gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 9
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Warunki przystapienia do Koalicji Sztabu Vveteranow
wszak

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 18401

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Pon Cze 23, 2008 12:08 pm   Temat: Warunki przystapienia do Koalicji Sztabu Vveteranow
Bez wrzucenia strony na jakiś testowy serwer www, bez pokazania swoich możliwości w grafice i pisaniu tekstów i krótkim, głupiutkim tekstem zachęcającym do udzielenia wam hostingu nic nie zdziałacie.
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
wszak

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 29935

PostForum: Historia   Wysłany: Nie Maj 18, 2008 12:30 pm   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
Nie możemy także zapomnieć o tym co stało się podczas II Wojny Światowej - nasi "sojusznicy" czekali aż Niemcy i Ruscy nas wykończą, a wtedy oni będą mogli się dozbroić. Na sojuszników, szczególnie takich jak Francja i Anglia, a szczególnie USA nie ma co liczyć, będą zawsze trzymać się swojego zadka.
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
wszak

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 29935

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Kwi 18, 2008 8:18 pm   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
Mikiss napisał/a:
ale teraz nam raczej nie grozi najazd tatarów ;) .

No i tu byś się zdziwił. Historia est magistra vitae. Jednak nie każdy tą zasadę pamięta i popełnia te same historyczne błędy. Szkoda patrzeć na błędy polityków, którzy zawierają złe sojusze, pchają się tam gdzie nie trzeba i robią to co nie trzeba. Dlatego właśnie musimy być czujni, bo nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy naszym sąsiadom.

Mikiss napisał/a:
Tyle, że Litwini może nie byli tak traktowani jak Polacy podczas zaborów.

I tu byś się zdziwił. Z jednej strony unia Polski z Litwą, braterstwo i przyjaźń, a z drugiej co innego. Polak był zawsze ważniejszy od Litwina, gdziekolwiek by nie był nawet w Wielkim Księstwie Litewskim. Trzeba sobie powiedzieć jasno - to było Królestwo Polskie, nie Litewskie i to Polacy zarządzali Litwą.
  Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
wszak

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 35722

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 4:34 pm   Temat: Czy zdążymy z EURO 2012???
Ja chciałbym przywołać stare, polskie przysłowie - Polak potrafi :)
  Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
wszak

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 29935

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Kwi 16, 2008 3:53 pm   Temat: Czy dzisiaj możliwa jest unia Polski z Litwą?
Temat jest bardzo dobry i chętnie na niego odpowiem. Jeśli chodzi o przeszłość historyczną narodu polskiego i litewskiego, nie zawsze była ona dobra. Połączenie naszych narodów miało się na początku odbyć na zasadzie unii realnej, jednak na Litwie dalej panował wielki książe litewski a w koronie król, a skarb państwa i wojsko było nadal osobne. Unia polsko - litewska w 1385 roku była kluczowym momentem naszej historii. Wtedy nasz kraj powiększył się dwukrotnie. Do końca rządów Jagiellonów Korona była prawdziwym mocarstwem. Później jednak nastały rządy Polski Szlacheckiej, a także królów elekcyjnych. Rzeczpospolita Obojga Narodów - tak nazywało się to wielkie państwo. Jednak rządy nieudolnych władców doprowadzały do utraty ziem, trybutu dla Turcji, utraceniu Podola i wielu innych porażek. Nadzieją dla Polski był król Jan III Sobieski, który kierował państwem w sposób należyty, poprowadził wiele wygranych bitew. Po nim tron miał objąć jego syn, Jakub Sobieski, który po ojcu przejął umiejętność dowodzenia. Ojciec jednak umarł, nie zdążył wprowadzić monarchii dziedzicznej, która miała być odnową dla Polski. Okres Sasów był całkowitą porażką - "Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa". Rok 1795 był końcenu
RON - u. Litwini, choć zintegrowani z Polską, nie byli zbytnio zadowoleni z zaborów.
Po 123 latach, powstały dwa osobne państwa - Polska i Litwa. Litwa zerwała w roku 1918 unię z Polską. Wojną polsko - bolszewicką, Polska wywalczyła sobie ziemie wschodnie. Litewskie Wilno, w wyniku buntu, zostało przyznane Polsce. To była największa obraza dla Litwinów - do 1938 roku nie utrzymywali żadnych kontaktów zagranicznych z Polakami. Dopiero w tymże roku, po zmuszeniu ich siłą zbrojną, zaczęli rozmawiać o sojuszu i nadchodzącej wojnie. Było wtedy jednak już za późno.
Po zakończeniu wojny, Wilno wróciło do Litwy. Starsi mieszkańcy Litwy jednak dalej nie cierpią Polaków za kradzież Wilna i okres RON - u. Do tej pory. Sądzę, że współpraca między naszymi narodami na tle gospodarczym jest możliwa, jednak na tle politycznym nie ma takiej możliwości. Żaden Litwin nie będzie chciał współpracy z tak znienawidzonym krajem jakim dla nich jest Polska.

