gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 19
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Polska vs Rosja
zuoman

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 20449

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:34 pm   Temat: Polska vs Rosja
Klemens napisał/a:
zuoman napisał/a:
Tak to jest jak Polska zawsze broniła zachód przed ekspansją, najpierw Mongołów, potem Turków, Moskali...


Nigdy nie broniliśmy Zachodu, lecz tylko samych siebie. W grę bowiem nie wchodziło "ułożenie się" z wymienionymi przez Ciebie najeźdźcami.


Zapomniałem napisać "broniła", a to zmienia sens ;) Przepraszam za błąd!
  Temat: Najnowsze gry z przełomu 08/09
zuoman

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4684

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Mar 27, 2009 11:30 pm   Temat: Najnowsze gry z przełomu 08/09
Mam wrażenie, że jak wyjdzie w wakacje to pierwsza wypłata poleci na tę grę (znaczy się pewna część ;) ) Nieprzespane noce... to jest to ;) !
---------
Blizzard to mistrzowie, seria warcafta, starcraft... istne cuda do gry w singlu i jedne z najlepszych gier multi (swoją drogą czekam również na CS2 - który ma wyjść, po kolejnym, N-tym przesunięciu terminu wydania... w końcu to Valve ;/ )
  Temat: Najnowsze gry z przełomu 08/09
zuoman

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4684

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Mar 27, 2009 10:38 pm   Temat: Najnowsze gry z przełomu 08/09
albo np. starcraft ;) Ciekaw jestem jak będzie się grało w StarCraft2 ;)
  Temat: Polska vs Rosja
zuoman

Odpowiedzi: 64
Wyświetleń: 20449

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Mar 25, 2009 9:27 pm   Temat: Polska vs Rosja
NATO? UE? Śmieszne! Bardziej baliby się o własne tyłki niż komukolwiek by pomogli! Tak to jest jak Polska zawsze broniła zachód przed ekspansją, najpierw Mongołów, potem Turków, Moskali... Użyłbym tu kilku, wulgarnych sformułowań do opisania, w którym miejscu "zachód" ma Polskę, ale kultura osobista mi na to nie pozwala (regulamin forum i netykieta również). Zawsze mieliśmy dobrych sojuszników, tylko co z tego? Rok 1939 wystarczy jako dobry przykład jak nasi sojusznicy reagowali na agresję wobec Polski.
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Mar 25, 2009 4:22 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
10tys ludzi to zapewne przyrost ludnosci w ciagu tygodnia:x (zapewne przyrost jest nieporownywalnie wyzszy niz ten podany przeze mnie)
ps. pisze ze szkoly i nie ma tu ustawionej polskiej klawiatury, a raczej nie chcielibyscie czytac krzaczkow ;)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Mar 25, 2009 1:15 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Raczej chodzi tu o sam fakt liczebności armii, a nie o jej "niepokonanie".
  Temat: Twierdza Krzyżowiec
zuoman

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8212

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Mar 25, 2009 1:07 pm   Temat: Twierdza Krzyżowiec
Ja nie gram od dawna, strone ligii skończe w przeciągu tego tygodnia, także zapraszam ;)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Mar 24, 2009 8:00 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
nie byłbym taki pewny... no ale "ksiądz swoje, organista swoje" ;)

---- sprostowanie:

w tym wypadku pasowałoby tu raczej stwierdzenie: "księża swoje, organista swoje" :)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Mar 24, 2009 3:52 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
AK to broń uniwersalna, piach, błoto woda... nic mu sie złego nie stanie. Uniwersalność widać również w możliwościach strzelania AK pociskami o dużej rozbieżności kalibrów. Celność zależy od tego czy strzelamy pociskami o kalibrze dopasowanym do średnicy lufy czy mniejszymi pociskami. Im mniejszy pocisk tym celność będzie mniejsza, zresztą wystarczy choć trochę znać angielski i przejrzeć archiwum discovery i odszukać program o "uniwersalnej broni". Co do celności to w lepszym świetle wypada już maverick (m4a1) ale co to niezawodności tej broni to nie mogę się wypowiedzieć, nie strzelałem z niej, ani nie czytałem o niej nigdzie ;)
  Temat: Twierdza Krzyżowiec
zuoman

