gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Su - Mig
Autor Wiadomość
Niszczyciel w1 
Szeregowy
Zia cha cha


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 11:44 am   Su - Mig

Witam!Jestem nowy i to mój 2 temat.Na poprzedni nikt nie odpowiedział (chyba złe miejsce) :cry: .Dlatego chciałem dziś zadać pytanie na ten sam temat:
Czym różnią się rosyjskie Mig od Su ,czemu nie produkują samolotów pod jedną nazwą i która z tych firm produkuje lepsze ,tańsze i więcej samolotów.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
Matis 
Kapitan


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Maj 2004
Posty: 622
Wysłany: Nie Sty 23, 2011 1:08 pm   

Różnią się nazwą, ponieważ pochodzą od dwóch różnych firm. Nie jest to zjawisko wyjątkowe, od dawien dawna różne firmy w tym samym kraju konkurują ze sobą, co daje dobre efekty i motywuje do projektowania lepszych maszyn, z których najlepsze zostają (powinny zostać) wybrane w fachowym przetargu. Mamy też kwestię swoistym specjalizacji. Jeśli się nie mylę (co jest możliwe, gdyż nie jestem znawcą tematyki lotniczej) MiG specjalizuje się w samolotach myśliwskich, a SU ma trochę większy wachlarz produkcyjny. Odpowiadając na pytanie które są lepsze - wydaje mi się, że są po prostu inne ;)
Pozdrawiam

P.S
Radzę poczekać, może później wypowie się ktoś bardziej oblatany w temacie.
 
   
Poziom: 22 HP   0%   0/1106
   MP   100%   528/528
   EXP   81%   48/59
Niszczyciel w1 
Szeregowy
Zia cha cha


Dołączył: 21 Sty 2011
Posty: 2
Wysłany: Nie Sty 30, 2011 9:35 pm   

Czy mógłbyś mi podań cały ,,wachlarz'' produkcyjny rosyjskiej firmy suchoj?A jeśli chodzi o pytania ,,która z tych firm produkuje lepsze ,tańsze i więcej samolotów'' to chodziło mi głównie o samoloty myśliwskie np.Su-47 oraz Mig-Mfi.
 
   
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   11%   1/9
PAK 
Chorąży
Paweł


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 179
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lut 10, 2011 6:37 pm   

Suchoj http://en.wikipedia.org/wiki/Sukhoi
Mig http://en.wikipedia.org/wiki/MiG

Su-47 i Mig Mfi to projekty eksperymentalne, więc nie ma sensu dywagować na temat tego który jest lepszy oraz o ich kosztach. Równie dobrze możemy podyskutować o F-35 i J-20.
Historycznie obie firmy wzięły swój początek od biur konstrukcyjnych tworzonych wokół konkretnych inżynierów lotniczych (Pawła Suchoja oraz Artioma Mikojana i Michaiła Gurewicza). Utrzymywanie kilku oddzielnych ośrodków konstrukcyjnych po prostu zapewnia uzyskanie dużej liczby różnych projektów na dane zamówienie - po prostu konkurencja.
Jeśli chodzi o porównanie dwóch najbardziej znanych samolotów wywodzących się z obu biur - czyli SU-27 i MIG-29. Suchoj to ciężki myśliwiec przewagi powietrznej, dedykowany do przechwytywania wrogiego lotnictwa w działaniach ofensywnych jak i obronnych. Mig-29 to lekki, wielozadaniowy myśliwiec frontowy, przeznaczony do atakowania celów naziemnych jak i do walki z wrogim lotnictwem. SU-27 jest porównywalny z F-15 lub Tornado ADV, zaś Mig-29 to odpowiednik F-16 czy Mirage 2000.
 
 
   
Poziom: 12 HP   0%   0/319
   MP   100%   152/152
   EXP   44%   12/27
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15