gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Seria Gothic

Która częśc Gothic'a najbardziej przypadła Ci do gustu?
Gothic
15%
 15%  [ 2 ]
Gothic 2
76%
 76%  [ 10 ]
Gothic NK
7%
 7%  [ 1 ]
Głosowań: 13
Wszystkich Głosów: 13

Autor Wiadomość
kam_diablo
Kapral


Dołączył: 16 Paź 2005
Posty: 12
  Wysłany: Nie Paź 16, 2005 9:17 pm   Seria Gothic

Elo all.
Tak jak pytanie w ankiecie:
Ktora gra z serii Gothic najbardziej wam przypadła do gustu?
Dlaczego akurat takie pytanie? Poniewaz jestem fanem tej wspanialej gry :) .

Mi najbardziej do gustu przypadła część druga tej wspaniałej gry. Dlaczego?
Ano uwielbiam w niej... hm... w sumie to duzo rzeczy :) . Przede wszystkim to fabuło, ten klimat, nielinniowosc i duza swobode dziłania (chociaz jest wiele gier RPG ktore maja wieksza nielinniowosc, ot co :) )
 
 
Poziom: 2 HP   0%   0/30
   MP   100%   14/14
   EXP   25%   2/8
lysyjack
Kapral


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Wrz 2005
Posty: 143
Skąd: sląsk
Wysłany: Nie Paź 16, 2005 10:34 pm   

2 kolego przede wszystkim chociaż jedynka nie powiem też niczego sobie.Z reguły bardzo lubie gry nie liniowe, ponieważ mają w sobie tą radość grania że za każdym razem odkrywasz ja na nowo własnie przez nie liniowośc a po drugie fabuła całkiem całkiem ,grafa hm to jak dla mnie inna bajka chociaż też były ciekawe momenty wzrokowe aczkolwiek zbyt kanciaste pikselki troszke mnie drażnią ale to tak na marginesie .Gra jest sopko grywalność ok fabuła też,lokacje ciekawefajne zmiany otoczenia (kopalnie,zamek,noc )Tak ta gra jest godna polecenia tak pierwsza jak i druga część.Jestem za :) :) :)
pozdrawiam
lysyjack
 
Poziom: 11 HP   0%   0/272
   MP   100%   130/130
   EXP   4%   1/25
Daredevil
Kapral


Dołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 41
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Lis 01, 2005 1:00 am   

Ciezko mi powiedziec ktora z czesci jest najlepsza... wszystkie sa rewelacyjne, lecz nie pozbawione wad.
Gothic I. Byl pierwszy. Na poczatku nie moglem sie do niego przekonac. Probowalem 3 razy. W koncu sie udalo. Pomimo niezbyt wygodnego interfejsu, postanowilem sprobowac swych sil w Swiecie Bariery. Na poczatku spodobal mi sie wyglad swiata i szczegolowosc - porozrzucane deski, opuszczona kopalnia itd. Szoku doznalem gdy dotarlem do Starego Obozu. Kiedy zobaczylem ze ta lokacja po prostu ZYJE to stwierdzilem ze to bylaby idealna gra internetowa. Ktos przybija deske do domu, inny gra na lutni, 3 ludzi siedzi przy ognisku i rozmawia, jeszcze inny cwiczy sztuke fechtunku. Po prostu bomba. Gothic wciagnal mnie jak ruchome piaski i nie oderwalem sie dopoki go nie skonczylem. Duzym plusem gry bylo rowniez to ze rozne mogly byc drogi dojscia do konca gry (chociazby przez wybor obozu). Mimo takich denerwujacych bledow i bugow jak sztuczki z akrobatyka, czy zabijanie potwora przez 2 kombinacje klawiszy gra byla SUPER. Do tego stopnia ze jak skonczylem Gothic II to czekajac na Noc Kruka zaczalem grac w Jedynke ;)
Gothic II. Wieza Xardasa. Tak! Stary dobry Gothic! Ulepszony interfejs i poprawiona grafika. Uwazam jednak ze tworcy troche poszli na latwizne, "obdarowujac" naszego bohatera amnezja, przez co stracil wszystkie umiejetnosci. No ale coz... wiadomo ze trzeba zaczac od zera. Fabula G II do oryginalnych nie nalezy, ale nie przejalem sie tym zbytnio. Z radoscia rozpoczalem eksploracje duzego swiata, zwiedzac miasta itp. W sumie Gothic II wzial wszystko co najlepsze ze swego Poprzednika, rozwinal to i dodal pare nowych mozliwosci. Efekt byl piorunujacy, gdyz przyciagal mnie do monitora do godzin poznonocnych czy tez wrecz wczesnorannych :lol: Doszlo jednak pare nowych, denerwujacych bugow (np. ze zmienianiem broni i zapadaniem sie w sciany), mimo wszystko gre skonczylem i bardzo milo wspominam przygode z tym cRPGiem.
Gothic II: Noc Kruka. Czekalem na to z niecierpliwoscia. Pierwsza rzecz ktora rzucila sie w oczy to oczywiscie kilka nowych postaci. Reszta wyglada podobnie, nagle jednak pojawia sie Wodny Krag i nowy watek. Ale zaraz zaraz... dlaczego majac wysoki dosc dobra bron nie moge zabic glupiego wilka? Niestety tworcy znowu idac na latwizne postanowili nieco podrasowac okoliczne potwory ;) Na poczatku rzecz bardzo denerwujaca, z czasem jednak, gdy bohater rosnie w sile, bez wiekszego znaczenia. Powoduje to jednak pewien kryzys (przynajmniej w moim wypadku) w srodku gry. Chamstwem jednak jest wzrost kosztu umiejetnosci. Praktycznie na nic nie starcza punktow. Dobrze ze magiczne tabliczki jakos to rekompensuja. Nowa lokacja urzadzona jest bardzo ciekawie, z dobra muzyka. Niestety malo jest nowych potworow (a te nowe oryginalnoscia nie zachwycaja), a swiat ten szybko sie odkrywa w calosci. W sumie uwazam ze Noc Kruka to za malo jak na dodatek i na pewno nie powinien kosztowac tyle ile rzadzali za ten tytul tworcy (co nie znaczy ze moze nie jest tych pieniedzy wart :P ). W kazdym razie gralo sie przyjemnie, i te wersje rowniez skonczylem.
Reasumujac gry z serii Gothic mimo iz nasycone wadami, zachwycaja wielkoscia i roznorodnoscia swiata, wciagajacym rozwojem akcji i rewelacyjna muzyka. Mnie chyba najbardziej wciagnal jednak Gothic II i uwazam ze jest to najlepszy cRPG.
 