Ktoś jest innego zdania?
  Temat: Rozwój postaci
wszak

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6157

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Mar 16, 2008 10:27 pm   Temat: Rozwój postaci
Hunter napisał/a:
ale musisz mieć odowiedni przedmiot ;)

A no od zarania gier cRPG w każdej z nich liczyły się itemki ;)
  Temat: Koalicja - zgloszenia (dla webmasterow)
wszak

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 18758

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Wto Mar 11, 2008 8:36 am   Temat: Koalicja - zgloszenia (dla webmasterow)
No ja mam taką szczerą nadzieję ;) W Takim razie czekam teraz na decyzję marszałka :)

Nie wiem jak długo będzie trwała weryfikacja, ale mam nadzieję że przebiegnie pomyślnie, bo i ja się będę rozwijał pod waszymi skrzydłami, a wy będziecie mieli porządny portal o osadnikach :)

[ Dodano: Czw Mar 13, 2008 10:04 pm ]
Nie chcę się tak za bardzo dublować z postami ale tak tylko się przypomnę i powiem że kolejne teksty idą na stronę. Strona jest skończona. No bo właśnie nie mogę się doczekać odpowiedzi :)
  Temat: Koalicja - zgloszenia (dla webmasterow)
wszak

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 18758

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Pon Mar 10, 2008 8:59 pm   Temat: Koalicja - zgloszenia (dla webmasterow)
Wydawało mi się, że komponuje się to menu z resztą strony, nie będzie dla mnie problemem poprawienie tej strony grafiki na ładniejszą. Teksty są na bieżąco uzupełniane i dodawane, współpracownicy mają ręce pełne roboty, ja także. Ale myślę, że ten aspekt menu nie wpłynie na decyzję i że bardziej liczy się zawartość merytoryczna strony.
  Temat: Koalicja - zgloszenia (dla webmasterow)
wszak

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 18758

PostForum: Strony - kandydaci do Koalicji Sztabu   Wysłany: Pon Mar 10, 2008 8:01 pm   Temat: Moja propozycja
Witam Sztab. Chciałbym zgłosić kandydaturę mojej strony do koalicji. Kilka słów na przedstawienie i historii. Już od ponad 5 lat prowadzę stronę o serii gier The Settlers, kiedyś znaną jako Settlerek, później Settlers Nation (settlers.com.pl), a dzisiaj znowu jako Settlerek. The Settlers towarzyszy mi od dawna, kiedy to na amidze patrzyłem na każdy ruch mojego osadnika w pierwszej odsłonie tej gry. Postanowiłem w 2002/2003 roku stworzyć portal informacyjny o grze. Dostałem wtedy także czwartą część gry. Od tego rozpoczęła się moja pasja settlersów i gier strategicznych. Teraz, wraz ze swoimi współpracownikami, odnawiamy serwis. Brakuje nam tylko dobrego wsparcia strony. Takim właśnie moglibyście być Wy, wtedy strona rozwijałaby się jeszcze prężniej i kontynuowała jej pięcioletnią historię. Strona ma swój własny CMS, ładną oprawę graficzną oraz bogatą i obszerną bazę tekstową. Aktualnie, w prawie finalnej wersji, strona znajduje się pod adresem http://settlerek.hostwq.net. Zostawiam także moje namiary:
GG : 1913193
mail : wszakowski@gmail.com
Jest to chyba oczywiste, ale mogę dodać jeszcze że znam html, css i podstawy php. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku.
 
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16