gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Mundury II wojny światowej
Autor Wiadomość
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Nie Paź 01, 2006 7:32 pm   Mundury II wojny światowej

Jakiś czas temu na łamach Sztabu pojawił się artykuł zatytułowany "Mundury II wojny światowej ". Jak widze jest on systematycznie poszerzany o nowe przykłady oporządzenia. Niestety dopatrzyłem się kilku nieprawidłowości. Nie licząc błędów interpunkcyjnych najbardziej zraziłlo mnie stwierdzenie "Wiele akcji opisywanej (autorowi chodziło o 101PD) Dywizji jest ukazane w filmach: Szeregowiec Ryan, Cienka czerwona linia, Kompania braci.".Moim zdaniem nie powinno sie podawać filmów fabularnych jako przykładów operacji wojskowych. Produkcje tego typu służą przede wszystkim dobrej zabawie, nie dba sie w nich o fakty. A tak na marginesie nie przypominam sobie aby w Cienkiej Czerwonej Linii (zarówno książce jak i filmie) przewinęła się 101 dywizja. Poza tym nie widzę sensu aby na stronie o umundurowaniu dawać dane techniczne broni."Żołnierz pokazany na ilustracji na prawym ramieniu niesie karabin maszynowy MG 42 kalibru 7,92 mm (długość całkowita: 1220 mm. Długość lufy: 533 mm. Masa: 11,5kg. Prędkość początkowa pocisku: 755 m/s. Szybkostrzelność: 1550 strz./min. Zasilanie: taśma amunicyjna na 50 naboi)". Nie lepiej było dać link do naszego sztabowego opisu MG42 (autorstwa Scorpinora)? Proszę o przemyślenie moich spostrzeżeń.
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Tigo 
Sierżant
El Comandante!


Dołączył: 22 Paź 2006
Posty: 104
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: Sro Gru 27, 2006 11:11 am   

Ja też dopatrzyłem się błędu- Asterix pisze, że st. szer. Armii Czerwonej uzbrojony jest w karabinek Tokiewera (cóż to takiego?). Domyślam się, że miałeś na myśli karabinek SVT- 40 (Samozarjadnaja Wintówka Tokarewa). Warto też dopisać, że Czerwonoarmiści najczęściej byli uzbrojeni w repetiery Mosina. Razi mnie jeszcze stwierdzenie, że byli wyposażeni w łopatki. Usuń proszę to stwierdzenie, a zamiast niego wstaw saperki (zamiast w nawiasie).
Pozdrawiam, Tigo
 
   
Poziom: 9 HP   0%   0/193
   MP   100%   92/92
   EXP   20%   4/20
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15