 
Poziom: 5 HP   0%   0/81
   MP   100%   38/38
   EXP   23%   3/13
Backside 
Major
JazzFunk Planeta


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Paź 2004
Posty: 842
Skąd: Z planety Melmaq
Wysłany: Wto Lis 01, 2005 11:59 am   

Zdecydowanie pierwsza część - najlepiej mogłem się wczuć w klimat poszczególnych obozów, a każdy z nich miał inny charakter, najciekawsza i najbardziej zaskakująca fabuła, przy okazji naprawdę sporo pomysłowości i humoru.

Niestety ilość bugów lekko odpycha mnie od powrotu do grania (ostatnio nie mogłem ani strzelać z łuku, ani ustawiać nowych czarów, a wyłączenie rozmowy z postacią która cię nie lubi, jest możliwe tylko przez alt+ctrl+del :/.

Jednak mimo to, kolejna część nie dorównuje pierwszej.
Jeszcze razem z Nocą Kruka całość stanowi ciekawszą propozycję, zamykając logicznie ciąg dalszy fabuły z G1, a i lokacje z Jarkendaru są niesamowicie klimatyczne.
Jednak są one zbyt małe (np. Kanion - długi, ale z drugiej strony nic tam się ciekawego nie dzieje i szybko dochodzisz do jego końca ;p), ilość questów nie jest wyczerpująca, więc mimo chęci spędziłem tam niewiele czasu :/.
Z kolei powrót do Krainy Budowniczych w np. V akcie przyniósł mi rozczarowanie, bo zamiasta powspominać sobie wrażenia jakie miałem grając za pierwszym razem, ogarniała mnie raczej nuda, a piraci, którzy nagle stali się, nie wiedzieć czemu, "nie mili" tym bardziej popchnęli mnie do szybkiego zakończenia pobytu tam.
 
 
Poziom: 26 HP   1%   16/1637
   MP   100%   781/781
   EXP   3%   3/78
Elanar
Szeregowy
filozof


Dołączył: 18 Sty 2006
Posty: 4
Skąd: Lipno
Wysłany: Nie Lut 26, 2006 3:23 pm   

Nie wiem która mi się bardziej podobała 1 czy 2? Napewno nie Noc Kruka-nie wiem czemu ale jakoś nie przypadła mi do gustu. 1 miała klimat który wciągał, że nie można było się od niej oderwać. 2 miała wieeelki świat, głupie(moim zdaniem) było tylko okno ekwipunku ciężko było znaleźć to czego się szukało. Ale jednak dwójka wygrywa-czemu? nie wiem była po prostu fajniejsza.
 
 
Poziom: 1 HP   0%   0/18
   MP   100%   8/8
   EXP   33%   3/9
Gość

Wysłany: Sob Mar 04, 2006 10:20 am   

hmm... Dla mnie Gothic 2 jest najlepszym <jak narazie> tytułem z serii Gothic jak i ze wszystkich gier RPG... czekam na Gothic-a 3 ;]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16