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8212

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Mar 24, 2009 3:39 pm   Temat: Twierdza Krzyżowiec
A może gra przez internet? ;) Jedna partyjka z dowolnym członkiem klanu GTW - bezcenny łomot... ;) Wiadomo, człowiek w przeciwieństwie do maszyny potrafi myśleć ;)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 9:15 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Uważam że ważną rolę odegra w tej sytuacji Wysepka Pikczu-Pikczu u wybrzeży Ameryki. ;)

A tak żeby wnieść coś na temat dyskusji to obawiam się, że opinia publiczna nigdy się nie dowie jak zakończyła się historia p.t. "Wielki Kryzys". Mały procent ludności świata bawi się kosztem ciężkiej pracy miliardów. Taka jest prawda. Zresztą ma sens stwierdzenie, że człowiek dąży do samozagłady ;)
---
Odskakując od tematu rozwaliło mnie dziś kryterium z rozszerzonej matury z infy, mianowicie: "Zdobytą wiedzę informatyczną umie wykorzystać w rozwiązywaniu problemów codziennych" <- kto mi napisze algorytm na otwarcie (manualne!) lodówki, zbliża się pora spania, a nic nie jadłem od śniadania. Próbowałem sam rozwiązać problem ale Visual Basic mi się wiesza :(
^
Totalny absurd... ręce opadają, a na dodatek pismo z ZUSu? Jeden wielki bełkot, przykład: "Prosimy o dołączenie, prosimy o dołączenie, do dołączonego załącznika, załącznika..." zaraz sam zacznę pisać podwójnie, przepraszam za offtop ale mnie nosi jak tylko widzę na kopercie napis "ZUS" :x
  Temat: Koalicja - zgloszenia - dla wszystkich !
zuoman

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 39072

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 8:00 pm   Temat: Koalicja - zgloszenia - dla wszystkich !
Jestem ambitny a poza tym potrzebne mi to jest do pracy, nie róbmy offtopu. Zapraszam na gadu z takimi tematami ;)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 6:18 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Liczba mieszkańców poprawiona (tak to jest jak się matematykę odrabia pisząc posta o takiej tematyce :] - to tak żartobliwie pisząc). Jednak nie wiem jak mogę się wytłumaczyć z tego błędu, może dlatego, że liczba "miliard" wydała mi się zbyt mała :) więc wpisałem "ok. dwa miliardy" ;)

Ajmdemen napisał/a:
Akurat dolarów najwięcej mają właśnie Chińczycy :) Ale jak sam zauważyłeś pogrążanie amerykańskiej gospodarki byłoby samobójstwem.


Opierałem się o dane z ok. 3 lat wstecz (o czym zapomniałem wspomnieć) :)

Co do liczby ludności trzeba by było spojrzeć na piramidę ludności Chin. Kary nakładane za "posiadanie" większej liczby dzieci niż 1 (na dodatek POWINIEN to być chłopiec, dziewczynki nie są "mile widziane" w Chinach) mogą doprowadzić do ogromnego niżu demograficznego, którego skutki odczuje cały świat ;/ (pomijając 95% państw afrykańskich - nawiasem mówiąc drugiego co do wielkości rynku zbytu broni, ale to już inna bajka)

Wracając do tematu oraz ankiety to na 1wszym miejscu niepodważalnie powinien znaleźć się Izrael i nie widzę (z tych podanych w ankiecie) innych kandydatów na to miejsce ;)
  Temat: Twierdza Krzyżowiec
zuoman

