nam chce wcisnąć? Starą "Twierdzę" wersja Delux, ale niech was nie zmyli delux - to tylko jakiś mod z zamkami z epoki króla artura i nic więcej (można go za darmola ściągnąć z internetu), a nie dodatek "Krzyżowiec". Jednym słowem dla strategów CDP rulez :D


Nie zgodzę się - sądzę, że kierujesz się uprzedzeniamy w stosunku do Cenegi, przez co nie zauważasz, że Gothic 2 też nie jest młody (premiera: luty 2003), a zarówno Far Cry jak i Sacred to tytuły o jeszcze nie tak odległej dacie premiery.

Poza tym Cenega oferuje niedostępną w sprzedaży Twierdzę 1 (można tylko czasem kupić na Allegro), a jak dla mnie ten tytuł wcale a wcale się nie zestarzał.
Poza tym wszystkie gry z serii Cenegi są bardzo wysoko ocenianie i powszechnie lubiane (gdzie Helikopter w Ogniu w porównaniu ze słynną Magią i FC).

Tak więc troche mniej uprzedzeń i mniej cukierkowatej wizji cdp ;p


Wojman napisał/a:

Jakie będą jeszcze tam gry - zdradzić mi nie wolno, bo ktoś mógłby mnie za to zabić, wiem natomiast, że pojawi się tam kilka znanych gier strategiczynych.


Jestem pewien, że zestaw American Conquest + Fight back (Odwrót) czyli jedna z większych porażek Cenegi :].
W każdym sklepie można kupić - sam Fight Back za 80zł oraz zestaw AC + FB za ... max 60zł. A sama gra zdaje mi sie cieszy się średnią popularnością - rzadko widzę rozmowę o tej grze na większych forach internetowych.

Przewiduję również Antologię Kozaków i Blitzkriega, bo te gry to już chyba lekka melodia przeszłości.

Najchętniej jednak widziałbym Kozaków 2, bo chciałbym pograć, ale dla mnie ta gra nie jest warta więcej niz 30zł :]
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 6:27 pm   

Backside napisał/a:
Nie zgodzę się - sądzę, że kierujesz się uprzedzeniamy w stosunku do Cenegi


A wcale, że nie mam uprzedzeń. Po prostu jak na razie kupiłbym więcej gier od CDProjektu. :wink: I wcale nie uważam CDP za taką super firmę, tylko wyraziłem swoją opinię na temat strategii w jego ofercie. Cenega też potrafi wyśmienicie zlokalizować grę czego przykładem może być Still Life (przygodówka), którym jestem po prostu zachwycony :razz:
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 6:43 pm   

To w takim razie zwracam honor.
Ale istotnie pomimo tego, wyraziłeś się niezbyt niepochlebnie o Cenedze :].

Poczekajmy na "drugi rzut" i zobaczymy kto lepiej wypadnie.
Wiadomo, że start zawsze musi być mocny i obie firmy w tym momencie naprawdę tego dokonały. Mam nadzieję, że w końcu obaczę od dawna oczekiwane serie na które żal mi było więcej niz 30zł kasy :].
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Wojman
Kapitan
007


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 30 Cze 2004
Posty: 575
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Kwi 13, 2006 6:51 pm   

Cytat:
Ale istotnie pomimo tego, wyraziłeś się niezbyt niepochlebnie o Cenedze


Swoja droga jakby nie patrzec Cenega sobie zasluzyla na niezbyt pochlebne opinie swoimi kiepskimi lokalizacjami gier. Swoja droga jeszcze do niedawna wspolpraca naszego serwisu z ta firma nie ukladala sie dobrze. Niemniej jednak trzeba przyzać, ze chlopaki wzieli sie do roboty i teraz nawet calkiem symaptyczne lokazlizacje im wychodza (polecam Space Rangers 2: Rebelia), a i wspolpraca uklada sie calkiem sympatycznie.
 
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   1%   1/59
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 1:46 pm   

No dobra, wszystko już wiemy.

eXtra Klasyka Next kosztuje po 20zł sztuka - co prawda Gothic II, Kroniki Riddicka czy Warhammer 40k mocno zaskakują, ale po bliższym zastanowieniu... dlaczego CDP daje po raz kolejny Gothica I i to osobno od Gothica II, który z kolei jest osobno od Nocy Kruka?

A Kolekcja Klasyki Cenegi kosztuje 24,90 zł i wchodzi tam od razu sporo więcej pozycji niżby można się spodziewać m.in. Antologie Commandosów, Tropico, Railroad Tycoon, Myst (patrzcie tu: ]plan wydawniczy) i zdaje mi się, że jednak ten program przebija ofertę CDP.
 
 
   
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
tigikamil 
Major


Dołączył: 16 Wrz 2005
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sro Kwi 19, 2006 5:14 pm   

No no no robi się ciekawie, bardzo ciekawie.
Backside napisał/a:
zdaje mi się, że jednak ten program przebija ofertę CDP

Zdaje się, że masz rację, a w zapowiedziach głoszą, że to jeszcze nie koniec :wink:
 
 
   
Poziom: 14 HP   0%   0/426
   MP   100%   203/203
   EXP   6%   2/33
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14