gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)
Autor Wiadomość
ziomekpl 
Szeregowy


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 1:34 am   Szukam Gry łączącej Close combat z Theatre of war Pomocy :)

Witam.
Jestem Fanem Close Combat.. a najbardziej V.
Poszukuje gry która dawała by możliwość np turowego dowodzenia całymi oddziałami.. a puzniej fazy walki gdzie dowodzisz poszczególnymi jednostkami. Czyli mapa kampani na wzór Close Combat, a walka np jak w Theatre of war lub tez close combat. Nie wiem czy sie orientujecie o co mi chodzi.. Przykładem moze być seria TOtal war.. tylko bym bardziej preferował czasy WW2.. choc jak dobra gra to każde czasy zagram

Dziękuje za pomoc
Pozdrawiam
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Nie Kwi 08, 2012 5:31 pm   

War Leaders: Clash of Nations ma tryb turowy na mapie świata, a bitwy jako RTS, ale jakiś hit to chyba nie jest.
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
ziomekpl 
Szeregowy


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 2:07 pm   

Dziękuję bardzo niebawem sprawdzę tytuł.

Jakieś inne propozycje?
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 8:15 pm   

Nic dobrego niestety nie znajdziesz.
Totalna nisza, której nikt nie wypełnia.

Od siebie mogę co najwyżej polecić nowe Combat Mission, czyli CM: Battle For Normandy z niedawno wydanym dodatkiem Commonwealth Forces.
Brak kampanii z prawdziwego zdarzenia, a tylko jej namiastka, ale jest Real Time i w miarę wiarygodny realizm starć.

Oczywiście są też nowe edycje samego Close Combat, w których poprawiono znacząco pathfinding jednostek, dzięki czemu rzadziej dochodzi do kuriozalnych wyczynów, szczególnie czołgistów.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
ziomekpl 
Szeregowy


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 09, 2012 10:31 pm   

Co do CM. Czy jest tam coś w rodzaju decyzji na szczeblach tej kampanii czy tylko ściśle ustalone misje do przejścia? Zależy mi żebym mógł podejmować decyzje kto z kim i kiedy ma się bić:)
Co do CC to co jest godnego uwagi z nowości? Trochę modów pod V przerabiałem. Zależy mi właśnie na czyms takim jak CCV gdzie miałeś forcepoll i jak ci się jednostki w oddziale kończyły to musiałeś radzić sobie z tym co ci zostawało czyli nie raz brak sprzętu ppanc itd. Super sprawa i daje do myślenia. :)

pozdrawiam, cieszę się i dziekuję za odzewy
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Madlock 
Szeregowy
sztabowy


Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 28
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 11:58 am   

Znam jeszcze inne, gdzie są dwa poziomy dowodzenia, ale nie o II wś.

Jest taka firma Magitech Corporation, chyba chińska. Ich gry nie przypadły mi osobiście do gustu. Szczerze mówiąc, uważam, że to niegrywalne crapy, ale ponoć niektórym się podobają. Chodzi o takie tytuły jak Strength & Honour 2, Takeda 3 itd. coś jak Total War.

Inna azjatycka firma KOEI robi wg mnie lepsze, głównie na różne konsole, ale na PC dostępna jest przykładowo ich gra Romance of the Three Kingdoms XI, tyle że nie ma tam czegoś takiego jak mgła wojny (w tej konkretnie, bo w innych ich starszych grach zazwyczaj jest). KOEI robi czysto turowe strategie.

I jeszcze Knights of Honor, Imperial Glory, Imperialism, Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon

Z eksploracji kosmosu np. Sword of the Stars.

Są jeszcze gry fantasy:
Heroes of Might and Magic, Age of Wonders, Disciples, ale one skupiają się na poznawaniu przekombinowanych map, a nie na strategii.
Elemental: War of Magic ma losowe mapy, ale jest zabugowane.
Master of Magic, też losowe mapy, ale jest stara (działa pod emulatorem DOSa).

Jeśli chodzi o II wś to wiem, że są jakieś takie gry, w której kieruje się flotą wojenną albo lotnictwem, ale to nie moje dziedziny.
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   9%   1/11
ziomekpl 
Szeregowy


Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 4
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 5:54 pm   

No no... Coraz bardziej zaczynam doceniac to forum.. Naprawde dobra pomoc.. Sprawdzę proponowane tytuły. Jeżeli ktoś jeszcze coś wymyśli proszę pisać:)
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
meryphillia 
Chorąży


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 101
Skąd: Piękna Stolica ;)
Wysłany: Wto Kwi 10, 2012 10:47 pm   

Niestety CM, to z góry ustalone składy wojsk w bitwie.
Kampania niestety liniowa, składająca się z szeregu występujących po sobie bitew o różnych założeniach taktycznych.

Tak czy siak seria (łącznie ze starymi edycjami w których tylko i wyłącznie gramy w systemie turowym) warta uwagi i nie na darmo często środowiska fanowskie przekrzykiwały się co lepsze. ;)

A mówiąc o nowych CC miałem oczywiści na myśli wznowienia serii pod innymi tytułami.

http://www.matrixgames.co...st.Stand.Arnhem
http://www.matrixgames.co...The.Longest.Day
http://www.matrixgames.co...-.Cross.of.Iron
http://www.matrixgames.co...Wacht.am.Rhein.
 
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   5%   1/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15