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8212

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 5:29 pm   Temat: Twierdza Krzyżowiec
Hunter: odpisałem ;)
Może ktoś się jeszcze wypowie? Na pewno spotkaliście się z tym tytułem ;)
  Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
zuoman

Odpowiedzi: 203
Wyświetleń: 75084

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Mar 23, 2009 5:26 pm   Temat: Trzecie najsilniejsze wojsko świata
Hunter napisał/a:
Alek napisał/a:
Uzasadnie tak byłem słaby z histori


Jeżeli byłeś słaby z historii to po co zapierasz sie, że Rosja jest najsilniejsza zaraz po amerykanach ;) ?

pucek12 napisał/a:
tzn. chodzi mi o wytrzymalosc ;>


Z wytrzymałością jest w przypadku rosji różnie - była ona jednak obecna jako, że żołnierze bali się po prostu (i w sumie nadal się boją) swojego dowództwa - nie ma to jednak sensu ponieważ może i są wytrzymali, ale nie są wierni i przy pierwszej lepszej okazji podejmują się dezercji ;)

pucek12 napisał/a:
nie mozna powiedziec ze sa ciency.. po prostu maja sprzet beznadziejny, co kazdy wie.


Tutaj też bym polemizował - mają nie tylko kiepski sprzęt, ale równie kiepskie mają przeszkolenie - Rosja werbuje do wojska ludzi, którzy nie mają o nim zielonego pojęcia (do dzisiaj pobór jest siłowy), a w samym wojsku nie robią z nich żołnierzy.
Oczywiście nie wszystko złe co rosyjskie wspomnijmy na przykład Specnaz - najlepsi z najlepszych notabene bardzo dobra jednostka ;)


Rosja to potęga, olbrzymi kraj, olbrzymie złoża surowców, mimo wszystko moim zdaniem to kolos na "drewnianych nogach", które łatwo mogą paść ofiarą (chodzi o "nogi" oczywiście) państw takich jak np. Chiny (mój faworyt jeśli chodzi o rozwój gospodarczy). Olbrzymia populacja, ustrój (panujący wszem i wobec, komunizm), fanatyczni przywódcy. O rozwoju Chin w ostatnich latach, jeśli się nie mylę, mówiono na Discovery ( dokładnie nie pamiętam drugiej części nazwy). Tam właśnie bardzo kontrastowo przedstawiono Chińską Republikę Ludową. Popatrzmy np. na zakazy emitowania spalin, gazów itp. Żadne państwo nie ośmieliłoby się wyegzekwowania w/w praw od ChRL. Wystarczy przejrzeć metki na ubraniach, a na większości będzie "MADE IN CHINA" (zwłaszcza takie marki jak Nike, Adidas, Puma) Ponad miliardowa (niebotyczna liczba ...) populacja to motor napędowy pierwszego i drugiego świata. Ogromny rynek zbytu. Jednak na temat wojska ... <- tyle można napisać. Nikt tak naprawdę nie kontroluje ChRL. Jedynie pewne jest to, że sytuacja z przymusową służbą i jej odbyciem jest podobna do tej którą przedstawił wam Hunter obrazując stan rosyjskiej armii. Nie bez powodu chińskie wojsko nazwano żółtymi mrówkami... Jedna może nic nie zdziała, ale armia kilku (set? a raczej -milionowa) stanowi spore zagrożenie. Jednak ilość nie znaczy siła... i trzeba o tym pamiętać zwłaszcza w erze atomowych oszołomów ;/ bo inaczej tego "zjawiska" nie można nazwać.
Na marginesie Stany nie są już potęgą odkąd Japonia posiadła amerykańskie dolary w takiej ilości, że mogliby całkowicie pogrążyć gospodarkę USA :/ Jednak byłoby to dla nich niekoniecznie dobre posunięcie (tak jak i dla reszty świata, choć to wielka niewiadoma, bo nikt tego na TAKĄ skalę nie próbował robić).
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16